Jump to content

Multiplay problem


Recommended Posts

E pa ovako. Sve je pocelo pre par dana kada mi prvo hamachi nije radio. Kao sto sam napisao na onom topicu, ista najnovija verzija hamachija, kreiram lepo mrezu, mogu da chatujem, ali ni u udp ni u ipx se ne vidi kada neko kreira igru...al dobro rekoh, barem bnet lepo radi...kad ono medjutim...prvo s vremena na vreme mi izbaci poruku pri logovanju na bnet da mi je disejblovan neki 6112 port i da ne mogu da igram vec samo da chatujem...drugo i kad se normalno konektujem ping mi je oko 100 ili vise, ali kad napravim igru, skoro niko ne moze da udje, jer mu kaze da je veliki latency...takodje i meni prikazuje da je skoro svima ogroman latency i mogu da udjem u samo poneku igru, ali sasvim normalno igram kad udjem, bez laga...i na kraju kad sam na bnetu cpu usage mi je 100%, od toga sc 99%...cim izadjem sa bneta u single player cpu usage padne ispod 10%...elem, reinstalirao sam sc, skenirao c drajv da nisam pokupio neki virus, prebacio modem sa usb-a na ethernet i opet nista...imam giga rama, sempron 2200, nvidiu n7600gs i motorolin kablovski modem...mislio sam prvo da je do ovog shugavog telekomovog promo kablovskog na 64kbps, ali pre je radilo ok i torrenti mi rade normalno, a i sto bi cpu usage bio 100% kad sam na bnetu...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

SC koristi 6112 port TCP i UDP, tako da prvo moras da proveris da li si dobro forwardovao pakete na tim portovima jer SC hoce da zeza ako kreiras igru na bnetu, dalje nema to veze sa bilo kakvim virusima i cudima to ima veze sa mrezom, sto znaci da je problem network prirode. Pogledaj da li imas prohodnost na tim portovima, sto se tice toga da ti cpu ide i do 100% a da SC uzima 99% to se izgleda nesto skrljalo izmedju SCa i windowsa pa SC ulazi u neke beskonacne petlje, ono sto bih ti ja preporucio je da uradis onaj system restore u winu i samo odredis datum kada ti je sve radilo, to bi trebalo da sredi sve.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...