Jump to content

Republika ili Monarhija


Da li ste za Republiku ili Monarhiju?  

56 members have voted

  1. 1. Da li ste za Republiku ili Monarhiju?

    • Republiku
      30
    • Monarhiju
      26


Recommended Posts

nista mu ne bi dao da vec nije njegovo...

Pa pazi ne znam zbog chega su ti Tadic, Milosevic, Tito... bolji od kralja... to nikako ne mogu da shvatim...

Tita ne pominji jer ga nismo birali, barem ne ja a isto vazhi i za milosevica, koga ti prvi pominjesh kao i tita.Tadic kakav takav je, a daleko je od savrshenog, je barem izabran od strane gradjana srbije i dosao je do te pozicije barem donekle zaslugom svojih sposobnosti i pameti ( a uglavnom zbog toga sto je bio najbolje medju losim resenjima) a kralj dolazi na vlast jer je rodjen kao takav i onda mu je data i vlast i drzava ma kakav on bio retard ili ne.

A onda ova pretpostavka da je drzava, odnosno srbija, zemlja vec njegova.?!?!?! Mislim, ova drzava je moja i tvoja i tvojih i mojih predaka nista manje nego sto je Aleksandra Karadjordjevica. Rekao bih odmah DA - da je u pitanju Petar I, rekao bih DA - da je u pitanju Aleksandar (mada bih mu prvo jebao kevu jer je bio gramziva stoka koja nas je ubacila u krevet sa hrvatima i sjebala nas totalno), DA - da je u pitanju neko kao Karadjordje ili Milos Obrenovic (koji je preklao rodjenog kuma ali je bio odlichan diplomata) ali NE DAM nikakve prerogative moci, niti pravo da tvrdi da je zemlja Srbija vishe njegova nego sto je moja, nekome ko se svadja sa rodjenom tetkom od kako je dosao oko toga da li ona sme da dolazi u dvor i njenog oca (princa pavla)... I on da bude pomiritelj i ujedinitelj?!?! Njemu je samo dupe zinulo za titulom ....

Ne znam ko je to prvi rekao ali u svakom slucaju je bio u pravu - Ne moze doveka da se zivi na staroj slavi.

Monarhija je stvar proslosti i nashi problemi se sigurno nece resiti dolaskom kralja ako i dalje budemo imali ovakve politicare i budemo generalno lenji i bahati prema nashoj tradiciji i mogucnostima koje nam nasa zemlja pruza.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sta je ovo ja hocu da se doda mogucnonst da se glasa za komunizam!!!

ali moderan demokratski nastrojen znaci nema ljudi na goli otok nego lepo mu pokupis sve pare sa racuna natovaris mu da nije platio porez i tako dalje sve legalno!

tako da hocu da se doda komunizam na listu! odma sad odma! uzgred da ne dodje do zabune komunizam jedan glas od mene! i posto nije na spisku necu da navodim mprednosti savremenog komnizma!

nije se zezati sa tim stvarima...

Link to comment
Share on other sites

rekao bih DA - da je u pitanju Aleksandar (mada bih mu prvo jebao kevu jer je bio gramziva stoka koja nas je ubacila u krevet sa hrvatima i sjebala nas totalno)

pa on je to mozhda uradio iz gramzivosti, ali u svakom sluchaju je to bilo jedino normalno reshenje pobogu.

Link to comment
Share on other sites

Nykolla ne razumes stvari, ne kapiras sta je komunizam uopste.

Shvati da je u ustavu za vreme komunizma sve bilo "svacije i nicije", kako to, pa lepo svi imaju svojinu na toj stvari a niko je pojedinacno nema :P

Sta to znaci?

Pa prosto tad je sve drzala partija, sada je isto to samo sto drze privatnici koji se zalazu za kapitalizam i sta ti ja znam, jer je u kapitalizmu svetinja privatna imovina, isti kurac samo drugo pakovanje, a mi smo ziveli tad dobro jer smo imali dobre polticare.

Slovenci i Hrvati su tad vukli zemlju i nije bilo problema dobijali smo ruske i americke kredite, vecinom su bili nepovratni i samim tim mi smo ziveli tako kako smo ziveli.

