Jump to content

bfme2


Ankanar

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Upravo sam posle 15 dana mukotrpnog skidanja 5.5gb preko torrenta skinuo doticnu, instalirao je i javlja mi sledecu gresku pri pokretanju!

zasto0fv.jpg

Skinuo sam i programce "Safe disc hider" ali ne daje rezultate... Jel imao neko slican problem ili zna sta da radim!

Ne znam sta je u pitanju?? Nemoguce da je bad-image posto je instalacija prosla bez problema!

RESENO TYPICAL INSTALACIJOM!

Edited by RipperBIA
Link to comment
Share on other sites

Cim sam pokrenuo igru, odusevila me uvodna scena (a sta bih drugo ocekivao) ... Nakon toga sam odigrao prvi tutorial, pa dodatni - to je bilo dovoljno da mi se igra definitivno dopadne. Kroz tutorial cete saznati da je igra uglavnom bazirana na borbu o cemu svjedoci to da se ne pravi svaka jedinica posebno vec po 10-ak odjednom (jako dobro). Drugo sto me iznenadilo je to da su zgrade odlicno uradjene ( a sta bi ocekivao kad je igra 5 Gb). Kamera jeste nesto losija strana igre, mada i ona ima svojih dobrih dijelova - zumiranje je moguce do najsitnijih detalja, a poseban osjecaj daje detalj kada prelazite kamerom po mapi. Naime, ako uzmete i krenete od pocetka mape, na svako uzvisenje i udubljenje kamera reaguje trzajem u odgovarajucem pokretu tako da imate osjecaj da zaista stvarno prelazite taj dio.

Muzika je odlicna (meni ponajbolji dio igre) , a glasovi su jos bolji.

Sto se heroja tice, svi koji su barem probali Dragonshard jako dobro ce se snaci i ovde, jer je princip potpuno isti. Ali ima jedan detalj koji mi se posebno svidja - nemaju samo vasi heroji specijalne moci, vec i vi kao igrac,tj. vase jedinice. Ubijanjem i napredovanjem u igri dobijate poene. Te poene trosite na kupovanje moci koje ce biti pod vasom komandom. Neke od njih: Heal, pa onda Earthshake, zatim bombardovanje strelama i td. Takodje, sve vase jedinice imaju tri stava (stance) :Battle, Agressive i Hold Position. Battle stance je osrednji stav sa jednakim bonusima u napadu i odbrani... agressive daje bonus na napad, ali postajete mnogo ranjiviji, a Hold position logicki daje bonuse na odbranu,ali napad postaje slab.

Sto se zgrada tice, one su super odradjene i potpuno unapredjuju atmosferu. Ali ponovo naglasavam da je i ovaj segment pojednostavljen radi vece posvecenosti borbi.

Cim sam sve ovo upoznao, dosao sam u dilemu - postoje tri kampanje... Good, evil i War of the ring. Dok za prve dvije sigurno predpostavljate o cemu se radi, treca je takodje jako zanimljiva. Naime, radi se o poteznoj kampanji slicnoj Riziku... Imate mapu i rasporedjujete jedinice, heroje, onda osvajate dijelove, jako zanimljivo ...

Ja sam krenuo redom, prvo sam izabrao Good misije i presao prvu misiju. Dobijate pod kontrolu Elfove i zadatak vam je da se odbranite od Goblina, a zatim da im unistite bazu. Jako zanimljivo ... Kad unistite bazu, onda se pojavi ogroman crv koga sam kasapio dobrih 5 min

Svidjaju mi se scene izmedju misija, ali i sposobnosti nekih heroja. Na primjer, mnogi heroji imaju mogucnost koristenja mounta Tako mnogo brze otkrivate mapu ...

Sto se zahtjevnosti tice, ja je igram bez ikakvih trzanja, mada nista nisam dirao u opcijama. Rezolucija je 800*600, a grafika Very Low ... Sto ce, naravno reci, jedva...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Igra je dobra.

Sada izlazi duplo vise vojnika iz baraka, tako da ima vise jedinica na terenu.

Lako je komandovati jedinicama. Najbolja akcija mi je bila, napada me lik (Elf), i ja imam bednu vojsku. I krecem sa onim prvim vojnicima iz Humana da pravim kordon, a strelci iza njih samo kidaju. Hehe, koja je to kompresija bila. Sabio sam ih nevidjeno. :)

Od heroja, Legolas i dalje u pocetku razbija, dok u kasnijim periodima igre Gandalf je neverovatno koristan.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Igra je odlicna, pogotovu War of the Ring "kampanja".

Ali ipak moram istaci jednu veliku manu, a to je AI. [:(!]

Igram sa Elfovima, i stavim sebe u neko utvrdjenje (Helm's Deep, Minas Tirit..) i pustim da igram protiv 3 brutala (koji su u istom timu). Oni mi napadju samo kapiju, na koju ja stavim par strelaca sa nabudzenim strelama.... i lagano ih odbijam. Nije mi jasno zasto nisu napravili malo bolji AI, pa da me napadnu na vise mesta, a ne samo kapiju.

I tako traje igra dok ne sakupim malo vise para i napravim max broj jedinica i izadjem iz utvrdjenja i sve njih lagano pregazim [:D]

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Drago mi je da su kod nas ljudi promenili misljenje o bfme-u. Pa ako vas ima koji igrate preko neta javite se da odigramo koju, takodje skupljam ljude koji su zainteresovani za sklapanje klana (takodje na netu).

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...