Jump to content

Problemi sa uplatom...


termos

Recommended Posts

One of many...

Dobro. 'Ajmo polako. Placam dva Accounta preko jedne kartice, ortaku i sebi. Desilo se to da su nam se datumi uplate gotovo pogodili, s obzirom na to da sam mu napravio Account oko mesec dana posto sam napravio svoj. Ovo napominjem posto mozda bude bitno u sledecoj prici.

Moj Payment history je ovakav:

- jedan Free month - Expired,

- dva One-month Subscriptiona - oba Expired,

- jedan One-month Subscription - Active i

- One-month Subscription - Pending.

Moj Account radi - Account Status je Active.

Njegov Payment history sadrzi sledece:

- jedan Free Month - Expired,

- jedan One-month Subscription - Expired i

- dva One-day Exempt - oba su Expired. Trajanje ove dve poslednje stavke je (ocigledno) samo jedan dan.

Njegov Account je Frozen.

Prvo me zanima ovo - Blizzard na Account upisuje jednomesecnu pretplatu kada prva istekne, je l' tako? Ni jedan od ova dva Accounta nikada nije trazio potvrdu za produzenje. Ja sam uplacivao novac na racun dan-dva ranije, i nisam imao problema. Elem - nekako (ja to nisam radio, a nije ni on) njegova One-month Subscription nije bila obnovljena. Cak ne postoji ni stavka u Payment historyju

koja navodi bilo koju vrstu pretplate kao Pending.

Danas mi je javio kako mu prijavljuje gresku pri Loginu u WoW. Account managmentu jos uvek moze da se pristupi. Sto ne vazi za Forum - Login Failure. Obavestenje pri Loginu kaze da mu je Game Card istekao. Pretpostavljam da je tamo pisalo nesto i o pretplati preko kreditne kartice, s obzirom da niko od nas dvojice nikada nije koristio Game Card, pa je verovatno zaboravio da mi i to prenese.

E, sad - this is where it gets interesting (Erm... Yeah, riiight...) - i meni i njemu je dan za isplatu bio onog dana kada su Blizzardu pali i serveri i forum. Moje isplata je bila odredjena za 22. Dec oko 04:30AM. Pretpostavljam da je njegova bila tu negde, mozda nekih desetak sati kasnije. Proverio sam svoj Payment history oko 15:30PM 22. Dec i moj One-month Subscriptio je jos uvek bio Pending, a ne Active. DA li je uobicajeno da isplata kasni. Ako ne, da li je moguce da se moja isplata "provukla", ali da on nije bio te srece, pa da je pad servera uticao i na uplatu?

Pokusao sam danas da ponovo uplatim jedan mesec, ali je prijavljena greska pri uplati. Kaze da nisam ukucao onaj trocifreni broj koji je na poledjini kartice, sto je cista glupost, iz prostog razloga sto imam oci, pa vidim prazno polje. A posto imam oci (Can you believe it?!) proverio sam dobro broj kreditne kartice koji sam ukucao - bio je tacan. Jedina stvar koja mi pada na pamet i koja mozda moze da utice na isplatu je cinjenica da se ima vlasnika Accounta i vlasnika kartice razlikuju, sto kod mene nije slucaj. Naravno i meni ovo zvuci krajnje neubedljivo, i verujem da ima 0.0001% sanse da je ovo uzrok problema. Nisam hteo da pokusavam sa daljom uplatom, dok ne pitam vas za savet (Znam, kuku meni...), da mi ne bi zamrz'o Account na 24 sata, ili kako vec...

Otici cu sutra do Raifeissen Banke da vidim kakvo mi je stanje na racunu, i da li je 12.99 Evra uopste skinuto sa kartice za njegov Account.

Ako su pare skinute sa deviznog racuna - sta da radim? Da pisem mejl Blizzardu? Ili da zovem GMa in-game preko mog lika? Ili nista od ovog ne vredi (u ovo i ja ponajvise verujem)?

Ako nisu - sta onda? Da probam ponovo sa uplatom na njegov Account?

Zahvaljujem unapred.

Link to comment
Share on other sites

Za smarachinu i kashnjenje uplate nije nishta novo deshava se stalno i svima (jedino to ne postoji za game cardove), e sad poshto kazes da je bio datum tachno kad je bio i pad servera (to mora da je neka nova stvar :P) mozda se desilo da je bilo bash ono shto si i sam rekao, jednostavno je podatak o uplati nestao, ako jeste samo ponovo uplati, ali prvo idi do banke, ako je skinut njegov kesh, onda mail, predstavljanje kao vlasnik acca itd itd.

otprilike si sve shto si postavio i sam se bi odgovorio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...