Jump to content

NAjbolji treneri


GibanicA

Recommended Posts

da malo prebacimo posto se cl topik napunio ovom temom

koja zasluzuje posebnu analizu

pod 1. apsolutno se slazem sa hajlijem

i vec godinama unazad smatram Arsena Vengera kao apsolutnog nenadjebivog

the one trenerskog Boga :)

treba biti realan..arsenal je ulozio ubedljivo najmanje kesha u stvaranje ekipe od svih jacih evropskih timova..prva jedanaestorka su 90 odsto njegovi projekti..koji su kostali po 100 dolara a sad vrede 10m minimum

anri - izvuko ga iz juvea kad se raspadao i napravio od njega najboljeg napadacha na svetu

viera - takodje `otpadak` u milanu a u arsi postao jedan od najcenjenijih veznjaka sveta

viltor,ljunberg,pires,Nvankvo Kanu (kralj:), lauren,toure...sve su to mladi talenti koje je on dovodio i napravio od njih ekstra ekipu koja je harala premijer ligom

a sad je tu novi nalet..fabregas,van persi, Walcott koga chekamo, Kerrea Gilbert, Johann Djourou, Vassiriky Diaby, Gael Clichy,nesretni senderos:), beloruski zmaj :) Hleb, pa sad i Adebajor...ja jednostavno smatram velikom hrabroscu da on 50 odsto tih fudbalera konstantno drzi u prvoj postavi i protiv mnogo jacih timova..

i istina da je sad arsenal losh..ali to je samo sada..pad forme..videcete u narednim sezonama ce opet mleti..samo da mu ostane Anri..

i poshto kapiram da se vecdina nece sloziti sa mnom - jos jedan podatak

Arsenal je nanizao u Premijer Ligi (po meni najjacoj na svetu) 49 utakmica bez poraza...ali ajde da i to ne bude dovoljno..sve vreme tog fenomenalnog poduhvata na golu je stajao Jens `Greska` Leman..ono pa nek proba neko da ovo odradi :)

murinjo pod broj 2..taktika..i zlo..ali opak budzet ima u celziju pa ga malo manje cenim

kapelo pod 3...zato sto je SVAKI klub koji je vodio imao EKSTREMAN budzet..uvek je dovodio koga je teo...u juve sad kad je dosho 50 milki na emersona,ibru i statija znjam jos koga..pre toga roma,real,milan...njegova je zaasluga sto oni igraju dobro, i sto mu je taktika monstruozno dobra i rezultatski nastrojena..ali ipak..

i pod 4 ne smem ne pomenuti Hektora `nesrecu` Kupera :)..kreator Valensije...covek koji je sa...pa budimo realni..lokalnim klubom 2x uzastopno dolazio do finala lsh..karao mnogo velikih klubova..s majorkom finale kupa uefa..sa takodje nekoliko znaimljivih projekata - Mendieta, C. Lopez, pa drveni Carew..sa interom u poslednjem kolu izgubio titulu..mnogo prokletstva se u njemu sklopilo ali je ipak car..mudonja..drzo ronalda na klupi a pushtao kalona :D..pretecha murinja... s motoom` treba primiti gol manje,tako da cemo se mi uglavnom stekati`....

eto to je neka moja vizija...anceloti, rajkard,mancini,...pffff...njih ne konstatujem uopshte...mozda jos sir alexa zaboravih ali on me smara mnogo...od kako gledam fudbal gledam njega kako smara :)

Link to comment
Share on other sites

murinjo pod broj 2..taktika..i zlo..ali opak budzet ima u celziju pa ga malo manje cenim

ih, chelsea je je samo kap koja je prelila chashu, mourinho je prvo radio u benfici, pa je ladno otishao u prebogatu uniao leiriu sa kojom je bio tek chetvrti na tabeli u ligi, pa je onda sa najskupljim sastavom u istoriji fudbala, sa portom, osvojio uefa, pa cl sledece godine...

wenger je sjajan, ali ipak se ne moze porediti sa joseom po mom mishljenju...

a i po tome shto ti kinez pishesh, tvoj glavni argument je shto je sa arsenalom napravio dobar tim sa gomilom jefitinih i relativno nepoznatih igracha... bilo kakav uspeh u ligi shampiona za sve te godine nije ostvario, tako da ti to pada u vodu...

