Jump to content

US vs EU


GiDrA

Recommended Posts

Interesuje me da li je sve sto moram da promenim ono u realmlist.wtf ili ima jos nesto da uradim da bi igrao na evropskim serverima? Treba da promenim iz us.logon u eu.logon? A tamo u FAQ pise da i dalje treba da imam evropski game account, sta to znaci?

Ovaj problem postavljam zato sto kada sam promenio u eu.logon, prijavljuje mi gresku kada pokusam da se ulogujem i da pocne da skida patch. Ne znam da li treba prvo da ga pustim da skine patch sa default podesenim serverom (us.logon), pa mozda onda da se promeni?

Pozdrav

Edited by GiDrA
Link to comment
Share on other sites

patch koji je us verzija ne moze da radi na eu serverima. kao prvo morash da aninstallrash igru, opet instalirash i skinesh 1.6.1 patch (autoupdate ili manual, sve jedno. samo da bude eu).

drugo, editujesh realmlist (C:\<tvoj path>\World of Warcraft\realmlist.wtf) iz "set realmlist us.logon.worldofwarcraft.com" u "set realmlist eu.logon.worldofwarcraft.com" (bez navodnika naravno).

tretje, bez obzira koju ti verziju patcha imao instaliranu, shta stavio u taj realmlist.wtf ti ako imas US account aktiviran mozesh da igrash SAMO na US serverima, ako imash EU account aktiviran e onda mozesh da igrash samo na EU serverima (logichno zar ne!).

pozd.

EDIT: da, tako je. ako imash US account jednostavno instaliraj igru, skini US patch i igraj. ortak je stigao do lvl 60 sa dialup vezom iz pancheva.. ping jeste 300-500 ali je _igrivo_. ako imash bolju vezu od dialupa raditje ti okej uglavnom.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima.

Imam SBB cable 256mb. Znaci ne vredi mi da se mucim posto sam u paketu dobio naravno account za US trziste. OK, moracu da se naviknem da igram na US serverima.

@cyro: Jel se vrsta account-a (US ili EU) bira prilikom registrovanja ili to zavisi od samog serial number-a (tj. odakle je stigla igrica)?

Pozdrav

Edited by GiDrA
Link to comment
Share on other sites

patch koji je us verzija ne moze da radi na eu serverima. kao prvo morash da aninstallrash igru, opet instalirash i skinesh 1.6.1 patch (autoupdate ili manual, sve jedno. samo da bude eu).

drugo, editujesh realmlist (C:\<tvoj path>\World of Warcraft\realmlist.wtf) iz "set realmlist us.logon.worldofwarcraft.com" u "set realmlist eu.logon.worldofwarcraft.com" (bez navodnika naravno).

tretje, bez obzira koju ti verziju patcha imao instaliranu, shta stavio u taj realmlist.wtf ti ako imas US account aktiviran mozesh da igrash SAMO na US serverima, ako imash EU account aktiviran e onda mozesh da igrash samo na EU serverima (logichno zar ne!).

pozd.

EDIT: da, tako je. ako imash US account jednostavno instaliraj igru, skini US patch i igraj. ortak je stigao do lvl 60 sa dialup vezom iz pancheva.. ping jeste 300-500 ali je _igrivo_. ako imash bolju vezu od dialupa raditje ti okej uglavnom.

greska. ja imam americku verziju i evropski cd key i jedini nacin da ja skinem update je da se prebacim na us server skinem patch a onda se vratim na evropski logon. i to je to :))

znaci americki patch radi na eu serverima ali moras imati americku verziju :)

Link to comment
Share on other sites

patch koji je us verzija ne moze da radi na eu serverima. kao prvo morash da aninstallrash igru, opet instalirash i skinesh 1.6.1 patch (autoupdate ili manual, sve jedno. samo da bude eu).

Greshka, ja imam US verziju igre, i kada naleti neki patch, vratim na us.logon.. on skine patch, instalira ga, vratim na eu.logon i sve mi radi.. zato dok vi pizdite da ne mozhete da skinete patch, ja pevam ;)

Link to comment
Share on other sites

Greshka, ja imam US verziju igre, i kada naleti neki patch, vratim na us.logon.. on skine patch, instalira ga, vratim na eu.logon i sve mi radi.. zato dok vi pizdite da ne mozhete da skinete patch, ja pevam ;)

Cekaj, cekaj, jel ti imas US account ili...?

Kako da proverima kakav mi je account? Sada sam totalno sludjen. [:(]

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

igra radi i na jednim i na drugim serverima

ali ako pochnesh us patcheve... morash us patcheve do kraja

ako pochnesh eu patcheve onda morash eu do kraja

a shto se tiche logovanja mozesh gde hocesh... i na kinu ako ima kineski account

samo se promeni authorization server u realmlist.wtf

uvek moze bolje...

Link to comment
Share on other sites

igra radi i na jednim i na drugim serverima

ali ako pochnesh us patcheve... morash us patcheve do kraja

ako pochnesh eu patcheve onda morash eu do kraja

a shto se tiche logovanja mozesh gde hocesh... i na kinu ako ima kineski account

samo se promeni authorization server u realmlist.wtf

Pa u tome i jeste problem, sto ne mogu na evropski posto nemam evropski account. [:(]

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Sada sam izgleda shvatio, za mene nema spasa. Ono menjanje u realmlist.wtf vazi samo za one koji imaju US instalaciju, a igraju sa nekim drugim account-om (EU). Jel sam upravu?

Dobro barem mi recite da li moguce igrati na US serverima i kako izgleda?

Pozdrav

O cemu ti ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...