Jump to content

druidi, zashto ih ima tako malo?


Sajro

Recommended Posts

bash ovih dana razmisljam zbog chega ima tako malo druida.. iz mog lichnog isqstva a i po censusu. kapiram ja da samo dve rase mogu da ih koriste ali ipak.. paladin je only alliance a shaman only horde class pa ih ima negde vishe a negde isto koliko i rogueova.

ali bash bash ima malo druida, pogotovo u hordi. iz mog isqstva (igrao sam dosta dunemaul horde sa ortakovim karakterom) vishe sam vidjao priestova i warlocka nego druida. juche sam iz cimanja igrajutji ceo dan horde lika lupao stalno /who i pazite ovo, NI JEDNOG, druida nisam video online na tim teritorijama za ceo dan izmedju 30 i 40 levela. dok sam video preko /who 20-60 na tim teritorijama gde sam bio.. pa mozda tri druida za ceo dan.

ja nisam igrao sa druidom, ali sam gledao dosta avi-a i izgledaju mi EXTRA ZANIMLJIVO, odmah bi uzeo druida samo da mi ne smetaju toliko elfovi. jbt pa to je klasa koja ima mage/healer, rogue & warrior klase u sebi.. i zashto onda ljudi ne igraju sa druidom? ono bash me zanima razlog.. da li postoji ili je to jednostavno tako?

btw na dunemaul hordi ima manje druida nego warlocka - lolisha.

Link to comment
Share on other sites

bash ovih dana razmisljam zbog chega ima tako malo druida.. iz mog lichnog isqstva a i po censusu. kapiram ja da samo dve rase mogu da ih koriste ali ipak.. paladin je only alliance a shaman only horde class pa ih ima negde vishe a negde isto koliko i rogueova.

ali bash bash ima malo druida, pogotovo u hordi. iz mog isqstva (igrao sam dosta dunemaul horde sa ortakovim karakterom) vishe sam vidjao priestova i warlocka nego druida. juche sam iz cimanja igrajutji ceo dan horde lika lupao stalno /who i pazite ovo, NI JEDNOG, druida nisam video online na tim teritorijama za ceo dan izmedju 30 i 40 levela. dok sam video preko /who 20-60 na tim teritorijama gde sam bio.. pa mozda tri druida za ceo dan.

ja nisam igrao sa druidom, ali sam gledao dosta avi-a i izgledaju mi EXTRA ZANIMLJIVO, odmah bi uzeo druida samo da mi ne smetaju toliko elfovi. jbt pa to je klasa koja ima mage/healer, rogue & warrior klase u sebi.. i zashto onda ljudi ne igraju sa druidom? ono bash me zanima razlog.. da li postoji ili je to jednostavno tako?

btw na dunemaul hordi ima manje druida nego warlocka - lolisha.

To sam se i ja pitao. Moj ortak (Bear Claw mu je nick na ovom forumu jos od 2000.) je prvobitno uzeo druida u beti i mislio sam da je to pravi lik za njega da bi on nakon nekoliko dana obrisao tog lika i napravio huntera jer, kako je on rekao "druida majka priroda nije volela". Pitao sam ga na sta tacno misli kad to kaze a odnosilo se vreme koje mu je trebalo da ubije ista.

Kada sam kupio igru bio sam i sam fasciniran opisom klase (rogue/mage/warrior/healer u jednom liku) i napravio druida kao prvog lika. U beti sam igrao sa rogueom kojim sam generalno bio zadovoljan jer sam zeleo da igram prvenstveno PvP, ali sam druida na kraju izabrao smatrajuci da ce biti korisniji u grupama. Ubrzo sam shvatio zasto je ortak bio u pravu. Jednostavno - druid je klasa sa najmanjim DPS-om u igri, paladin izgleda dobro u odnosu na njega. Imao sam priliku da se uverim u party-ju sa mageom da radim cak deset puta manji damage od njega na slicnom levelu.