#3 Candace Parker

#5 Robert Horry

#13 Dejan Milojevic

#23 Mark Teixeira

#66 Mario Lemieux

#87 Sidney Crosby

Link to comment
Share on other sites

pa aj sad,daj Vengeru milijardu funti pa ces da vidis sta ce da uradi :))...ok,u Evropi nije nista uradio ta konstatacija skroz stoji,ali je jebeno najtrofejniji strani strucnjak u istoriji Premijer lige...naravno,uopste ne umanjujem Murinjove uspehe,i meni je takodje fantastican,volim sto je tako egocentrican...Gibanicini strucnjaci su i moji favoriti,jedino bih dodao na listu Rafu Beniteza,mislim da je on isto fenomenalan strucnjak...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

pa aj sad,daj Vengeru milijardu funti pa ces da vidis sta ce da uradi :))...ok,u Evropi nije nista uradio ta konstatacija skroz stoji,ali je jebeno najtrofejniji strani strucnjak u istoriji Premijer lige...naravno,uopste ne umanjujem Murinjove uspehe,i meni je takodje fantastican,volim sto je tako egocentrican...Gibanicini strucnjaci su i moji favoriti,jedino bih dodao na listu Rafu Beniteza,mislim da je on isto fenomenalan strucnjak...

slazem se sa tobom .... i on je od svih mladih igraca napravio zvezde .... nije dovodio nikakve "velike" zvezde....

redstarfanuserbar0ch.jpg

ZVEZDA JE ZIVOT SVE OSTALO SU SITNICE

Link to comment
Share on other sites

ok, nije nesto blistao u evropi ali arsenal kao i ostali engleski klubovi pod 1 jure titulu,pod 2 fa cup a tek pod 3 titulu euro prvaka...jednostavno u engleskoj je to tako...+ par puta nije imao srece u onim igrama na ispadanje (prosle godine bajern, pre toga celzi...sve na mishice)

a sto se tice murinja - da budemo realni,ta sezona sa portom, svaka njemu cast ali imao je bar 3 ZESTOKA usera

1. protiv man utda hauard se izbagovo u 90om minutu i dao mu gol za prolaz

2. protiv deportiva proso isto na gol u gostima koji je dao iz sumnjivog penala

3. a po meni i protiv monaka u finalu gde je monako stvarno bio bolji,zatim par puta pokrali morijentesa za ofsajd i onda neki slucajan gol porta...a dalje je sve samo murinjov iskusni stek...

dosta toga se poklopilo te sezone u njegovu korist...deko u vanserijskoj formi..a i crnac mekarti koji je davao golove ko lud...odbrana su mu bili sve sami reprezentativci..manish na sredini..nepoznati nama ali jako dobri igrachi...super je on njih provalio,ali ne mogu porediti kreiranje npr tog manisha kao igraca koga je murinjo `oblikovao` i crnca turea iz obale slonovace koga venger dovede iz jame i odma ga pusti da mu igra odbranu u premijer ligi...deko nishta ne duguje specijalno murinju...on je zmaj pa je zmaj :)

a ako me secanje sluzi iz benfike je jose bio najuren...

ali ono u ss njemu svaka cast..promenio je fudbal podosta svojom pojavom...

a inache bartuce otkud ti znash mene...znam da se stalno nesto pojavljujesh ovde i palamudish :)

ali nisam znao da se znamo...a posto si me nazvao po nadimku...pomalo sam ostao zbunjen :)

Link to comment
Share on other sites

1. Rafa

2. Venger/Kapelo

3. Murinjo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

a ako me secanje sluzi iz benfike je jose bio najuren...

kada se promenila uprava novi predsednik nje hteo da mu da dugorichni ugovor i on je otishao...

a inache bartuce otkud ti znash mene...znam da se stalno nesto pojavljujesh ovde i palamudish :)

ali nisam znao da se znamo...a posto si me nazvao po nadimku...pomalo sam ostao zbunjen :)

crni mi je dobar ortak ;)

