Jump to content

European Nations Championship cs?


suba

Recommended Posts

SK Insider tournaments su bili organizovani u obliku DM-a i CW-a ... Nisu delili bash na Public-u nagrade :)

A taj Imp-Lary me je jedno jutro na kgb DM-u prozivao za chit dok nisam izasao ^^

sve nagrade sam dobio na cw-u!

nikakav public nisam igrao

samo shto sam igrao sa pingom 80+ dok su ljudi na swe serverima imali i ping 1-2...

EAT MY SHORTS

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

subo to je latensi :D igrao si iz kgb-a :P:P ma to mikica forsira wow :D jer kanter platis jednom i to je to :D

na tim insider serverima se ne smesh logovati sa 2razlichite ip adrese, tako sam sam jebeno morao od kuce sve...

em igranje zahteva instaliranje nekog sk anti cheat programa koji se mora pokrenuti pre uslaska na server( neshto kao aequitas na esl-u)

mada ne znam kakve to veze ima sa ovom temom...

Koliko ja znam vlasnik license za esl je Truja...

EAT MY SHORTS

Link to comment
Share on other sites

Hoces da kazes da oni koji su u vrhu naseg gaminga ne mogu da nadju par firmi da ih sponzorise za 5000 evra. Zar je to sponzorstvo koje se ne trazi od 1 firme? Zar oni nisu svi dobro povezani sa strancima?

I koji je to interes nasih igraca da se zatvore u krugu nase tuzne gaming scene kad postoji mogucnost da igraju sa naj svetskim igracima?

Ne pljujem tebe samo nemoj da branis interese onih koji to zasluzili nisu.

Uzdravlje i keep up the good work Iggi.

A ne, naprotiv, ja ne branim te firme, ja sam samo objasnio kako stvari stoje a i ja se gnusam sto samo maznjavaju milione a ne znaju za jednu ovakvu stvar da izdvoje, za njih, bednih 5000 eur, a to sto kazem da treba vise firmi je iz iskustva jer se satrasmo da izvucemo i ove nagrade od 3 VELIKE firme a kamoli toliko prara, zato kazem da treba naci 5-6 sponzora da svako pljune 1000 i mozda se nesto i uradi, mada pre ce hrvati da dobiju dozvolu da nas prime koliko je ovo tuzno sa firmama...

Koliko ja znam vlasnik license za esl je Truja...

hmmm, zarnije mikica ???

bas cu da pitam truju ...

Link to comment
Share on other sites

Hoces da kazes da oni koji su u vrhu naseg gaminga ne mogu da nadju par firmi da ih sponzorise za 5000 evra. Zar je to sponzorstvo koje se ne trazi od 1 firme? Zar oni nisu svi dobro povezani sa strancima?

I koji je to interes nasih igraca da se zatvore u krugu nase tuzne gaming scene kad postoji mogucnost da igraju sa naj svetskim igracima?

Ne pljujem tebe samo nemoj da branis interese onih koji to zasluzili nisu.

Uzdravlje i keep up the good work Iggi.

Ako mislis da je to lako... idi pa uradi nemoj da govoris drugima da urade :)

A ne, naprotiv, ja ne branim te firme, ja sam samo objasnio kako stvari stoje a i ja se gnusam sto samo maznjavaju milione a ne znaju za jednu ovakvu stvar da izdvoje, za njih, bednih 5000 eur, a to sto kazem da treba vise firmi je iz iskustva jer se satrasmo da izvucemo i ove nagrade od 3 VELIKE firme a kamoli toliko prara, zato kazem da treba naci 5-6 sponzora da svako pljune 1000 i mozda se nesto i uradi, mada pre ce hrvati da dobiju dozvolu da nas prime koliko je ovo tuzno sa firmama...

hmmm, zarnije mikica ???

bas cu da pitam truju ...

Mikica je Kupio licencu od ESL-a a truja je koliko znam preuzeo tu licencu na 1 godinu tako da je jos uvek drzi Mikica.

