Jump to content

DotA sa questovima


Bojan BG

Recommended Posts

Poz svima!!! Pravim mapu za WAR III FT na foru dote ali sa mnogo fise detalja i funkcija!!! Bice dodati questovi, drugi itemi, mapa veca i putevi nece biti ortogonalni... Ako imate neku ideju ovde to napisite!!! ve sto bude dobro dodacemo u novu dotu, a ko zeli moze postati beta tester!!! Ajde pa da cujem ideje i ostalo sto biste voleli da vidite u novoj doti (naravno nece se zvati dota)!!!

Link to comment
Share on other sites

"mapa ce biti veca" podrazumeva duze ucitavanje i veci lag... ali to je potrebno da bi bilo mesta za gomilu questova :) svidja mi se ideja ... napravi i jednu instancu sa roshanom na kraju :)

http://img67.imageshack.us/img67/1829/lol4thlk6.jpg kako pricati sa GM-om

Paladins are gay

Blizzard loves paladins

Therefore, Blizzard is gay

Link to comment
Share on other sites

^^

savet:

prvo stavi ideje na papir...

1) kako ce mapa da izgleda

2) koliko ce heroja da bude

3) koje skillove ce da imaju

4) kolko ce vrsta kripovi kakvi da budu

5) to sve prebaci u praksu... savet, napravi 1 heroja, osnovu mape i creepove da bi proverio waypoint-e

6) nemoj da KRADES iz drugih mapa, kao neko ranije... pa makar bila najlosija mapa u istoriji vecini vredi vise nego dota ripoff

7) kad zavrsis prvih 5 koraka baci ovde da provere ljudi sta gde kako i da te upute sta da menjas, sto vise ljudi to bolje...

8) puno srece i zivaca [:p]

Link to comment
Share on other sites

ok ja sam takvih kopija video.... cek da izbrojim....

ok kad izbrojim javicu...

nego.. da se vratimo na topic...

ajde da smislimo neke questove za ovu dotu... a mozda i neku instancu... kako bi to trebalo da izgleda oces li samo prepraviti dotu ili???

ja bi stavio 2 lane-a u sredini za kripove znaci da idu nekako ovako u obliku 2 zagrade () cisto za farm i nesto pvp-a... da bi ostalo dosta mesta za questove. a questove kakve ja zamisljam bili bi kao u wow-u :)) ubij to i to donesi to i to ...

razmisli malo. zar to ljude nece smoriti? visekratno radjenja istog questa? brate znam kako je meni nikad u wowu nisam napravio istu rasu... sve isti questovi, pa SMARA!!! ako istrajes u ovome moraces stalno da pises nove questove a to veruj mi neces dugo izdrzati...

bolje je da napravis 4 instance za lv1-6 , 6-11 , 11-16 , 16-25 sa razlicitim monsterima razlicite tezine i tako... sa bossem na kraju koji droppuje demon edge , energy booster, sacred relic ... vanguard , SVE zavisi od nivoa

a mozes da ubacis i mini pvp arenu :) za 1na1...

evo cisto malo od mene pa se zabavi citajuci.

prebrojao sam igrao sam vise od 100 od kojih su 2 kopije valjale samo mi je OPET dota bila bolja.

Edited by Sasuke-kun

http://img67.imageshack.us/img67/1829/lol4thlk6.jpg kako pricati sa GM-om

Paladins are gay

Blizzard loves paladins

Therefore, Blizzard is gay

Link to comment
Share on other sites

newdotakf9.th.jpg

evo konkretniji predlog

1-5 su lejnovi ... da bude manje kula nego u doti , al jace i da se spawnuju super kreepovi kad ih ubijes... al po random principu... 1 od 3 npr.

sve gde je crveno mozes da iskoristis za questove, al otom,potom... bitnije je da napravis neku ovakvu osnovu i da krenes odatle...

predlog 2 : ne ubacuj muziku u mapu... iovako ce biti velika, niko nece da skida 5mb mape

predlog 3 : dostaaa heroja i dosta itema , recimo za jos jednu klasu vise od dota... za bas kasni end -game ili ako neko oce da se steka od pocetka....

predlog 4: kad uradis osnovu baci ovde konkurs za ikonice za magije i sl.... ima dosta ljudi koji su voljni da to odrade u slobodno vreme

predlog 5 : i za mene najbitnije... ako ces(a oces) da kucas sve na engleskom .. proveri 3x kako si isqcao, i dal se tako speluje...

idemooooooooooooooo

Link to comment
Share on other sites

ok junkie... sta ce mu koji kur 5 lejnova??? zamisli koliko bi to prostora zauzelo!!! :))) mozda da skupi 3 lejna ali ovo brate... nece nista drugo moci da stavi ako gledas sadasnju dotu.