#3 Candace Parker

#5 Robert Horry

#13 Dejan Milojevic

#23 Mark Teixeira

#66 Mario Lemieux

#87 Sidney Crosby

Link to comment
Share on other sites

i ljupko je bio prvak evrope... a sada njegova ekipa ne moze da da raspalom strasburu gol za 180 min. murinjo se posle svih njegovih izivljavanja, potpuno srozao kao licnost u poslednjih nekoliko dana... sebi svojstvenim izjavama je dokazao koliko je jadan i nespreman u porazu... naprosto je nemoguce da neko toliko kuka, a da pritom nijedanput ne pomene 2 penala koja su bila toliko ocigledna... sa portom je osvojio ls i cak mi je bio simpatican... tamo nije imao imperativ osvajanja iste... dosao je u chelsea gde svi to od njega ocekuju... popusice ponovo... dace bog...

ne znam kojim redosledom bih poredjao vengera, kapela, beniteza i kupera... mada ispred njih ide nas "mocni nadrkani selektor" :)

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

stvarno nije u redu traziti najboljeg trenera. imamo njih koji stvaraju igrace, imaju dobar njuh u pronalazenju mladih ali dobrih(svojevremeno ser alek, venger..), dobrih takticara(rafa, zhoze) onih koji su jednostavno treneri ekipa koji imaju odlicne pojedince(mancini,rajkard - MIRAN BARTUK!:) )... jednostavno ne mozemo reci za nekoga da je najbolji.

izdvojio bih i gusa hidinka, covek je sa korejom napravio cudo, psv igra poslednje dve sezone nenormalno dobro, a i doveo je australijance do mondijala posle, mislim, 32godine.

dobar je i matori ulije, jes da nije imao rezultate sa l'puolom ali covek ZNA.

svako ima svog favorita a moj je ... ne znam ni sam, evo razmisljam... uh.. mozooozda rafa, od liverpula je napravio super tim, samo sto mu zameram sto ne stavlja sisea u prvi tim, tj prvu postavu..

@gibanica - sve sto si napisao stoji i ok je, ali si zaboravio mozda i najboljeg igraca u njegovo vreme dok je igrao u arsenalu, nikolasa anelku, covek je bio tada VANZEMALJAC i veeelika greska mu je bila sto je presao u real... sve je imao u arsenalu, ali dupe oce pare i to je to.. covek je mogao da bude veci od ronalda

Link to comment
Share on other sites

au jes..u pravu si...anelka je stvarno bio..ono,neverovatan

ali jbg..pogresan izbor..do turske je dogurao

a licno mislim da rafa mora malo da se navikne na premijer ligu i na taj stil igre

samim tim i da bira igrache..morijentes se nikako nije snashao..u kraucu ne shvatam sta je video

kad bude gledao sp plakace sto nije doveo zigica mesto onog rtd-a...no dobro..ubo je da ce se xabi alonso, luisgarsija i njegov mezimac sisoko snaci ekstra..videcemo sledece sezone kako radi njegov mehanizam:)

gus hidink takodje zasluzuje svaku pohvalu..

Link to comment
Share on other sites

Meni se Dopada kako radi Zerar Ulije...a sad ko je najbolji? hmmmm...veoma je diskutabilno...Kapelo je definitivno faca, takodje su i Lipi, Hidink, Renhagel i da ne nabrajam dalje...a kod tih vrhunskih klubova presudno je samo kako ce trener da motivise igrace tj kakvu ce atmosferu da napravi...Murinjo, Ferguson i jos par trenera me nervira i zbog njih sam poceo da mrzim klubove koje vode...

fml

Link to comment
Share on other sites

@ Gruja

Daj meni (tj. bilo kome ko se bar malo razume u fudbal) milijardu funti i videces sta cu uraditi :D.

