Jump to content

Q$ u ASE-u


Recommended Posts

hm..

Ako imash proshlogodishnji ASE a q4 servere dobijash tako shto si izabrao doom3 a za path igre q4 uninstaliraj ga i instaliraj s' neta ponovo novi koji podrzava q4..

Ako si instalirao ASE sa podrshkom za q4, hm.. proveri da li su ti sve kartice (kvadratici) prazni (odshtiklirani) pod Modifiers za podmeni Players (opcije Not Full, Not Empty+Has Human Players, No Bots).

Mozda je to neka greshka do verzije Q4, mozda je bag do ASE-a.

Koliko sam provalio, mada mozda i lupam, noviji ASE dobija listu servera i ping tako shto njegov server ima bazu podataka sa serverima i on pinguje sve igrachke servere.

Ti sa ASE-om poshaljesh zahtev za izveshtaj o stanju igrachkih servera i on ti prosledi ono shto je ASE server pingovao poslednji put sam automatski - ili mozda chak po zahtevu registrovanog korisnika.

Chini mi se da ASE server sam pinguje sve game servere na svakih 2 minuta (tako da uvek dobijash stanje na serveru sa kashnjenjem - mislim da ovo ovako funkcionishe za neregistrovane korisnike koji nisu kupili program).

E da, ako neshto skidash sa komp.a, ili ti shljaka bilo koji program koji vuche net konstantno, ili ti je veza slaba, tj. generalno gushi ti se veza ASE nece da se updatuje i daje ti 9999 ping za sve servere, tj. daje ti listu servera sa tvog komp.a ali bez statusa ili sa statusom kada si poslednji put updateovao.

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...