Link to comment
Share on other sites

secam se jednom prilikom letos kad sam pitao truju rekao je da je otkupio licensu.( ako se dobro secam )

e sad, mojne me drzish za rech nego proveri

Truja ima licencu , zasto je i pravio ESL.emi kod njega u igraoni? narawno da on ima licencu i vodio ju je Kole u medjuvremenu...

I wish that BACKSPACE works in life!.

 

76561197968543066.png

Link to comment
Share on other sites

Ako mislis da je to lako... idi pa uradi nemoj da govoris drugima da urade :)

Hmm kako si ti shvatio da to neko od nas treba da uradi?

ja nisam reakao da je lako. Da jeste do sada bi smo imali sve sto pozelis vezano za CS. Ali ti si ta koja je rekla da 100% postoji firma koja je spremna da izdvoji 5000e za ESL licencu. Ako je tako reci i nama da znamo koja je to firma. Posto izgleda da ti jedina znas :)

Ja sigurno necu traziti sponzore jer to ne znam da radim i nisam se gurao u to. Samo sam prokomentarisao tvoju izjavu.

Truja ima licencu , zasto je i pravio ESL.emi kod njega u igraoni? narawno da on ima licencu i vodio ju je Kole u medjuvremenu...

Pitanje je na koga se sada vodi licenca. Da Truja je imao za tu jednu "sezonu" kada sam organizovao EMI sa kolelale-tom i na kraju ispusio za pare od mikicine zene. Standardna prica... tako da ako neko hoce da aktivira licencu za ESL mogu da vam garantujem da ce biti dovoljno osoba da je vode sto se "administriranja" tice. :)

Link to comment
Share on other sites

Truja nema vise licencu, tj nema je niko, ona se placa na 1 god i tacnija cena je oko 2000 ili 3000 eur.

Truja je probao da to odradi , imao je licencu jednu sezonu ali njemu se ne isplati to da radi pa nije nastavio a na zalost nema firmi koje su zainteresovane to da placaju redovno.

A mozda samo nema ko da im lepo prezentuje o cemu se tu radi, mislim da u BG moze da se nadje tuce firmi samo neko treba da se iscima to da odradi, ali takav neko ocigledno ne postoji tako da jbg, ja da sam iz bg verujem da bih se barem raspitao o mogucnostim i 1000% nasao sponzore, al jbg daleko sam :D

truba

Link to comment
Share on other sites

Truja nema vise licencu, tj nema je niko, ona se placa na 1 god i tacnija cena je oko 2000 ili 3000 eur.

Truja je probao da to odradi , imao je licencu jednu sezonu ali njemu se ne isplati to da radi pa nije nastavio a na zalost nema firmi koje su zainteresovane to da placaju redovno.

A mozda samo nema ko da im lepo prezentuje o cemu se tu radi, mislim da u BG moze da se nadje tuce firmi samo neko treba da se iscima to da odradi, ali takav neko ocigledno ne postoji tako da jbg, ja da sam iz bg verujem da bih se barem raspitao o mogucnostim i 1000% nasao sponzore, al jbg daleko sam :D

truba

Nice ;)

When i speak i cross my fingers, would you know you've been decieved ? :)

Link to comment
Share on other sites

U napred se izvinjavam svima koji se nadju prozvani,uvredjeni,uznemireni,smoreni itd itd freedom...

Svaki pokushaj je korak napred,pa chak i ako je neuspeshan,idesh dalje i pokushavash da postignesh ono shto si naumio.

Anyway...mora vishe liga od kgb lige da se napravi da bi scena bila "ozbiljnija" za sponzore i ostale dobrochinitelje a i sam igrachki kadar mora da bude ozbiljan za tako "velik" poduhvat.