To se vise nece ponoviti verovatno tako da je suludo uopste raspravljati o tome.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

pa on je to mozhda uradio iz gramzivosti, ali u svakom sluchaju je to bilo jedino normalno reshenje pobogu.

normalno resenje??!!? sta nam je falilo da smo uzeli samo teritorije na kojima smo vecinski narod ( srbi ) i ostavili ostale da se snalaze sami? Da je tako bilo ne bi imali 90% problema u poslednjih 80 godina.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Zaista mi nije bila namera da vređam i prozivam, ovo sa SPO-om je bila šala, a primer za manjak identiteta kod tebe potpuno odgovarajući, ako imaš u vidu temu koju sam bio nedavno započeo o srpskom jeziku. Ne možeš reći da današnja upotreba čitavih stranih rečenica nije svojevrsna izgubljenost identitera, što ličnog, što nacionalnog... nego da se vratimo na temu...

Što se tiče uvreda na račun kralja, one stoje kao uvrede jer ga ne cenim nikako, nadam se da i to nisi shvatio lično?

Činjenica da je republika nasilno uspostavljena (sa čime se slažem) ne znači ni da je republikanski poredak loš, niti da je time naneta nepravda kraljevskoj porodici. Zašto? Zato što država nije ničija privatna svojina koja se u slučaju nekog nasilnog čina otuđivanja restituiše kad se za to stvore uslovi... Takođe, logički posmatrano, vraćanje stvari na prethodno stanje nije uvek najbolja moguća stvar. Postoji jedna vrsta poludragog kamena za koji se utvrdilo da je radioaktivan, i skoro svi ljudi koji su nosili nakit sa tim su se razboleli od raka. Osobe kojima je takav nakit bio ukraden, pa vraćen, sigurno neće posle saznanja o radioaktivnosti nositi taj nakit, zar ne? Ovo nije analogija već samo ilustracija...

Edit: Inače, moji postovi su uvek konstruktivni, tako i prethodni, ako ga sada posle pojašnjenja pročitaš hladne glave, videćeš da je vrlo argumentovan. A što se tiče avatara i mog nadimka, samo malo razmisli...

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Pa ocigledno ne znas nacionalnu istoriju, mogao bi da otvoris knjigu za osnovnu ili srednju skolu to se tamo uci.

To je ok ali treba staviti pravu osobu na to mesto.

Imamo zastavu : serbian-flag.jpg

Sto se tice himne to je totalna glupost, znamo da je "hej sloveni" bila himna i ostace.

Reci cu ti ja, Tadic je jedan mediokritet i nema veze sa politikom, on je obican maneken koji ni jednog dana na nekoj funkciji nije imao a sad je "to sto jeste".

Ja njega ne mogu nikako da nazovem jer samo putuje po svetu i lize dupe svakoj ispushenoj luli iz inostranstva.

republiku srbiju je stvorio Tito, isti chovek je stvorio Kosovo kao teritoriju sa granicama...

Shto se tiche Tadica, slazemo se potpuno, od njega dobro samo imaju njegova rodbinu koju zaposljava i placa ih sakom i kapom, naravno ne zaboravimo i stranacke kolege na celu sa Pajticem koji peru pare kako stignu kupujuci fikuse od nekoliko hiljada dinara... da ne pricamo o namestaju... to su placali kao da su ga uzeli sa engleskog dvora i to kraljica Elizabeta da ga licno izruci...

Ono shto vam kazem, moramo da probamo, jeste danasnji kralj debil, medjutim ima gen choveka koji je znao kuda ide srbija, koji je oslobodio srbiju... dajmo mu sansu... bolji je nego lopovi iz Narodne kancelarije koja sluzi samo da "shklopne" koji dinar...

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Ono shto vam kazem, moramo da probamo, jeste danasnji kralj debil, medjutim ima gen choveka koji je znao kuda ide srbija, koji je oslobodio srbiju... dajmo mu sansu... bolji je nego lopovi iz Narodne kancelarije koja sluzi samo da "shklopne" koji dinar...

Eto vidiš da je post na koji si mi se žalio bio argumentovan, samo ga nisi pročitao kako treba. Nemamo šta da probamo, "Kralj u 21. (a i u dobrom delu 20.) veku u državama na koje se mi ugledamo, i kakva želimo da postanemo jednog lepog dana, nije ništa više od onoga što trenutno ovaj predstavlja kod nas ". Jedina razlika je [to u monarhijam kralja izdr'avaju građani, i šta da probamo onda, da probamo da ga finansiramo? MIslim da svi već dobor znamo kako je to kad ti država otima pare.

A narodna kancelarija je čist lopovski sindikat, ali kakve to veze ima sa vaspostavljanjem monarhije?

