Jump to content

Daggerfall pod Windowsom i DOSBoxom


voodoo_

Recommended Posts

Nešto sam petljao oko Daggerfalla pa reko možda još nekom zatreba - ovo dole je u principu najjednostavniji način kako igrati pod Windowsom 2000/XP.

Daggerfall generalno može da radi i direktno pod Windowsom, ali su borbe i kretanje protivnika prebrzi, a i zvuk hoće da zeza. Zato ćemo koristiti DOSBox.

Od softvera treba vam sledeće:

* Daggerfall CD

* Windows instaler

* Najnoviji DOSBox

* Moj .conf fajl

UPUTSTVO:

1. Ubacite ili montirajte Daggerfall CD

2. Instalirajte igru pomoću Windows instalera, koga prethodno treba raspakovati negde na hard disk. Na prvom ekranu izaberite "Modify the Z.CFG file", "Install the v2.13 patch" i "Install to play without CD". Instalirajte u C:\DOS\DAGGER.

3. Idite u C:\DOS\DAGGER i editujte Z.CFG tako da putanje izlgedaju kao dole, pa snimite fajl.

path c:\dagger\arena2\

pathcd c:\dagger\arena2\
(Bez obzira što se igra zapravo nalazi u c:\dos\dagger - root virtuelnog diska C u DOSBoxu biće C:\DOS na pravom disku, tako da će se iz DOSBoxa videti kao C:\DAGGER) 4. Raspakujte moj .conf fajl u DOSBox folder (najčešće c:\Program Files\DOSBox-0.xx) preko postojećeg. 5. Napravite fajl RUN.BAT sledeće sadržine i sačuvajte ga u folderu DOSBoxa
@echo off

dosbox.exe -c "MOUNT C C:\DOS"
6. Startuje RUN.BAT, pa u DOSBoxu kucajte
c:

cd dagger

setup

fall z.cfg

Bitno: u setupu za zvuk stavite Sound Blaster 16/AWE32, port 220, DMA 1, IRQ 7, a za MIDI device Sound Blaster 16, MIDI Port šta izbaci. Naravno, testirajte da li se sve čuje kako treba.

Bitno2: ako se startuje preko dagger.exe, tražiće CD. Zato mora preko fall.exe.

I to je to. Iz DOSBoxa možete da šaltate iz fullscrena u prozor i obrnuto pritiskom na Alt+Enter. Sve ostalo je automatski podešeno u .conf-u. Have fun.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...