Da me ne shvatis pogresno druid jeste odlicna klasa i na kraju kad pogledam ne zalim sto igram sa njime jer mi je kad se izuzme vreme koje gubim na monsterima i grindovanju veoma zabavno i mislim da druge klase nisu toliko zanimiljive. Glavni problem kod druida je to sto se damage od oruzija ne prenosi u forme pa je DPS druida efektivno zakljucan dok ostale klase mogu i nakon 60. nivoa da unapredjuju lika u tom pogledu. U sledecem patchu cat forma ce raditi malo ozbiljniji damage, ne znam koliko ce to resiti ovaj problem o kom pricam ali ce definitivno ojacati druida sto je dobra promena.

Ljudi na PvP serverima verovatno nisu toliko zainteresovani za druida zbog razloga koje sam ti opisao, ali ako zelis lika sa kojim mozes da ubijes sam bilo sta u PvE igri (pod uslovom da odvojis GOMILU vremena :) druid je pravi izbor. Vecinu ipak zanima samo koliki damage mogu u sekundi da urade. Ja sam zadovoljan kombinacijom tank/healera, narocito volim bear formu u kojoj je armor veci u igri nego kod bilo koje klase. Teoretski bi sa druidom mogao da udjes u bilo kakvu druzinu za instance, ali u praksi nije tako i u grupama je neverovano koliko ima ljudi koji ne razumeju uopste celu druidsku klasu i svode ih na nekakvu inferiornu verziju priestova. Stoji doduse da ne mozes bez podrske bilo priesta ili paladina/shamana sto se tice ressurection-a (a sto svi ocekuje od healera da radi). Lakse je specijalizovati se nego uzimati hibridnu klasu koja je po defaultu nedoradjena, ubagovana i podcenjena.

Link to comment
Share on other sites

Na drugom mestu po cemu? Ako si mislio na heal tu se ne slazem uopste al ajd sad...

A sto se tice druida nemam sta da kazem osim da ga igram mnogo dugo i da mi je i dalje extra zanimljiv, pa ono vi vidite. Jedina klasa koja sa svima moze da se nosi 1 na 1 pa cak i sa shamanima. Milion dobrih stvari mrzi me sad da pisem, necu mohiju da kvarim uzitak da pise o tome...

Link to comment
Share on other sites

nwo, odlichan post.

ali pazi mene, ja nikada nisam ni primetjivao druide, kao da ih nema u igri i to ne u smislu da vidjam druge igrache vetj da ja budem druid. elfove ne podnosim, mada radije bih igrao sa humanom - ma celu alijansu ne volim ali tako se desilo da mi 99% ortaka igra _dobrice_ tako da sam do sada napravio svaku klasu po 10 puta a druida samo jednom i to elfa chisto da vidim prvih par magija.

samo mi jedan ortak igra druida i sada je preshao na warriora tako da nisam nikada ni imao prilike da ga vidim u pvp akciji, stalno kada gledam radi instance a tu je healer. dok sam u duelima imao samo jednom prilike da ga vidim.. znachi totalno nisam imao ni osnovnog znanja o druidu, ma ko da ne postoje.

tako mi danas sinulo da pogledam onih 4gb druid filmova i ono... j e b o t e kako mi se svideo! :) sada sam bash gledao i talente, pa ono ko da je pravljeno da ja igram sa njim - zato shto sam uvek imao problem da izaberem klasu ili _shta zelim da budem/radi u partiju/solo_ a sa ovom klasom imam u stvari tri u jednom (boli me uvo, znam da nije cat form = rogue, bear form = warrior ali ipak..), nepresushni izvor stilova igre.. pa gledajutji ove avije video sam jedno 5-6 totalno razlichita stila.

juuuu... kako sam sretjan, kreten. trebalo mi je _samo_ 16 nedelja da pronadjem klasu koja mi se u potpunosti svidja.

samo mi bedak shto netju igrati sa ortacima, rekoh nema leba da igram sa elfom. :(

sretja sretja radost! UZIVANCIJA!

josh ja retard na nekom starom topiku pljujem druide kako su dosadni, ko mi kriv kada sam gledao neke prestare retardirane filmove i to mainly pve. josh jedan note da ne pametujem ako nisam dovoljno obaveshten! :/

p.s.

mohi, pico, shto ne reche da druid tako sabija! :)))

Link to comment
Share on other sites

druid je odlichan tank i vishe nego solidan healer...

ali niko ne voli da uvek bude na drugom mestu...

greshka, druid je odlichan tank i odlichan healer.. nas mozhe da prejebe samo priest i to ako zna shta radi (sa njegovih 300 razlichitih healova), mada se desi chesto da sam prvi healer i pored priesta..