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

pa kako nema? Predsednik, koji bi bio zamenjen kraljem, ju je osnovao...

btw.

okrenite 3k i vidite na shta lichi nasa drzava... choveku muka dodje samo kad ih vidi, kad vidim kralja bar vidim choveka sa manirima, ovi bednici na celu sa Ljusturicom su jad i beda...

aj zdravo.... rekoh shta imam.... :D

Edited by Formica

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

normalno resenje??!!? sta nam je falilo da smo uzeli samo teritorije na kojima smo vecinski narod ( srbi ) i ostavili ostale da se snalaze sami? Da je tako bilo ne bi imali 90% problema u poslednjih 80 godina.

pa ono... mislish da je moglo tako? bilo je ili samo srbija (u predratnim granicama, sa malim proshirenjem) ili kraljevina jugoslavija... nema tu po nashem kroju nishta kad se nishta nismo ni pitali. od 2 zla izabrano je manje, a da je bilo pametnih glava i to je moglo da se preobrati u dobro kasnije...

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Nije baš tako Ramirez, radio sam pre četiri-pet godina rad upravo o tom periodu, doduše bio je konkretno o Nikoli Pašiću, ali to je to... Bila je mogućnost da dobijemo dobar deo BiH i dobar deo Hrvatske (a CG i Makedonija) su se podrazumevale, ali se našem mladom kralju digo ku*ac da ima veliku kraljevinu i da bude vldar TRI naroda...

Nije on bio ni do kolena Kralju Petru, e to je bio kralj kojim je svaka zemlja sveta mogla da se ponosi!

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

pa ono... mislish da je moglo tako? bilo je ili samo srbija (u predratnim granicama, sa malim proshirenjem) ili kraljevina jugoslavija... nema tu po nashem kroju nishta kad se nishta nismo ni pitali. od 2 zla izabrano je manje, a da je bilo pametnih glava i to je moglo da se preobrati u dobro kasnije...

cekaj, hocesh da kazesh da su nas Velika Britanija, Francuska (plus amerika - zemlje pobednice nakon 1. svetskog rata) silom naterale da prigrlimo "hrvate i slovence" ? Kada je mogla da nastane nezavisna Ceska mogla je da nastane i nezavisna Hrvatska a i Slovenija

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

pa aj da ja ne serendam ovde, iako me izrazito zanima dotichni period... shto tje rechi volim da prochitam poneshto o tome. buraz mi je recimo nabavljao knjige i chesto sam u njegovom drushtvu imao prilike da slusham razne pametne glave kako mudruju...

to da se mladom kralju digao kurac je jedna stvar, ali to se samo poklopilo sa zheljama velikih sila. Sam je Pashitj hteo veliku Srbiju (ne svidja mi se taj epitet "velika", u principu Srbija u chiji sastav ulaze sve srpske zemlje) i muku je muchio sa medjunarodnim faktorima.

Mislish da bi Italija (sa sve prisutnim Vatikanom) dozvolila jednu Srbiju sa Dalmacijom u sebi? (pobedjena) Nemachka, Austro-Ugarska, Bugarska... da dozvole toliko jak (srpski) faktor na Balkanu? Smrdljivi Englezi da dozvole da stvari izadju iz balansa na tom istom Balkanu?

Link to comment
Share on other sites

cekaj, hocesh da kazesh da su nas Velika Britanija, Francuska (plus amerika - zemlje pobednice nakon 1. svetskog rata) silom naterale da prigrlimo "hrvate i slovence" ? Kada je mogla da nastane nezavisna Ceska mogla je da nastane i nezavisna Hrvatska a i Slovenija

nemoj porediti Cheshku sa Hrvatskom i Slovenijom. Cheshka je imala oblike drzhavnosti i nezavisnosti tokom svoje istorije... Hrvatska i (pogotovo) Slovenija nisu. to je vreme gde ne nastaju nove drzhave tek tako, shta vishe, vreme kolonijalizma.

Zashto bi Srbija dozvolila nezavisnu Hrvatsku i Sloveniju (sa ogromnim procentom srba u obe drzhave) kad nijedna ozbiljna drzhava u to vreme to nije dozvoljavala?

Link to comment
Share on other sites

Hehe, moj rad se baš zvao "Nikola Pašić: Velika Srbija ili Jugoslavija?", stvar je u tome je Pašić bio CPU celog tog procesa nastanka te nove države ali da je bio skrajnut pred kraj, u ključnim trenucima, baš od strane kralja Aleksandra. U pravu si kada kažeš da Dalmacija ne bi mogla da uđe u Srbiju, to je tačno ali dalmatinsko zaleđe bi, a CG bi verovatno bila sve do Dubrovnika ukljulući i njega. Dobar deo primorja u toj varijanti bi pripao Italijanima, u tome i jeste štos, što su oni ustvari želeli samo Srbiju a ne SHS... A SHS je i tako bila pod srpskom dominacijom, tako da su skoro svi oni preferirali manju državu samo Srba... A ostaci Austro-Ugarske su tada bili izbušeni kurton...