http://img67.imageshack.us/img67/1829/lol4thlk6.jpg kako pricati sa GM-om

Paladins are gay

Blizzard loves paladins

Therefore, Blizzard is gay

Link to comment
Share on other sites

Posto vidim da sam prozvan ovde :), ne ljutim se, vise cenim iskreno misljenje nego utesno. Promenio sam mapu celu od terena, preko itema, kripova i ostalog. Ko voli neka proba. [NEOBAVEZNO[(Kada sam pocinjao da pravim mapu pre tacno dve godine, tada sam samo hteo da izmenim dotu kako bih se izivljavao nad drugovima, jer tada smo samo igrali TFT, onda su mi padale neke ideje, a u isto vremeje Dota postajala sve vise balans a sve manje for fun mapa, i tako posto sam sam radio hteo sam da napravim nesto na tu foru itd. da ne smaram]]

Bagove prijavite i ostale zamerke. Sto se engleskog tice, ne znam da li si ikada radio u Editoru, ali ja ima spor komp, tako da mi jako mnogo vremena treba da lepo svuda izmenim tekst i to mnogo smara. Pa nesto sklepam u 5 reci najvise, a ako si radio ja cu da ti posaljem mapu pa ti ispravi ako hoces, ja cu da te nagradim tako sto cu staviti tvoje ime kada mapa ucitava :) salim se. IZVOLTE Download Here

POZZ Svima!

Edited by InaCCessible
Link to comment
Share on other sites

Poslusaj Junkiev savet... Zajebi Sasuke-a :) :)

Inace ako treba bilo kakva pomoc ,tipa pravljenja triggera ,pravljenje terena ,heroja ili necega cetvrtog ,slobodno kazi ...

Znam da radim ,i + imam ortaka koji bi 99% pomogao...

Nema trensa bez eksera ?

Nema hausa bez djus-vodke...

Link to comment
Share on other sites

los ti komp sasuke... to ima veze sa komplikovanoscu mape, a ne sa samom velicinom.. mozes da napravis 5000x5000 mapu i da ucitava za 3 sec.

@mapmaker ... moj savet ti je da ili napravis nesto sto realno moze da se zavrsi za 15-20min ili nesto sto traje min 1h ... tako ces da izbegnes da te dota pregazi

Link to comment
Share on other sites

hmmm...

Svaka chast na ideji, zivcima itd itd itd, ali da pregazi dotu, realno:D

Mislim cenim svaki volonterski rad, ali lik koji je napravio dotu je uspeo da stekne blizzardovu(?) paznju, i uspeo da uzima kintu za to;) a inache mislim da je sasuke u pravu, batali questove, nece neko da non-stop radi iste, u doti je do jaja pvp, farmovanje, ko prvi stigne da skupi dobar item build... a inache instance i pvp arena je do jaja ideja, samo izbegni 25 lvl-a, jer je to kopiranje dote:/

a inache bi bilo do jaja da neko uspe da se probije sa srpskim scenom, i da to ubacish u load, da ameri vishe ne pitaju 'Serbia?':D

stavi neki dl kad napravish betu...

Link to comment
Share on other sites

los ti komp sasuke... to ima veze sa komplikovanoscu mape, a ne sa samom velicinom.. mozes da napravis 5000x5000 mapu i da ucitava za 3 sec.

@mapmaker ... moj savet ti je da ili napravis nesto sto realno moze da se zavrsi za 15-20min ili nesto sto traje min 1h ... tako ces da izbegnes da te dota pregazi

Ocigledno nisi igrao verzije ispod 5.84c.. Pogledaj prvi dota leavers movie i shvatices...

Da... Icefrog radi u blizzardu (ili pendragon nisam siguran), jedina stvar koja me nervira jeste sto glupi blizzardovci nece da naprave chnl restricted za starcraft cd-keyeve da ne mogu da udju spammeri iz Clan-a NeS...

Edited by Mare

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

jesam igrao, i gledao sam oba film....

ti ocito nikad nisi upalio world editor, da bi razumeo o cemu pricam...

aj jednom za svagda da objasnim:

ono sto traje najvise kod ucitavanja se obavija na lokalnom kompu... u tih 2-3MB mape ima svega, ali nije kriticna velicina mape, nego vrsta terena, kolicina doodata(drva i sl.) i trigera koji moraju da se ucitaju pre nego sto se pojavi mapa. ono sto takodje jede ogroman deo vremena su nestandardni skinovi i magije. da napravis mapu koja ima sve standardno, tj. ono sto mozes da napravis samo iz vec dobijenih modela u world editoru 100% bi ucitavala kao normalana mapa(<20sec) ...

da bi ovo resio, mapa treba da se optimizuje izbacivanjem takvih stvarcica, ili na kvarno(da je standardno, ali izgleda nabudzeno) ...

e sad to sto ima ljudi po netu koji imaju P2 a igraju dotu to je njihova stvar..... eto....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...