Link to comment
Share on other sites

ma priest moze da baci onaj PW:shield koji absorbuje dosta damage-a i to je najjacha magija

a warrior je warrior i za pve je stvarno odlichan

ne kazem da druidi ne valjaju

juche smo radili stratholme 5ljudi

druid-tank, priest-heal, paladin-sec.heal, mage i rogue

druid se lepo pokazao kao tank za primarni agro, onda upada mage sa pw:shieldom za aoe pa dobija blessing of protection od paladina i kad popadaju non eliti onda sjebavamo ostalo i tako za sve grupe

onda kod skareta dolazi do izrazaja rogue... dok kod bossova paladin tankuje, druid i priest healuju

stvarno odlichna kombinacija... nismo bash nikakve probleme imali u toku celog instanca

ni jedan jedini wipe shto za stratholme sa 5 ljudi retki mogu da kazu

Edited by pimpin`

uvek moze bolje...

Link to comment
Share on other sites

cyRo zasto troshish tako bezveze dragoceno zivotno vreme i to ona takve nebuloze ... sta te boli k sedi igraj i uzivaj ... koga briga zashto ima malo pametnih ljudi ? Eto ima ih malo . Zashto ? Zato sto je teshko i dosadno biti pametan , tako ima malo i druida teshko i dosadno velikoj vecini idiota i to je to ...

sto se tiche druida jeste smorno ubijati cripove , ali takva je klasa smornije je sa paladinom 10000 puta jer je monoton za razliku od druida ... imam nekog duida lvl 26 , nisam dugo igrao na njemu , ali mogu reci da ako volish taj still igre stvarno je full on fun ... znahci moze da bude odlichan healer da zameni preista , odlichan je tank odlichanje je opet kaster suport dmg delaer kada zagusti i moze opet da se pretvroi u machku koja dobro nasnosi dmg ... Najvishe ih voim u instancama kao tanka u bear formi i kao support healera poshot igrachi ti uglavnom vrlo dobro znaju sta rade pa ponekad leche bolje nego priest ... kao machka je nepotreban ali se nadam da ce to buffovati ...

thx

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

A terate me ljudi da pisem :))) a ja se suzdrzavam sve :P

Elem druid je ok tenk ... bolji od paladina ali losiji od warriora a sad i zasto. Druid cak cesto ima i veci armor od warriora i moze da ima i vise hpa ali ima jedan mali problem a to je onaj mali dmg ... druid ne moze da drzi agro nicim drugim osim tauntom koji ima cooldown 10 sec dok warrior sa druge strane generise agro sa 2 taunta shield bashom i sunder armorom ja mislim ... i onda imas situaciju gde boss sa warriorom stoji konstantno u istom mestu i samo ga peglaju dok sa druidom skace levo desno zbog taunt cooldowna i konstantnih gubitaka agroa itd itd ...

Druid je odlican hiler mada ne tako dobar kao priest ... a sad i zasto :)

druid je skoncentrisan na overtime heal .. ima 3 razlicita od kojih su dva sa overtimeom i ima bolji overtime heal od priesta ali gde nastaje problem sa druidom ... kako spasiti maga recimo kad krene sa aoeom i hp pocne drasticno da mu opada ... najbrzi druidov heal je 2 sec i nije bas jeftin po mana pool sledeci druidov heal je 3.5s ... za to vreme pomre ceo raid ... dok sa druge strane priest baci shield koji je instant i stiti za 800-900dmga ja mislim pa onda flash heal 1.5 s cast za 1k hp pa onda jaci heal ako treba tako da je druid u kurcu kad treba da zastiti maga koji aoeuje mobove dok je u situaciji gde healuje uglavnom tenkove a pomalo i ostale ravan pristu cak i bolji zato sto zabode dva overtimea dok je tenk jos na 80% i onda tenkov agro i druidov agro rastu polako i mob se ne okrece na druida ...