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

zasto bi za srbiju bilo bolje da ima hrvate unutar sebe, nego da ih je imala dalje od sebe ? mislim, pogledaj samo sta nam se desilo kasnije

to kasnije nam se desilo zato shto nismo imali pametnice koji bi od "tolike gline umeli neshto da izvajaju", i to kasnije se desilo zato shto je tako nekome odgovaralo.

i ja bih najradije da smo mi uzeli delove danashnje Hrvatske, Makedoniju, celu BiH i naravno CG... mozhda chak i sever Albanije, shto tje retji sve srpske zemlje... ali to tako nije moglo. ili uzimash celu Hrvatsku u paketu ili nijedan njen deo.

Link to comment
Share on other sites

i ja bih najradije da smo mi uzeli delove danashnje Hrvatske, Makedoniju, celu BiH i naravno CG... mozhda chak i sever Albanije, shto tje retji sve srpske zemlje... ali to tako nije moglo. ili uzimash celu Hrvatsku u paketu ili nijedan njen deo.

Krajnje prijateljski diskutujem, nadam se da me i ti Ramirey tako shvataš...

Grešiš za Hrvatsku, prvo tada nije postojala Hrvatska kao zaaokružena teritorija, recimo cela Dalmacija je bila potpuno druga regija u Austro-Ugarskoj, a svi su više voleli da nastane neka pikolo Hrvatska (ako bi uopšte nastala) koja bi odmah pala pod dominaciju verovatno Italije. Što se tiče Bosne, ne bismo je dobili celu takođe, moguće da bi deo nje otišao u tu novu Hrvatsku. Tada Srbiji niko nije mogao, niti je hteo, da spori prava na dobitak kao sili pobednici... Ne bismo dakle dobili ni celu Bosnu ni celu Hrvatsku, kao ni Sloveniju uopšte, to bi bila daleko manja zemlja, čak bi i dosta Srba ostalo van nje, ali svakako bi bilo bolje da je bilo tako...

Edit: Sever Albanije su nam zabranili da uzmemo još i pre I svet. rata, crnogorska vojska je bila zauzela Skadar, ali je morala da se povuče...

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

setjam se da sam chitao negde o vojnom planu u sluchaju opshteg rata u kraljevini, plan je nastao 30-tih godina.

ukratko sastoji se od sledetjeg:

-da se po pochetku rata armija ochisti od svih "ne-srba" (crnogorce i makedonce tu naravno ne rachunam, jer se ni oni nisu rachunali drugachije u to vreme), zbog iskustva sa hrvatskim i slovenachkim, i naravno albanskim, kadrom.

-da se neprijatelju (i tada se znalo ko je neprijatelj:) prepusti teritorija severno od linije Lika-Grmech-predeo severno od Zenice-Valjevo-Rudnik-Bor... drugim rechima, prepusti se ravnica a brani se sa brda i planina to je shto se tiche Nemaca (Austro-Ugararske)

-na zapadu se braniti od italijana po krshevitoj obali (a i to su italijani :)

-na istoku od Bugarske po planinama isto (a i to su bugari :)

takvu odbranu blitzkrieg nije mogao da slomi (mada tad se nije ni znalo za blitzkrieg), i u sushtini to je samo odbrana. nije se moglo u tim uslovima itji u neke prodore. i upravo takva strategija bi nama najvishe odgovarala, da mrsimo muda dok saveznici ne dobiju rat.

Link to comment
Share on other sites

ahahahaha.... matori al' si me provalio... :))

Ono cisto sam bezveze stavio...

ionako smo oduvali shuplje republikance... nisu znali gde im vise duva "promaja" :D

btw.

odakle znas?

:))) i mi smo imali...

ja idem u 6-u...

predaje mi neki lik, koji fazon, predaje skoro u svim skolama u bg,

znachi svi ga znaju...

ko tebi predaje ? (u koju skolu ides? :D)

radim iskljucivo po preporuci

Link to comment
Share on other sites

:))) i mi smo imali...

ja idem u 6-u...

predaje mi neki lik, koji fazon, predaje skoro u svim skolama u bg,

znachi svi ga znaju...

ko tebi predaje ? (u koju skolu ides? :D)

idem u XIV...

ma neki matori leek... kreten... valjda je iz Bosne, Sarajevo... vidi mu se po akcentu... :)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...