Jump to content

Dungeons & Dragons


Crno-Sunce

Recommended Posts

nedavno sam poceo da vodim jednu partiju pa bi da vas pitam imate li koje savete, koje korisne tipove, koje zanimljive detalje iz avantura u kojima ste bili i slicno?

(ne mislim na tipican bullcrap tipa "neka budu dva fajtera, klerik/druid i wiz/sorc", vec bas na detalje iz nekih vasih avantura)

inace likovima sam zaprzio chorbu najstrasnije, ojacao sam magove klerike i bardove bas previse, ali sam ih kaznio tako sto ako hoce da radi bard song mora u stvarnosti da peva, ako hoce da baci heal mora reci nesto u fazonu "helme, svevideci, zaleci rane tvog hrabrog ratnika" ili ako hoce da baci fireball mora da kaze u fazonu "vatro salamandera, demonski plamenu zmajeva, usijani besu titana sprzi neprijatelje moje", fajtere teram da mi lepo opisuju fajt, kako ga udaraju, iz kog pravca, da li ciljaju odredjeni deo tela, kako koriste stit, rouga teram da mi opisuje tacno kako se sunja, mislim ne moze da hoda kroz sredinu odaje i da se "sunja" i da ga niko ne vidi...

time kontam da sam dosta zakomplikovao stvari igracima, i da ce im biti dosta jebenija igra, medjutim siguran sam da im je daleko zanimljivija i da se vise utripuju.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

pa ono, igrao sam jednom takvu igru, i moram ti reci da me je smorilo. hteo sam da trackujem neke bandite, i gm me pitao: "kako?" otkud ja koji moj znam kako se to radi - probao sam u rl da buljim u zemlju, trazhim slomljene granchice i nikad nishta nisam izvalio. a ovamo imam lika koji bi nashao hrcka na vembliju :P

mozhe ispasti ok, samo ne preteruj.

- Ed will introduce Ed. Full name - Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky the 4th.

- That's a long name.

- Ed made up that name for Ed, isn't it cool?

- If you made it up, how can you be the 4th?

Link to comment
Share on other sites

Igrao sam Par puta i moj utisak je da GM bude sto veci skot( tipa da ih maltretira i sada se stvorila tri zimzelena stvora pored vaseg kampa koji su vam ukrali preostale zalihe mesa ili sta god) prema igracima i da uvek zadaje neke igrice. Tipa jedan GM nam je pre svake bitke i rolanja udaraca smarao sa Trivijom i pita ko vas moze napasti bla bal i ako pogodimo kao protivnik oslabi ili tako neke gluposti.

A smejao sam se kada je GM rekao Fajterima (2 tipa) da ako hoce da ojacaju likove fizicki da moraju da rade odredjen broj sklekova,trbusnjaka,zgibova na njegove oci da bi im boostovao nesto :)

reci mi kroz koji tip avanture nameravas da ih vodis?

Link to comment
Share on other sites

pe meni barem ,je veoma glupa kada gm

zamara igrace sa nekim glupostima koje mnogo usporavaju dalji napredak u mashtanju i igri

sa nekim sranjima kojima ce da ubija svoje igrace ili im daje neke toliko nemoguce zadatke ...

da se ljudi jednostavno smore ili u slucaju da je neko crko prestanu da dolaze na sesion

znaci ja da sam gm ,pre bih vodio grupu u sto vise istrazivanja i questovanja sa ne previse slauther-inga :)

nego vise da bude fantazija / rp .

Link to comment
Share on other sites

alo ljudi ja nisam nob u ovome :)

igrao sam desetine sesiona, samo sam hteo da pitam ima li iko zanimljive tipove iz njihovih avantura da bi nesto ubacio u moju :)

pazi killy gm-ove koji vole igrace i koji vole cudovista

ja volim igrace, znaci gledam da ih ne pomru, ako pomru znaci da su bili idioti i onda uzimaj sheet i pravi novog lika za jedan lvl nizi od umrlog

shomi > pa zipa, tipa vise storitelling i zagonetke nego h&s. standardna fora, borba sa ultimativnim zlom na kraju. mada planiram da napravim vise avanturica.

samo fora je sto mi je druzina ljigava da ljigavija ne moze biti :)

samo gledaju kako da zajebu jedni druge. me likes that :)))

secam se jedne avanture u kojoj me je ortak pretvorio u skeleton maga koji mora da mu sluzi uz pomoc napitka. sad ja sam ispizdeo sto mi je to uradio, ali recite kako je dobra fora :)

no cim sam skotnao da se raspadam polako sprzio sam celu druzinu sa jednim maximised, empowered fireballom... dok su spavali, nema reflex save-a...

posto nisam znao ko me je pretvorio u "kostu" sve sam ih punishovao i onda sam dobio lvl i pretvorio se u licha :)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

e sunce e mogu i ja da se pridruzhim... iglao sam dva puta:)

u jednoj sesiji sam spasio svet [:D]

mada izgleda da je izbrisan sajt de je ortak sejvovao prichu :D

iskreno, bilo je pishanje od smeha"D

( [;)] )...