I takoooo :) a sto se tice grindanja ... racunaj da si jedno 30-40% sporiji od ostalih :)

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

A terate me ljudi da pisem :))) a ja se suzdrzavam sve :P

Elem druid je ok tenk ... bolji od paladina ali losiji od warriora a sad i zasto. Druid cak cesto ima i veci armor od warriora i moze da ima i vise hpa ali ima jedan mali problem a to je onaj mali dmg ... druid ne moze da drzi agro nicim drugim osim tauntom koji ima cooldown 10 sec dok warrior sa druge strane generise agro sa 2 taunta shield bashom i sunder armorom ja mislim ... i onda imas situaciju gde boss sa warriorom stoji konstantno u istom mestu i samo ga peglaju dok sa druidom skace levo desno zbog taunt cooldowna i konstantnih gubitaka agroa itd itd ...

Druid je odlican hiler mada ne tako dobar kao priest ... a sad i zasto :)

druid je skoncentrisan na overtime heal .. ima 3 razlicita od kojih su dva sa overtimeom i ima bolji overtime heal od priesta ali gde nastaje problem sa druidom ... kako spasiti maga recimo kad krene sa aoeom i hp pocne drasticno da mu opada ... najbrzi druidov heal je 2 sec i nije bas jeftin po mana pool sledeci druidov heal je 3.5s ... za to vreme pomre ceo raid ... dok sa druge strane priest baci shield koji je instant i stiti za 800-900dmga ja mislim pa onda flash heal 1.5 s cast za 1k hp pa onda jaci heal ako treba tako da je druid u kurcu kad treba da zastiti maga koji aoeuje mobove dok je u situaciji gde healuje uglavnom tenkove a pomalo i ostale ravan pristu cak i bolji zato sto zabode dva overtimea dok je tenk jos na 80% i onda tenkov agro i druidov agro rastu polako i mob se ne okrece na druida ...

I takoooo :) a sto se tice grindanja ... racunaj da si jedno 30-40% sporiji od ostalih :)

Ne bih se bas slozio da druid ne moze da drzi aggro nicim osim tauntom, ako se ikada desi da izgubi aggro moze da izadje u caster formu i aggruje healovanjem pa da se vrati nazad u medveda. Kad vec tankuje moze i da pre bitke baci iz caster forme jedan starfire na glavnu metu i po moonfire na sve koje ce da tankuje i to napravi dovoljan aggro za pocetak, zatim tu je i demoralizing roar na pocetku bitke. A za generaciju aggroa sluzi i feary fire koji slicno kao sunder armor radi i u bear formi sa odgovarajucim talentima.

Edited by New Order Footman (NWO)
Link to comment
Share on other sites

ok pazi ovako NE DRZI PALADIN AGRO !!!!

nwo .... bez lupetanja molim ... feary fire je jedan od najmanjih agroa u celoj igri ... + ne moze da se reaplyuje a sunder repeatujes dok ne dodjes do nekih max 3k armora ili kolko je vec ... + ff je talenat u feralu sto nijedan druid nema ...

druid agro moze samo da napravi dmgom i tauntom a to da napravi agro healom .... pa mislim stvarno ..... ajd sad nazad u igru i bez lupetanja dok ne odigrate jedno 3-4 meseca na lvlu 60 a da ne pominjem da to isto treba da uradite sa druidom ...

Ono sto sam ja napisao treba da stavi tacku na tu temu vasi komentari sto ste gledali druide sa strane i vase fikcije zadrzite za sebe kad sam se vec iscimao da napisem ...

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Da moze druid da drzi agro ali da se izmuchi ko antihrist , zashto da se muchi jadni druid kada moze sa 1 - 2 klika warior :) , a da pala ce pre da puluje josh 1000 elita lvl xyz nekog nego da agrouje bosa :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Da moze druid da drzi agro ali da se izmuchi ko antihrist , zashto da se muchi jadni druid kada moze sa 1 - 2 klika warior :) , a da pala ce pre da puluje josh 1000 elita lvl xyz  nekog nego da agrouje bosa :)

someone is talking about 98% paladins who do that on daily basis in every instance?