@ topic

Po mom misljenju, jako je tesko odabrati najboljeg trenera. Ali trenutno su najbolji Kapelo i Murinjo. Jeste da je Kapelo zadnjih godina vodio jace timove, ali da je dao 50 miliona na igrace, to nije. U poslednje 2 sezone, transferi Juventusa su manji od 50 miliona ( Vieira 18, Emerson 12 ( za ovo nisam siguran, ali mislim da je tako + Brighi u Romu, Ibrahimovic 5, Cannavaro 0 ( da da, nije placen ni pare, u zamenu za njega je otisao onaj golman Carini u Inter ), Zebina 0, Kapo 0, Gianicheda 0, Kovac 0 ), sto svakako nije ni blizu koliko je recimo trosio Chelsea, Inter, Real.... A opet, Murinjo. Ta prednost u Engleskoj govori o njegovom kvalitetu. A igrace koje je doveo, realno je mogao da dovede za mnogo manje pare, nego Romanu nije bilo do nekog cenkanja za "tricavih" 10 miliona.

Wenger je svakako dobar trener, ali on preteruje u tom forsiranju mladih igraca. A svi ti mladi koje je doveo, nisu bas bili krsh igraci u svojim timovima, nego je on jednostavno vise ulagao u talente, nego u gotove igrace. Opet ce Arsenal za par godina harati Engleskom. ako Wenger bude tamo.

Naravno, ne moze se zaobici Ferguson, jeste da ne volim nesto preterano ni njega ni Man Utd, ali je opet broj titula koje je osvojio nesto sto govori o njemu dovoljno.

Edited by -=[Colonel]=-

-In the church they say to forgive...

-Forgivnes is between them and God, my job is to arange the meeting ...

juvefan9ds.gif

----------------------------------------------------------------------

jddrinker5js.png

Link to comment
Share on other sites

ok, nije nesto blistao u evropi ali arsenal kao i ostali engleski klubovi pod 1 jure titulu,pod 2 fa cup a tek pod 3 titulu euro prvaka...jednostavno u engleskoj je to tako...

Ovo je glupost, isto je Stanković govorio za italijanske klubove, kao bitniji im je Skudeto, a jednostavno su bili slabiji tih sezona. Svima je najbitnija ambicija L

Edited by Ivan
Link to comment
Share on other sites

@ Colonel

Zlatan ibrahimovic je presao iz Ajaxa 2004. za 17 miliona evra

Emerson je presao iste te godine iz Rome za 16m

Kanavaro je presao za Karinija + 7m + polovicno vlasnishtvo nad nekim mladim fudbalerom juvea (provereno,toga se jako dobro secam)

@Ivan

Pogledaj malo engleske sajtove ili sta vec, ne znam sta da ti kazem

ali POTPISUJEM da bi svaki engleski klub pre uzo FA cup nego LS

a sto se tice utakmice porto-monakorezultat jeste bio takav,ali,dobro se secam statistike (dosta para sam izgubio na tom mecu)

bilo je oko 60-40 posed lopte za monako, sutevi u gol 14-6...itd...sad kad bi pustili snimak video bi gresku sudija kod 0-0 gde su sudili morijentesu nepostojeci ofsajd..a i Ludovik Zili se povredio u nekom 20minutu sto kapiram da je ozbiljno sjebalo monako..jednostavno ta sezona je bila murinjova..i zvezde su tako rekle..i moralo je i da ga sere pomalo.to je cinjenica...

Link to comment
Share on other sites

@ Gibanica

Eto sad vidim

Ibrahimovic 16 milki blablabla 1

Za Cannavara nisam nasao nista posebno. Za njega jednostavno malo prokopaj po netu, pa ces videti da je 0 kosta Juventus, tj. samo Fabiana Carinija.

A Boga mi, omasili smo lepo i jedan i drugi za Emersona

28 miliona ?? mada mislim da to nije tacno...

Edited by -=[Colonel]=-

-In the church they say to forgive...

-Forgivnes is between them and God, my job is to arange the meeting ...

juvefan9ds.gif

----------------------------------------------------------------------

jddrinker5js.png

Link to comment
Share on other sites

^^ Nekako nisam ubedjen u to sto sam tamo procitao, ali to sam prvo nasao. Jbg. ja znam da je tako oko 15 milki + Brighi u Romu. I recimo jos pola ugovora nekih klinaca, pa je mozda u zbiru sve toliko, ne znam, me confused....

-In the church they say to forgive...

-Forgivnes is between them and God, my job is to arange the meeting ...

juvefan9ds.gif

----------------------------------------------------------------------

jddrinker5js.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...