Jump to content

HELP


Rambe

Recommended Posts

ljudi ovako igram malo bnet malo ggc i sad do pre ned dana mi je i ggc i bnet lepo radio...onda sam bio navuko neke spyware i sve u qrac... nemogu da igram i onda lepo skinem avg i spy bot [+imam orig kasp] i sve ochistim... elem i sad mi bnet onako solidno radi [nelaguje] ali na ggc mi u prvih 1-2min lepo a onda prsne i ping mi ode u 5-6-7k... primetio sam i da mi dl opao i sad umesto 50kb/s ja skidam 15-45kb/s... mozhe li neko da mi pomogne dal sam neshto loshe uradio, mozhda da mi preporuchi neki program i tako to... p.s.na eunet centrali sam i imam ADSL 512/64kb paket... peace

p.s.s. Mozhda nije pravi forum za to ali sam ovde najaktivniji... peace

Edited by Rambe
Link to comment
Share on other sites

e ovako scenirao sam sa Pandom online i imam neki hackers tools koji mi neprestano ubacuje spyware... sinotj sam odradio i avg i spy bot i kasp opet i sve ochistio [samo je avg nasho] i onda mi je lepo radilo cele notji sam dl wow movie da ga isprobam i radio je odlichno a onda kad sam dosho iz shkole [comp je nastavio da radi] ponovo imam... mislim da je to zbog ovog hackers tools-a i znam da mi je reinstall c najbolje reshenje ali nemam orig kasp tj nemam cd-key i zato bih to izbego... ima li mi pomotji ??? peace

Link to comment
Share on other sites

ljudi ovako igram malo bnet malo ggc i sad do pre ned dana mi je i ggc i bnet lepo radio...onda sam bio navuko neke spyware i sve u qrac... nemogu da igram i onda lepo skinem avg i spy bot [+imam orig kasp] i sve ochistim... elem i sad mi bnet onako solidno radi [nelaguje] ali na ggc mi u prvih 1-2min lepo a onda prsne i ping mi ode u 5-6-7k... primetio sam i da mi dl opao i sad umesto 50kb/s ja skidam 15-45kb/s... mozhe li neko da mi pomogne dal sam neshto loshe uradio, mozhda da mi preporuchi neki program i tako to... p.s.na eunet centrali sam i imam ADSL 512/64kb paket... peace

p.s.s. Mozhda nije pravi forum za to ali sam ovde najaktivniji... peace

Jbg, svi mi (sa ADSL-ovima) imamo probleme sa netom, zato shto su se brzine povecale 2x puta, a protoci provajdera osatli isti...

Drugim rechima:

Vecina provajdera ima link od 100mbps, i po 10.000-30.000, neki cak i 40.000 korisnika...

Sad zamisli, shta se deshava kad 10.000 korisnika krene aktivno na net sa 512k, a provider ima 100mbps?

(5.000 mbps > 100 mbps, pri tome shto download otima jedno 100 puta vishe konekcije od surfovanja ili igranja - kolko se secam, sat vremena dote je oko 3-4 MB uploada i downloada, tj. kad bi dial up imao 100% siguran protok od 56k, i ukinute anti drop zashtite na war3 enginu, radilo bi bez greshke i na njemu...)

E sad, mozda neki ozbiljniji provajderi, u nekim momentima opterecenja placaju dodatni bandwidth, ali iako to rade, nerade dovoljno...

Shto se tiche euneta, eunet cak objavljuje da njegovi korisnici imaju agregaciju, tako da je to razlog vise sto ti pada brzina...(mislim, ako si uzeo neki od jeftinijih paketa, a verujem da jesi, zato shto niko nije lud da 512/64 plati 2500+ dinara)

Takodje, neko bi ti rekao da onda odesh na kablovski (SBB uglavnom) i da tamo nemash te probleme, ali i kablovski su em pretrpani korisnicima, em bash aljkavo vode sve to (SBB pogotovo), tako da ne samo shto net stalno puca, nego im malo, malo pa ukinu deo protoka zbog neplacanja, itd...

poz,

P.S. Jbg :( Opet dug post...

Edited by Dotar
Link to comment
Share on other sites

dal bi pomoglo da se prebacim na poshtu??? e ovako sad sam neshto pokushao i kad skidam od megaupload-a onda baguje a u preko rapidshare ali kad skidam neshto od npr. mym sajta onda radi perfektno... sad idem da probam ggc da vidim dal se popravilo... peace

Kad bi 100% bio siguran koji je provider najbolji, otishao bi i ja kod njega :D

Shto se tiche provere brzine, ja koristim uglavnim http://www.testmy.net/ i tamo uradim i upload i download test...

Download speed test: (idi na smart test)

http://www.testmy.net/speedtest/d_load.php

Upload speed test: (idi na smart test)

http://www.testmy.net/speedtest/u_load.php

Na 512/64 trebalo bi da ti budu oko 55 kbps upload i 400 kbps download, da bi rekao da ti radi punom brzinom,

al nemoj da se iznenzdish i ako ti bude 45/250... Ako ti bude ispod toga, to je verovatno razlog losheg rada GGC-a...

poz,

Edited by Dotar
Link to comment
Share on other sites

Na 512/64 trebalo bi da ti budu oko 55 kbps upload i 400 kbps download, da bi rekao da ti radi punom brzinom,

al nemoj da se iznenzdish i ako ti bude 45/250... Ako ti bude ispod toga, to je verovatno razlog losheg rada GGC-a...

ehm... meni je taj protok i dl/upload rate mi je 50/5 [b)]

te cifre koje si ti naveo su verovatno za nemacku :D

Link to comment
Share on other sites

ehm... meni je taj protok i dl/upload rate mi je 50/5 [b)]

te cifre koje si ti naveo su verovatno za nemacku :D

400 kbps je oko 50 KB/s

55 kbps je oko 6 KB/s

Jbg... malo b predstavlja BIT, veliko B predstavlja BYTE, a tamo na merenju ti pishu oba :D

poz,

Edited by Dotar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...