Jump to content

kola i skuter,saobracajka


Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ti na motorima i skuterima mnogo jedu govna. Meni je malo falilo da ranije pokupim dvojicu na skuteru. Vozili su bez kacige i bez farova. Samo 15 minuta nakon toga, na bulevaru sam video iz kola kako se neki drugi lik sa skuterom prosuo nasred ulice - vozio je k'o budala i presecao vozila... Znaci tako slatko bi se tim bajkerima israo u usta i nagurao djonom, da to nije normalno...

Ne generalizuj. Ima kretena na motorima. Ima i kretena u kolima. Nisu svi na motorima kreteni. Nisu svi u kolima kreteni.

Vozim motore tri godine, sto nije mnogo. Od pocetka sa kacigom, cesto i sa 'full' opremom. Jako, jako retko prekoracujem ogranicenja, posebno po gradu, postujem sve saobracajne propise. Pa opet, kada bih krenuo da nabrajam koliko me je puta samo pojacana paznja spasla od struganja po asfaltu, ne bi mi verovali. Izgubio sam nekoliko drugova koji su poginuli na pravdi boga, opet i nekoliko koji su poginuli svojom krivicom.

A taj stav za sranje u usta i guranje djonom...ko se maca lati, od maca i strada... ;)

Apel: ako vidite kretena na skuteru ili motoru, probajte da ga iskulirate, ako vas bas iznervira, izadji na semaforu, pa ga olupaj (mada war is not the answer!), ali nemojte da se izdrkavate na sledecem motoristi koji prodje pored vas, ni kriv ni duzan.

PS. Kasno sam video post, ali morao sam da odgovorim...

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

ma da..

evo veceras vozim i 2 debila na skuterima pokusavaju da me zaobidju

sa leve strane ...

a isao sam 40-50

ne znam ko treba da pazi tu ..

A nego sa koje strane treba da te obilaze? O bozhe ko sve danas ima dozvolu .... i onda posle zashto nesretje ....

Sto se tice motora, ono sto je vlada rekao stoji. Ljudi ovde il nisu navilki na motore u saobratjaju poshto ih kod nas ima malo vishe tek u zadnjih par godina ili su jednostavno ljubomorni shto na 40 stepeni oni stoje u guzvi a ti na motoru prolazis i desilo mi se vishe puta da mi likovi namerno zatvore prolaz na semaforu ili da mi ne daju da prodjem u saobratjaju. Lek je da lepo stanes sidjesh sa motora sa sve kacigom poshto je veoma praktichna za tuchu i ispeglash morona i tako jednog po jednog.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Nisam video drugi post gde je rekao preko pune ali opet je to diskutabilno.

Puna ili ne puna uvek je dozvoljeno samo sa leve strane preticati.

Motorima ne treba mnogo prostora tako da mogu i u jednoj traci da pretichu ako ih vozach kola pusti kao shto bi trebalo da ih pusti, a trebalo bi i da ih vidi je su mu u levom retrovizoru sa levim migavcem. Ko ne gleda i ne zna sta mu se desava u levom retrovizoru ce isto tako de krene da pretice dok neka druga kola preticu i tako napravi udes. Poenta je samo u tome sto ljudi ne zhele da budu dobri i puste choveka na motoru da prodje.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Motorima ne treba mnogo prostora tako da mogu i u jednoj traci da pretichu ako ih vozach kola pusti kao shto bi trebalo da ih pusti, a trebalo bi i da ih vidi je su mu u levom retrovizoru sa levim migavcem. Ko ne gleda i ne zna sta mu se desava u levom retrovizoru ce isto tako de krene da pretice dok neka druga kola preticu i tako napravi udes.

Motorista ima puno pravo da raspolaze celom sirinom trake, dakle niko ne bi smeo da pretice motoristu pa i ako vozi blize desnoj ivici kolovoza, ako preticanje nije dozvoljeno (puna linija). Isto tako ni motorista ne bi smeo da pretice nikoga ukoliko to nije dozvoljeno, ma koliko prostora imao. Po zakonu. Koliko ga ko postuje, diskutabilno.

Ali poenta zaista jeste u:

...u tome sto ljudi ne zhele da budu dobri i puste choveka na motoru da prodje.

Meni se desilo da na semaforu, polako, ne smetajuci nikome obidjem kolonu i stanem ispred prvog, u nekoj Zastavi 101. Posto je covek stao metar i po pre linije zaustavljanja na semaforu zbog hlada, ja sam se u kolonu vratio kao prvi, ali jos uvek par metara od pesackog. Kada me je video, covek mrtav ladan turira auto, i pocinje da me gurka od pozadi. I dalje je crveno. Na moj upitan pogled, izbacuje glavu kroz prozor i dere se 'Koji ces ti kurac ispred mene?'.

Zavidljivo, prokleto...ne mora niko da bude 'dobar i pusti coveka na motoru da prodje.' Samo nek gledaju svoja posla i nek ne budu sisice.