[:D]

Link to comment
Share on other sites

evo sta ja mislim o druidu

Druid kao klasa je totalna imba,nije mnogo zanimljiv za igru ali ono sto kaze scion bolji je od paladina tj zanimljiviji =o)

Druida ima dosta i stalno nalecem na iste dok resavam questove nije istina da ih ima malo naprotiv ima ih dosta i svaki put kad resavam questove naletim na druide ponajvise

Sto se tiche tanka kao qrac je nije tacno da je dobar a heala odlican je cak ako je skilovan druid moze da lechi bolje od priesta i po meni je bolje nekada zavisi u kojoj situaciji da imam druida pored sebe nego priesta.

Sto se tankera tiche losh je bio sam par puta bez warra u istancama gde je druid pusio samo tako i nije mogao ni 2 sekunde da zadrzi agro

Link to comment
Share on other sites

evo sta ja mislim o druidu

Druid kao klasa je totalna imba,nije mnogo zanimljiv za igru ali ono sto kaze scion bolji je od paladina tj zanimljiviji =o)

Druida ima dosta i stalno nalecem na iste dok resavam questove nije istina da ih ima malo naprotiv ima ih dosta i svaki put kad resavam questove naletim na druide ponajvise

Sto se tiche tanka kao qrac je nije tacno da je dobar a heala odlican je cak ako je skilovan druid moze da lechi bolje od priesta i po meni je bolje nekada zavisi u kojoj situaciji da imam druida pored sebe nego priesta.

Sto se tankera tiche losh je bio sam par puta bez warra u istancama gde je druid pusio samo tako i nije mogao ni 2 sekunde da zadrzi agro

ako si alijansa to je, donekle, razumljivo.. ima ih mnogo vishe nego u hordi ali ipak ne kapiram da stalno naletjesh na njih u velikom broju. ima ih u alijansi na 99% servera manje od paladina, rogova, magova, huntera, warriora etc i to bash dosta manje.

Link to comment
Share on other sites

ne znam za hordu ali za alijansu znam :)

pretpostavljam da ne igraju u hordi puno jer imaju imba shamija pa mozda zato

cak sam i ja razmishlajo sta da narpavim druida ili shamana na dunemaul i odlucio sam se za shamana jer je imba najveca verovatno zato

kad bi izbacili shamana iz igre verovatno bi bilo vise druida =o)

Link to comment
Share on other sites

ne znam za hordu ali za alijansu znam :)

pretpostavljam da ne igraju u hordi puno jer imaju imba shamija pa mozda zato

cak sam i ja razmishlajo sta da narpavim druida ili shamana na dunemaul i odlucio sam se za shamana jer je imba najveca verovatno zato

kad bi izbacili shamana iz igre verovatno bi bilo vise druida =o)

bash tako. velika vetjina ljudi kada krene da igra prvi put razmishlja ovako: "shamani su inache kul, chuo sam da sabijaju, hibridi su.. jes da mogu da uzmem druida ali jebeno je shaman bolji tako mi reko' ortak iz shkole/prochitao sam na netu a i kazu da su imbalans.. ownovatju sa mojim slatkim shamantjitjem". drugo ne vole svi taurene, pa mnogi izaberu orka/trolla pa onda se odluche za shamana. oni koji otje da igraju alta (doshli su vetj do lvl 60 sa nekim likom) retko biraju druida jer znaju da su dosta gimped klasa, da su spori u grindovanju (a to radi samo 95% ozbiljnih igracha) etc etc pa izaberu nekog damage dealera i kapiraju da je fun ubiti protivnika iz jednog-dva spela ako ga _ukenja_ crit a boze moj preko talenta nabacish veliki crit rate.

mada morash se sloziti da ih ne vidjash vishe i cheshtje nego paladine, huntere i rogove.. netju da verujem u to! =)

i tako.. bash gledam na wow forumima, topik o godinama - sve neki matorci, prosek godina je neshto preko 24 sigurno dok recimo od svih rogueova sa kojima sam prichao online najstariji je moj ortak koji je napunio 20 godina! =)

Link to comment
Share on other sites

ok pazi ovako NE DRZI PALADIN AGRO !!!!

nwo .... bez lupetanja molim ... feary fire je jedan od najmanjih agroa u celoj igri ... + ne moze da se reaplyuje a sunder repeatujes dok ne dodjes do nekih max 3k armora ili kolko je vec ... + ff je talenat u feralu sto nijedan druid nema ...

druid agro moze samo da napravi dmgom i tauntom a to da napravi agro healom .... pa mislim stvarno ..... ajd sad nazad u igru i bez lupetanja dok ne odigrate jedno 3-4 meseca na lvlu 60 a da ne pominjem da to isto treba da uradite sa druidom ...

