Jump to content

The many tributes of WoW!


termos

Recommended Posts

[:D] Evo cemu su sve likovi iz Blizzarda radili tribute:

-Quest "All along the Watchtowers" - Hendriksova pesma (pesma se zove "All along the Watchtower", jednina, al' dobro, sitnica).

-Ghamoo-ra - snapjaw u Blackfathom Deepsu, koji je najverovatnije tribute Godzilinom neprijatelju (?!) Gameri, ogromnoj kornjaci. Ima toga i u South Parku... Kad dodje Barbara Strejsend pa cela epizoda poprimi karakteristicni poremeceno-perverzni osecaj SPa (ma bre znate epizodu sigurno - 'ajde mali hint: "BABURA! BABURA!").

-Quest "Rude Awakening" - neki kazu pesma Megadetha, al' ja bas nisam siguran. Trazim na netu, ali nema... Jedino sto sam nasao su istoimene pesme Thoulsand Foot Klutcha i Creedence Clearwater Revivala...

-NPC Captain Vimes - tribute Vajmsu iz romana o Disksvetu Terija Praceta. Mislim da se pojavljuje se u knjigama "Oruzane Snage", "Straza! Straza!" i ima malu ulogu sa Nobsom u "Dusevnoj muzuci", but I could be wrong.

-I sad ono najbolje - vendori iz Darkmoona koji prodaju Crunchy Frog (consumable item, hrana) - ocigledno tribute jednom od najpoznatijih Monti Pajton skeceva.

To je ono za sta ja znam. Interesuje me sta su jos sve ubacili, pa 'ajde pisite ako znate nesto...

Link to comment
Share on other sites

pa ono.. ako cesh tako vuci paralele svako ime questa, npca i itema se mozhe nazvati tribute-om..

od meni omiljenih su tri vikinga u onoj instanci u Badlands (The Lost Vikings), trke u Thousand Needles (SW: Ep1) i Wirt's Third Leg (Dijabola)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...