I da ne bi bio shvacen jednostrano, jer je podela na motoriste i automobiliste imbecilna, da kazem da se i meni cak desilo da me je, provlaceci se tamo gde nije mogao da prodje, dok sam bio u kolima, ogrebao neki lik na skuteru. Kreten, ali nije mi palo na pamet da ga zgnjecim kolima onako zaglavljenog...

Mir, ljubav i razumevanje! [:D]

Link to comment
Share on other sites

A nego sa koje strane treba da te obilaze? O bozhe ko sve danas ima dozvolu .... i onda posle zashto nesretje ....

Sto se tice motora, ono sto je vlada rekao stoji. Ljudi ovde il nisu navilki na motore u saobratjaju poshto ih kod nas ima malo vishe tek u zadnjih par godina ili su jednostavno ljubomorni shto na 40 stepeni oni stoje u guzvi a ti na motoru prolazis i desilo mi se vishe puta da mi likovi namerno zatvore prolaz na semaforu ili da mi ne daju da prodjem u saobratjaju. Lek je da lepo stanes sidjesh sa motora sa sve kacigom poshto je veoma praktichna za tuchu i ispeglash morona i tako jednog po jednog.

jeste mohi, svi vozaci su ljubomorni na tebe jer ti vozis i, zamisli, imas motor.

rispekt za to

nije to samo za bajkere. kod nas se svaki deseti vozač skloni iz leve trake da propusti bržeg. "meni je lepo na 120, šta on sad tu ima da mi ide 150!"

najodvratnije ponasanje srpskih vozaca

cak i kad mu blicas i sviras i ne znam sta radis on nece da se pomeri. a zna se da je leva traka za preticanje.

uopste nemamo vozacke kulture.

ljudi otvaraju autoskole ne da bi nekog lepo, kulturno i savesno naucili da vozi vec da bi gledali klinkama od 18 godina u sise i noge...

Link to comment
Share on other sites

jeste mohi, svi vozaci su ljubomorni na tebe jer ti vozis i, zamisli, imas motor.

rispekt za to

najodvratnije ponasanje srpskih vozaca

cak i kad mu blicas i sviras i ne znam sta radis on nece da se pomeri. a zna se da je leva traka za preticanje.

uopste nemamo vozacke kulture.

ljudi otvaraju autoskole ne da bi nekog lepo, kulturno i savesno naucili da vozi vec da bi gledali klinkama od 18 godina u sise i noge...

Ako mislish da mi nemamo vozachke kulture, dodji malo do Moskve ili idi u Egipat, prijatno cesh se iznenaditi ;)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

prvo ne verujem da to vazi za motere

a drugo i najbitnije

naravno da ne postoji ta desna traka kod nas jer je uvek prepuna parkiranih kola i slicnih gluposti

koje se naravno ne kaznjavaju

i trece nebi se sklonio motoru za celu traku ni izvadi pistolj

posto tako nesto prilici takvim ljudima jelte

posto je motor samo showoff crap nista sto je do jaja

ili na kraju za one koji nemaju pare za kola

Edited by killYg0r
Link to comment
Share on other sites

ovaj kili je smešan jako, ali tužno je što verovatno značajan procenat vozača automobila tako razmišlja o motorima.

a ti, darijane, pričaš da ne postoji vozačka kultura a trubiš i ablenduješ likovima da ti se sklone jer si ti kralj druma?

što se auto škola tiče, oni potroše 40 časova da te nateraju da se okrećeš preko oba ramena i da te nauče da kreneš sa jugom uz najmanji mogući gas, nema tu vremena da ti objasne kako se treba ponašati na autoputu i tako neke nebitne stvari.

Link to comment
Share on other sites

Killy...

Uuuuuf.

Razmisli malo o svojim recima. Mislim, drago mi je da si dobio vozacku i sve to, ali sa tim stavom i nivoom znanja ugrozavas druge ucesnike u saobracaju.

prvo ne verujem da to vazi za motere

Moter, tj motor, motorcikl, je punopravni ucesnik u saobracaju. Ima pravo na celu sirinu trake. Isto kao i kamion ili auto. Biciklu sa motorom (do 49 ccm) je samo ograniceno kretanje u smislu da ne sme na auto put, ali to ne znaci da mozes da ga izguras sa puta ako ga vidis.

i trece nebi se sklonio motoru za celu traku ni izvadi pistolj

O kakva internet hrabrost. Mlad si, ima vremena da ti se i tako nesto desi, pa ces upoznati sebe malo bolje. [:D]

posto tako nesto prilici takvim ljudima jelte

Predrasude, predrasude...jel su te maltretirali u skoli mangupi sa BMXovima? [:D]

posto je motor samo showoff crap nista sto je do jaja

Cenim da si vozio motor(e) pa mozes da komentarises da su samo showoff crap. Mada, donekle razumem taj tvoj stav, ali gresis.

ili na kraju za one koji nemaju pare za kola

Sve i da je tako, nije lepo sprdati se sa ljudima i kinjiti ih zbog njihove socijalne nesrece.