"Emotions"...

"Feelings"...

They only lead to damage, death and destruction...

Link to comment
Share on other sites

Ja ne igram vec nekoliko meseci, ali igrao sam dosta ranije sa ortacima ( svaki vikend kad bi se okupili) . prva kampanja sa ovim dmom nam je bila najjaca. nam je bila najjaca. Likove tad nismo pravili po pravilima i handbooku, nego po icewind dale 2 kreatoru, koji je kao sto znas bezveze. Jedan ortak je igrao nekog sabijaca elfa warra, tripovao se da jebe neke kurve i tako to. Kasnije kad smo radili quest da nadjemo neki item u grobnici on se iskenjao na grob nekom liku pa ga njegov duh posle jurio( u jednoj sledecoj je sam bio kurva (muska). Jednom je gm kaznio druga zato sto je smislio sranje pricu (ako je to uopste bila prica) tako sto je namestio da mu lik bude nimfomanka ( igrao je neku elficu).

Isto tako jednom je jedan drugi ortak napravio neku strvinu od lika koji je celog zivota bio gladijator koji je potpuno lud i bacao je d4 da vidi da li ce da napadne lika sa kojim prica.Bilo je mnogo provala al se ne mogu setiti ...

Nemoj misliti da su nam kampanje pune bolestina, ovo su samo neki detalji koji su mi ostali u secanju po debilnosti...Inace bilo nam je super malo igramo ,zezamo se i tako. Gm nam je odlican, vremenom je napravio svoj svet( veoma dobar, sa svojom istorijom, bogovima, legendama, svim sto jedan epski svet treba da ima). Stalno je pravio neke nove clase( obicne i prestiz, iteme specificne za njih,itd). Naravno super je i glumio sve npcijeve koje je vodio, nije puno pripremao kod kuce, vec na licu mesta, ali je uvek ispadalo super. Inace kasnije je ukinuo ress pa smo morali da vodimo vise racuna o igracima, neki su u toj prvoj promenili po 5 likova.

Inace prvi dm nam je bio losiji, mislim imao je on mastu ali nekako je uvek ispadalo kako ne treba( da nam neki previse dobar item pa se posle pokaje, itd).

izvini ako sam suvise smorio postom n:-)ne znam koliko ti je ovo bilo korisno al ako ti na nesto konkretno zelis odgovor pitaj. inace ona fora koju si uveo je ok ali moze previse da smori posle nekog vremena i uspori igru. naravno likovi bi trebalo da se unose u glumu koliko su u mogucnosti , ali ne treba ih prisiljavati... Inace nas dm je nekada na kraju sessiona delio xp na osnovu toga, pa ko zeli xp neka se potrudi, ko nece ne mora.

Edited by Kelegorm
Link to comment
Share on other sites

Ja se secam pre kad sam igrao zanimljivog detalja. Znam da nas je neko selo unajmilo da nadjemo i ubijemo nekog mutiranog giberlinga sto im je ubijao stoku. Paladin je hteo da radimo to za dz ali svi drugi su njemu iza ledja uzeli zlato :D anyhow, pratimo mi tako tragove, idemo kroz neku sumu i dwarf ne moze da prestane da prdi. I tu nastane svadja izmedju njega i elf rogue, jer se elf shunjao tiho na pocetku pa se nervirao svaki put kad dwarf opali. sve to komesanje je privuklo giberlinga (ovo je ultra mega giberling, jak ko bik), koji nam se prisunjao i jednim udarcem ubio dvoje. ubrzo zatim i drugi su sledili, dok svi nismo umrli. Onda smo krenuli ispocetka.

Po meni, da sesija bude zanimljiva, igraci treba da se trude isto koliko i gm, a ne samo da cekaju od gm-a sve na tacnu. Znaci ni jednom nismo presli preko 8 lvl-a, a uvek nam je bila zajebancija.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

pa to je jedno od glavnih pravila...

ja sam im stavio "efreta" koji ih prati

dakle

ako neko u toku igre kaze nesto nevezano tipa kola ili bicikl ili kompjuter nebitno sta. stvori se efret i zahteva objasnjenje te reci u duhu tog vremena. ako igrac uspe da objasni(sto je nemoguce za pojmove poput kompa ili kola) nista mu ne bude, ako igrac ne uspe da objasni opada mu jedan statisticki poen koji odredjuje kocka...

pa nek se oni zajebavaju.

fora je da se igraci utripuju u igru. ako nece, pa sto se mene tice, ja mrzim da vodim avanturu i sigurno im necu sve davati na tacni.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...