Jump to content

Disenchanting


Leeroy Jenkins

Recommended Posts

Planiram da batalim skinning i da uzmem enchanting iz nekoliko razloga:

1. Imam osecaj da ce nova profesija koristiti isti materijal kao i enchanting i hteo bih da sacuvam materijal da bih mogao brzo da izlevelujem inscription cim se pojavi Wotlk.

2.Skupiti 5000g za flying skill i sacuvati pozamasnu sumu u banci za troskove u Wotlk.

Zanima me sledece:

1.Jel moguce izlevelovati enchantig tako sto cu samo disenchantovani predmete ?

2.Jel postoji jos neki trener osim onog u Uldamanu za taj level enchantinga ?

3.Koliko je isplativ disenchanting na lvl 70 i jel se isplati da batalim lvl 375 skinning za enchanting ?

Materijal za enchanting nece biti problem jer cu da pocistim stare instance sa lvl 70 warlockom a i sa tailoring materijalom koji tamo ispadne mogu da napravim neke zelene predmete pa cu i njih da disenchantujem.

Shardovi koji se dobiju od plavih predmeta iz instanci kostaju oko 25g na AH.

Mrzim da grindujem pa me zanima jel ovo dobar nacin da se naprave pare.

Link to comment
Share on other sites

1) Ne mozes disenchantingom da izlevelujes enchating ali generalno u levelingu lika je sasvim dovoljno disenchanting materijala da njime dizes enchanting bez dodatnih troskova.

2) Da, Scryer deo, svi recepti su kod njega... Ne treba ti uldaman, mada ces realno morati da ga posetis jer tamo pada najvise dreamdusta kojeg ce ti najvise i trebati bas u tom segmentu levelovanja...

3) disenchanting je jedna od najisplativijih profesija... plus ti je potreban 225 disenchanting da bi disovao predmete koji padaju 60-65lvl i 275 za 65-70 (rani 70) i 300 za najvise iteme, sto je realno veoma lako da izvedes...

Za hiljadu evra cu sam da naucim da dizajniram ;)

Link to comment
Share on other sites

E hvala puno za pomoc.

Hteo sam ja odavno da uzmem enchanting ali sam odustao kada sam se setio da je trener u Uldamanu.

Za tog trenera kod Scryers sam mislio da je za lvl 300+.

rofl sto je to toliki prob otici do uldamana?

NEMA JAKO I NEMA U GLAVU!

[19:12:21] [W From] [80:Primevilka]: ja to zato shto te volim <3

Pa ne znam,pola shljive,njivik i bashtu

Link to comment
Share on other sites

Ja tucem dobre pare i preko engeenering .. craftugem GUn ... za 150-200g , a kad prodajem onda do 1200g udarim .. zavisi od kupca :D

How to become a Genius:

"You must clarify your goals, gain knowledge through spaced repetition, preserve health, work steadily, minimize stress, refuse interruption, and never resist sleep when tired.

This should lead to radically improved intelligence and creativity.

The only cost: turning your back on every convention of social life."

-Piotr Wozniak

Link to comment
Share on other sites

Jbt koji ti to gun pravish za 150-200g materijala a da to posle mozesh prodati za soma i 200?

BTW ja engineeringom mlatim pare do jaja. Napravim Cogspinner goggles za cca 25-26g po komadu, disenchantujem i valjam velike shardove za 40. Ide ko alva, Bog blagoslovio sezonu 3 i pvp farmere :)

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Ok Kole znam da to kupuju tenkovi, samo mi nije jasno kako moze da se napravi za 200g? Evo rachunam sad low price za materijal na sylvanasu izadje 680g + 80g je average nether. Na kom su to serveru cene materijala toliko u kurcu da se to da za 200g nashtancati?

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Kolko je to fina profesija :) To je strasno :P

Sedis u IF cekas 1-2 Ujutru kad se update Honor ili Arena point (jednom nedeljno) i samo gledas trade kanal:

WTB 40 Spelldmg on staff

WTB 12 AGY/STA on boots

Moneyyyyyyyyyy :P

A onda uzmes sekundarnu profesiju Jewelcrafting i isto ko enchanting :P

WTB Meta socket..... kknp cut 15g, a za klasicne gemove 5g fee i to ide.

Plus sto je dobro kod ovih profesija je sto imas unique gem kao i enchant ;) pa pimpujes gear sa enchantovima tipa na rings kao i unique gemove koje mozes da iskoristis 3 zavisi koja si klasa i koji build.

Disenchanting uzmes uvek kad krenes lika... zasto jer green / blue iteme ima dosta da DE kroz questline kao i istance...

Jedan Greater planar essence kod mene je 7g, 20x Arcane Dust = 35g, a Large prisma shard je 40g :) E koje su to pare :P a kako mozes da jebes ko paladin ili druid sve u istanci to je tek fora :P Iako si holy ti pitas jel moguda uzmem ovaj mail / plate za dps ili tank :) Aaaaaaaa, treba i da se snadjes dobro :)

Elem levelovanje ovih profesija je Jebeno tesko :) i skupo. Doduse skoro su sve, ali enchanting da izlevelujes od 350 - 375 :) je smrt kao i jewelcrafting sa 350 - 375.

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

za jwc je najtezi deo bio kad se koristio thorium... tu sam ubedljivo najvishe para puko... a posle kad dodje do toga da koristis adamantite tj skill od 325 + je pesma posto samo prospektujes rudu dobijas plave gemove koje cutujes i prodajes za pare + dobijas skill a od 325 do plavish gemova budzis skill sa nekim prstenjem sto trazi fel iron bar i 2 zelena kamena (blood garnet i golden draenite) i onda iste dissencantuejs prodajes arcane dust i ta sranja... posle plavi gemovi i zadnjih 10 skill sam ja nabudzio praveci nekove koje sam kasnije shardova za LPS te nisam golda izgubio od tih 325 skill pa navishe josh sam i zaradio

Link to comment
Share on other sites

grindanje matsa???

E sad, to je robija, menial labor shto bi se reklo. Po takvoj rachunici ja mogu ta napravim The Gun za 0 golda, jedini troshak mi je vreme za grindanje. :)

Char u kraftovanju ti je kad kupish mats (i platish jeftino), a prodash gotov proizvod po bezobraznoj ceni. Kapitalizam u izvornom obliku shto bi se reklo :D

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

isplati se uvek imati disenchanting .....zeleni itemi padaju stalno i svugde i u proseku se uzme 2-3 puta vise para nego sto je vendor cena. Samo sto ja zelena oruzija nikad ne d/e posto su dosta skupa kod vendora i dosta mi se puta desi da npr od lvl 65 weap dobijem 2 dusta koja vrede duplo manje od vendor cene. A svaki zeleni armor ce ti se 100% isplatiti pogotovo sad kada je izasla s3 pa su cene matsa dosta skocile

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...