Da se ne vracamo na prichu o srpskoj bivshoj cs sceni kako je nekad bilo a kako je sad,probajte da razmishljate malo u buducnost,svako ko je u mogucnosti da pomogne koliko moze bilo bi dobro,da se svi konsultuju koji su vec neshto pokushali,da naprave neke dogovore o makar zamishljenoj sceni,jednostavno od ove anarhije nishta nece samo da se uradi,svi ste toga svesni ali probajte da razgovarate sa tim bugarima,sa njihovim gejming tvorcima,nije sramota neznati,pitate ih kako su afirmisali sve te kompanije...jednostavno kradete zanat i znanje...ovde niko nije javno deklarisan kao neko ko je glavni za celu informatichku(kompijutersku,izvinjavam se na laichnosti) scenu ili mozda jeste ali nije imao ko da ga obavesti o onome shta se deshava ovde...svi prichaju kako je sve vishe kompijuter u upotrebi kako sve vishe domacinstava imaju internet i umesto kroz tu prichu nekako da upadne i ova o gejming sceni(necemo da se lazemo da svi kao koriste kompove samo za rad) svi nekako gledaju na to kao na neku ne bitnu stvar,kao na sprdnju. zashto se onda chudite zashto nam je tako kad je u svesti naroda to jako odustno i zanemareno zato se mora uchiniti da se to stanje svesti dovede u suprotno stanje da bi napredovali po ovom pitanju!

mozete da se slazete sa mnom i da se ne slazete,ali morate da priznate jedno,samo sa neba nece pasti,bog je otishao na godishnji odmor...sve se moze postici sopstvenim radom i zeljom za uspehom.

Vash Mesija [:p][^]

Edited by twisted system

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

3000e=240 000dinara kgb liga imala prijavu oko 100 klanova=500igraca svako od igraca da 500din za jednu godinu i eto vam licence nema nista lakse aj ko vas jebe sada to je na vama koji igrate kanter :D ili hocete ili necete :D samo prekinite da kukate :D ENDE :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Nice ;)

Nema tu "nice", nego se baci na trazenje sponzora :)

Mislim, ti si tu najvidjenija za CW organizatora (i najvishe se trudish), tako da se baci na to pogurash (sigorno niko nece ako necesh ti - kao shto iggi reche, on je daleko)

Vash Mesija [:p][^]

Ti si brate u pravu (mogu ljudi da kazu shta god oce)...

Ako se niko ne trudi, nece se nishta ni desiti, i nije vazno koliko puta neko/neshto padne, jedino shto se rachuna je da li se ponovo popeo i kolko visoko...

3000e=240 000dinara kgb liga imala prijavu oko 100 klanova=500igraca svako od igraca da 500din za jednu godinu i eto vam licence nema nista lakse aj ko vas jebe sada to je na vama koji igrate kanter :D ili hocete ili necete :D samo prekinite da kukate :D ENDE :D

Ti jesi u pravu, al te komunistichke varijante u Srbiji neuspevaju, bash zato shto organizatori nemaju strpljenja niti su striktni, a ljudi uvek chekaju poslednji trenutak da neshto urade...

Primer: Organizator da rok od mesec dana da se neshto uplati i niko to nece platiti do zadnjeg dana...

(zbog toga mnogi organizator odustanu 5 dana pre roka, jer veruju da niko nece ni platiti, a jedino shto su trebali da urade je da daju manji rok, i da sve koji neuplate auto-odjebu...)

Link to comment
Share on other sites

i nije vazno koliko puta neko/neshto padne, jedino shto se rachuna je da li se ponovo popeo i kolko visoko...

gledao se roki 6 a ? :P

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Nema tu "nice", nego se baci na trazenje sponzora :)

Mislim, ti si tu najvidjenija za CW organizatora (i najvishe se trudish), tako da se baci na to pogurash (sigorno niko nece ako necesh ti - kao shto iggi reche, on je daleko)

Znate šta, svi vi redom, ta cela priča "e aj iscimaj se ti da nađeš sponzora, ti se oko toga trudiš" jako nema smisla :)

Ako se neko volonterski trudi oko reprezentacije i daje X sati svog vremena ne znači da je taj neko obavezan, a ni spreman da izdvoji još toliko sati samo da bi sceni bilo bolje.

Ti si brate u pravu (mogu ljudi da kazu shta god oce)...

Ako se niko ne trudi, nece se nishta ni desiti, i nije vazno koliko puta neko/neshto padne, jedino shto se rachuna je da li se ponovo popeo i kolko visoko...