Ono sto sam ja napisao treba da stavi tacku na tu temu vasi komentari sto ste gledali druide sa strane i vase fikcije zadrzite za sebe kad sam se vec iscimao da napisem ...

Ja ne lupetam, a druida nisam gledao sa strane nego igrao dobrih mesec dana in-game time sa njim.

Mozda kada budem igrao 3-4 meseca na 60. lvl-u kao ti necu vise znati da tankujem i mislicu da druid pravi aggro samo sa damgeom i tauntom (koji uopste ne pravi aggro btw. vec ti samo na kratko daje priliku da povratis izgubljeni aggro i spasis nekoga ko je preterao sa nukovanjem/healovanjem) a frapirace me cinjenica da heal moze da generise aggro.

Mozda cak i pocnem da govorim kao da sam bogom dan da jedini smem da napisem misljenje na forumu.

Hvala ti sto si nas prosvetlio!

Link to comment
Share on other sites

A ti si verovatno onaj figlov ortak tauren druid sto je mene ubedjivao da druidov dmg u feral formama zavisi od equipovanog weapona ? I to si me tako ubedjivao da sam ja mislio da bi se u zivot kladio pa sam odusao od prepirke ....

Zasto se ja tako izdrkam na ljude .... zato sto mrzim kad mi neko ko ne zna soli pamet a ja sam napisao kako jeste zato sto igram ovu sugavu igru od kad se pojavila u evropi i imam brdo charova veceg nivoa i znam sta ko moze a sta ne moze ...

kao prvo vidim da si odustao od feary firea koji pravi agro ... verovatno zato sto nisi znao da se sunder reaplyuje ... cisto kolko znas o drugim klasama ...

drugo ti kad tenkujes ... nema izlazenja iz bearforme jel ako izadjes mozes odma da se releacujes i da krenes da trcis (skoro nikad ne tenkujes samo jednog moba + ako je mob takav da zahteva tenkovanje ako se okrene na tebe dok si u caster formi opet si mrtav .. )

E sad zasto ja ovo sve gore tvrdim ...

zato sto imam iza sebe jedno minimum 30 stealth lbrs runova 3 roguea 2 druida gde ja nemam apsolutno nikakve sanse da drzim moba/bosa na sebi ma sta radio ... cak otpocnem sa starfire + moonfire cisto da imam veci inicialni dmg ali dzaba ... jedino tih 4-5 sekundi kad ga tauntujem ... a da ne pominjem sto tu rogueovi feintuju isto non stop ...

onda jedno 20 puta sam minimum bio pomocni tenk na molten core houndovima ispred magmadara kad nismo imali 5 warriora i znam da kad mage pusti jedan sugavi arcane miss ja gubim agro i jedino sto mogu da uradim je da ga jurim i tauntujem da ostane na meni sto duze ...

zatim dva puta sam na garru tenkovao one njegove addove i jednom kad mi je hiler bio oom izasao sam iz bearforme da se izhilujem sa natures swiftnessom sto sam i uspeo ali nisam uspeo da se vratim u bearformu posle toga posto me je ubio jednim udarcem ....

Sve je to kul i treba da volis svoju klasu itd itd ali ja sam realan u svojim postovima ... da nije ovako kako sam rekao pa druidi bi tenkovali onixiju i ragnarosa i sve ostale i slabije bossove ... posto generalno druid moze da nabudzi mnogo vise armora i hp-a nego warrior (doduse bez shield walla i tako toga ali opet isti sluzi samo kad healeri ili hunteri zakazu)

tako da batali se mene makar sto se druida tice ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...