Nemoj bre da si tako nadrkan i zavidljiv. Nije to lepo.

Link to comment
Share on other sites

jeste mohi, svi vozaci su ljubomorni na tebe jer ti vozis i, zamisli, imas motor.

rispekt za to

prvo ne verujem da to vazi za motere

a drugo i najbitnije

naravno da ne postoji ta desna traka kod nas jer je uvek prepuna parkiranih kola i slicnih gluposti

koje se naravno ne kaznjavaju

i trece nebi se sklonio motoru za celu traku ni izvadi pistolj

posto tako nesto prilici takvim ljudima jelte

posto je motor samo showoff crap nista sto je do jaja

ili na kraju za one koji nemaju pare za kola

Sto volim kad neko ovako nesvesno odgovori umesto mene :D

Sta je ovo kilijevo ako ne ljubomora? Mislim pored neznanja i zatucanosti ...

Sve u svemu i da ne postoji desna traka uopste motoru je dovoljno da se ti pomeris u desni deo svoje trake i on mozhe da prodje, a ti se zapitaj zashto ti ne zhelish da ga pustis da prodje ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

što se auto škola tiče, oni potroše 40 časova da te nateraju da se okrećeš preko oba ramena i da te nauče da kreneš sa jugom uz najmanji mogući gas, nema tu vremena da ti objasne kako se treba ponašati na autoputu i tako neke nebitne stvari.

Tru dat.

Kompletne slike radi, moramo priznati da je tek moto obuka (koja i ne postoji) katastrofa. Mislim da samo jedna ili dve auto skole i nude obuku za motoriste. Zakon omogucava da napaljeni junfer od 18 godina kupi motor od 150+ KS, ode i uradi lekarski (na kome te niko cestito i ne pogleda, osim oftamologa), trkne do Ljermontove i plati par hiljada dinara za L table, i gassssss.

Summa summarum, situacija je losa, zakon se radi i bice bolji, a ono sto svi mozemo uraditi je da razmislimo da li zelimo da budemo odgovorni za nesto poput onoga sa http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm samo zato sto te je iznervirao neki motorciklista (bilo svojom, bilo tvojom greskom). Isto vazi i za vozace motora.

zaboga pero it's killy you're having a discussion with here!!! ;o)))

Dosadno mi je, ubi me vrucina. A jos od onog Devout ninovanja nismo lepo porazgovarali. [:D]

Edited by Perun
Link to comment
Share on other sites

kili, seresh brate, iskuliraj ;) a idiota ima na svakom cosku... evo, ja sam imao sad saobracajku u subotu jer je lik na motoru izvalio da ja usporavam (a verovatno nije primetio migavac), i krenuo da me pretiche preko pune trake... uz sve to, nije nosio kacigu (a ni njegova riba).. uglavnom, jako puno likova na motorima ne gleda kuda vozi, i ne gleda KAKO vozi, jer jel'te, oni voze brze mashine i uvek ce stici da odreaguju :) isto tako, naravno ima i vozacha idiota.. danas sam na 40 stepeni stao da propustim autobus koji je pokupio putnike i nije mogao da prodje jer je stao ispred lik i upalio sva 4 migavca, i naravno 3 auta iza mene krenuli da mi trube;)

Link to comment
Share on other sites

uglavnom, jako puno likova na motorima ne gleda kuda vozi, i ne gleda KAKO vozi, jer jel'te, oni voze brze mashine i uvek ce stici da odreaguju :) isto tako, naravno ima i vozacha idiota.. danas sam na 40 stepeni stao da propustim autobus koji je pokupio putnike i nije mogao da prodje jer je stao ispred lik i upalio sva 4 migavca, i naravno 3 auta iza mene krenuli da mi trube;)

Osnovno nepoznavanje materije :D Na motoru u krivini nema oshtrijeg ni kochenja ni dodavanja gasa tako da u sustini kola dopushtaju mnogo vishe komfora u vidu nemarnosti dok na motoru morash da imash 4voro ochiju. Tako da ti koji ne obratjaju pazhnju dok voze motor tje najebati nakon 15 minuta vozhnje po gradu ali nije u njima problem vetj u tome shto smo i mi koji pazimo chesto u kritichnim situacijama zato shto vozache automobila bole k za motore ... u principu zakon jacheg tj sigurnijeg.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pa ne poznajem materiju zato sto ne vozim motor :) planiram jedan u sledecih ~5 godina, al' to polako :) uglavnom se kod nas vozi ludacki na pravcu (barem svaki put kad vidim likove koji se izdrkavaju je na pravcu), pa sam ja generalno o tome pricao :) lik koji se u mene zakucao je to uradio na pravcu... no dobro, fakat je da nisu svi motoristi retardi, i isto tako nisu svi vozaci automobila retardi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...