Jump to content

Sketchup


stalja

Recommended Posts

Poshto sam primetio da ovde ima malo profesionalaca koji se 3D, nadjoh na netu jedan zanimljiv i jednostavan programchitj za neki sitan i jednostavan 3d modeling. Program ima dobar tutorial na pochetku koji pokaze same osnove programa. Da ne palamudim puno o programu evo nekih slidza koje pokazuju mogutjnosti programa.

435d189d855f3.jpg

423071362202d.jpg

41c38b9c4132a.jpg

Na samom sajtu imate dosta korisnih tutorijala i primera. Za iskusnije ima zanimljivost koje je da sejvovi mogu da se obrade i u maxu [na znam za mayu]. Poshto sam i sam slabo uputjen u 3d [vezba se na tome], ovakvi programchitji ce biti korisni da ljudi naprave neku zezanciju bez potrebe da pale neke zahtevnije programe. Sam program nije naivan, ali dosta pomaze to shto ima odlichan tutorijal na samom pochetku. Btw program traje trichavih 470min, ali moze da se nadje "platjena,, verzija na p2p.

download

Edited by sTaLjin
Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo, ali cxemu kada je meni i Max dovoljno jednostavan plus nabavisx ga jen-dva plus imam hrpu video tutorijala...ista pricxa sa lightwaveom i mayom ;)

Samo je bitno da se odlucxisx za neki od ovih programa i da se ne smorisx, pusti te mambo-jambo programcxice :)))

fml

Link to comment
Share on other sites

sketchup nije niti program za precizno modelovanje, niti program za realistichne rendere nego program koji sluzi kada zelite da postignete da slika izgleda da je spontano nacrtana rukom, odakle i naziv celog programa - Sketchup. Najvishe se koristi u arhitekturi prilikom nekih prezentacija kada se zeli postici umetnicki, humani, izgled

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...