Jump to content

Q3 and ISDN


Recommended Posts

Ovako...

Nabavio sam sad skloro ISDN i imam mali problem...

Ukljucio sam protok na obe linije (128kb ISDN), a u q3 na sbb serveru ja i dalje imam ping od 250-300!!!

Stavio sam "modemska" podesavanja

Dakle:

Data rate : ISDN

cl_macpackets 30

rate 3000

snaps 20

I ja i dalje imam navedenih 250 pinga na sbb serveru

Da li neko zna kako da resim problem?

Da li zna neko da li postoje neka dodatna podesavanja u q3 ili u Win koja bi mi poboljsala konekciju.

Napomenuo bih samo da pri download-u preko DAP-a sikida standardnom brzinom od 12-16kb/s sa obe linije

Molim pomoc

p0z

Link to comment
Share on other sites

hm.. pazi ovako...

sa kog provajdera zoves?

koliki ti je ping u drugim igrama?

probaj i ovo, chisto da vidimo da li je do provajdera ili do necheg drugog:

idi Start/Run tu kucaj cmd i onda Ok tebao bi onda da ti se otvori Command Prompt u njemu kucaj:

1. prvo pinguj samo server za q3 sa:

ping -t 82.117.194.235 (Enter da krene komanda i CTRL+C da stane)

2. recimo gugl.com:

ping -t www.google.com

Ako ti gugl pinguje loshe onda je mozda: provajder, drajveri, instalacija isdna kod tebe kuci (npr. previshe udaljena od poshte ili loshe izvedena)..

Ako je samo server onda je mozda do isp. Takodje, SBB za ovaj vikend menja kompletnu mreznu opremu tako da mozda do utorka moze da se desi da je veza slabija, s druge strane ne bi trebalo jer su igrachki serveri na posebnim prikljucima, ali eto i to je moguce..

ako koristish intracom netmod, skini obavezno poslednji drajver i apdejtuj bios u uredjaju..

Da li koristish fajervol?

Da li je Q3 ima slobodne portove?

Shto se tiche samog q3 imash:

rate

cl_maxpackets

snaps

cl_timenudge

Obavezno uvek stavi snaps 40 (smanjice ti ping za 2x, u nekim sluchajevima moze da normalizuje sa 300 na 30...)

rate za 1 kanal stavi do 7000 (znachi 6200), za dva kanala stavi 10000 do 12000

cl_maxpackets 40 (mozes i do 60 ali onda tu ide kombinovanje; paketi 40 rate 7000; paketi 60 rate 500; paketi 40 rate 12000; paketi 60 rate 10000) - veci paketi daju veci ping

Sa pingom vecim od 50 cl_timenudge stavi slobodno na -20 (minus 20). :)

E sad,.. meni je ping sa intracom netmod (grchkim uredjajem) bio oko 70-120 jedan kanal sa sledecim podeshavanjima:

rate 7000

snaps 40

cl_maxpackets 40

Drugi kanal nije imao gotovo nikakav efekat na ping niti na to da igra bolje radi, tako da bih ti tu savetovao bolje da sachuvash sate za neshto drugo. ;)

Da,. umalo da zaboravim,.. hrvati sa isdnom preko t-coma su na sbbu imali 40-50 ping, znachi isdn zavisi od provajdera i opreme itd.

Shto Laki reche imash sve ovo objashjeno u stiki temama kvejk foruma ili prezvakano hiljadu puta u ostalim, samo pretrazi.

Aj' srecno! :D

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

Provajder je beotel

Ping do bilo kog servera je oko 250-350 (bilo da je q3 ili yahoo ili google)

Koristim bas taj intercom-ov modem, i probacu da skinem sve to

Koristim AVAST..... i win xp firewall, odnosno defaultni na samoj konekciji (mada misim da to nema nikakve veze)

Znaci...zbunj :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...