Jeste, on je sasvim u pravu sa tog teoretskog stanovišta, kao što će biti u pravu svako ko sad dođe i napiše "e kad bi se potrudili i našli sponzore za ESL bilo bi do jaja, ako ne uspe sad treba probati opet"

To baš mnogo i ne pomaže zar ne?

Niti je ukazano na neki realan problem prilikom organizacije, niti je ukazano na to koja bi to frima ili firme hteli možda da finansiraju, niti je urađena neka analiza tržišta

Znam ja twisteda od ranije i kapiram njegovu želju, ali sa tom pričom samo mrači topic.

Možda doduše topicu i treba mračenje pa neko uradi nešto čisto iz revolta, to je već drugo pitanje :)))

Ti jesi u pravu, al te komunistichke varijante u Srbiji neuspevaju, bash zato shto organizatori nemaju strpljenja niti su striktni, a ljudi uvek chekaju poslednji trenutak da neshto urade...

Primer: Organizator da rok od mesec dana da se neshto uplati i niko to nece platiti do zadnjeg dana...

(zbog toga mnogi organizator odustanu 5 dana pre roka, jer veruju da niko nece ni platiti, a jedino shto su trebali da urade je da daju manji rok, i da sve koji neuplate auto-odjebu...)

Ma daj bre, kojih će to 500 ljudi po Srbiji platiti da dobijemo ESL licencu :) Da se ne lažemo.

To da skoro svi uplaćuju zadnji dan je kod nas davno poznata stvar i mislim da su na to svi koji su pravili nešto oko CS-a ovde već navikli, tako da se broj ekipa koje dolaze uvek prognozirao na osnovu toga što lično poznaješ ljude, znaš koliko je interesovanje i odrediš sebi minimum timova koji ti trebaju da bi turnir uspeo i obezbediš se da ih toliko sigurno dolazi.

Što se same priče tiče, kao što sam tebi napisao onda na PM, Compland je imao licencu, a jednu sezonu ju je u zamenu za novac / kompenzaciju / šta god ustupio Trujiću (dogovor sa ESLom je išao preko Complanda, pod kojim uslovima ne znam).

ESL licenca se plaća. Kada sam ja pre oko godinu - dve dana poslao mail ESL-u vezan za ENC rečeno mi je da moramo imati aktivnu licencu, firmu koja bi pokrila troškove puta ako se kvalifikujemo i da CL ima prednost kupovine licence (da se tako izrazim) jer su dugo sarađivali.

Ja sam taj mail poslao oko 10 dana pred pošetak ENC jer se tada davno time nisam ni bavio tako da nije bilo šanse da se cimam da za 2 nedelje jurim Mikicu da ga pitam želi li licencu, sašekam da on odluči, da jurim drugu firmu ako on ne želi (praktično nemoguće jer niko ne planira trošak za marketing od danas do sutra) i još pritom da taj neko ili neko drugi garantuje finansiranje puta (ispali bi naravno pa i nije toliko bitno[:D]).

Svojevremeno sam imao priliku da sa projektom, podrškom medija i ličnim poznananikom koji nas je podržao jer je trebao da bude uključen u priču, tražim od Comtradea 5000e za turnir od nekoliko dana na kojima bi učestvovalo 10ak domaćih i 20ak stranih timova. Dobili smo odgovor "da nismo normalni, da je to neisplativo i da ih je frigata koja je trajala 3 dana koštala duplo manje" (comtradeova ona za sponzore koju su organizovali, ima izveštaj na benchmarku)

Neko drugi, ko je imao jaču vezu, bolje rokove, bolje kontakte u medijima, podršku grada, veće znanje u organizaciji nečega (bolju reputaciju ajde da kažemo) itd itd bi to verovatno mogao da dobije, ali takvi ljudi većinom nemaju veze sa CS-om.

Link to comment
Share on other sites

pa ko ih jebe hoce da igraju a nece da daju pare :D sta mnogo im 500din ?:D pff svi kukaju da neko nesto uradi eto im prilike ako vole 500din uplate i nek se igraju :D ako nece nema nista od te licence :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...