Jump to content

KOTOR 2 pitanja


exile

Recommended Posts

E presao sam kao light side igru i nisu mi jasne par stvari:

Ko je zakljuchao Navi computer na Ebon Hawk-u, i kako se odkljuchava? (primetili ste u jednoj sekvenci ili kako se kaze da je onaj HK doshao i pitao onog malog T-34 ili koji vec broj da je primetio da je neko namerno zakljuchao i da taj mali robot zna zasto, ali ga ovaj onesvesti posle...)

Kod mene se na Malakoru V ona Mira i onaj wooki Harrar ili kako vec (slabo pamtim imena, kao sto vidite) tukli, i pri kraju NJEGOVOG helta (jedva sam ga prebio) jednostavno se zamrachi ekran i igra se nastavi kad vodite Bao-Dur-ovog remote-a da startujete one reaktore... Se to vama desilo ?

Imam jos neka pitanja samo ne mogu da se setim sada svih, seticu se drugi put :)

Sad igram kao dark side pa cu da vidim kakva ce prica da bude....

Link to comment
Share on other sites

Kompjuter ne mozhesh da odkljichash, jer ga je Revan zakljuchao zato shto je otishao u Unknown Regions i da ga niko ne prati (chak je i Bastilu ostavio). Poveo je samo droide, ali iz nekog nepoznatog razloga (mozha se sazna u KotOR3), on shalje nazad zakljuchan Ebon Hawk i droide sa obrisanom memorijom da potrazhe pomocj, a oni nalaze tebe, The Exile. Ostalo je KotOR2 [:)]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@ DayWalker

Prica se ne razlikuje.Jedva primetno.Ali zato gameplay .... :D

Ja i cimer smo poceli zajedno,ja na dark on na light, meni je trebalo 5 dana njemu 7 (ipak je lakshe na dark)...Kad smo obrnuli strane nismo mogli da se snadjemo...

On je dobio onu ribu polu-dzedaj da vodi koja je meni bila lock! valjda sam je ubio shta li :)

Dijalozi: njemu su njegovi "ja_sam_dusha_od_dzedaja" doneli poprilicno novih zavrshetaka na koje ja nisam imao ni shanse kao dark ....

Vredi, ali stvarno vredi, ispratiti pricu sa obe strane

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

prica je malo istripovana u nekim delovima da je meni doslo da je izbrisem.Sve u svemu ti poubijas sve negativce koji ti se nadju na put da bi dosao kod one bakute koja odjednom ima abnormalnu snagu(a dok je ti vodis ona je vrlo vrlo slaba).sve u svemu igra se na neki nacin zasniva na tome kako te bakuta uci i pokusava da te izvede na pravi put bilo da si dobar ili los i da odes na to neko mesto izvan Republike gde ce se voditi neka velika bitka.Ja mislim da ako bude izlazila kotor 3-ojka da ce da se radio o toj velikoj bitki.

iskreno meni se igra vrlo svidja

Link to comment
Share on other sites

prica je malo istripovana u nekim delovima da je meni doslo da je izbrisem.Sve u svemu ti poubijas sve negativce koji ti se nadju na put da bi dosao kod one bakute koja odjednom ima abnormalnu snagu(a dok je ti vodis ona je vrlo vrlo slaba).sve u svemu igra se na neki nacin  zasniva na tome kako te bakuta uci i pokusava da te izvede na pravi put bilo da si dobar ili los i da odes na to neko mesto izvan Republike gde ce se voditi neka velika bitka.Ja mislim da ako bude izlazila kotor 3-ojka da ce da se radio o toj velikoj bitki.

iskreno meni se igra vrlo svidja

Koliko sam ja skontao, poenta je bila da je cela ta prica sa Sith-ovima i Jedi-ima nebitna - ili je fazon bio da su ti Sith-ovi protiv kojih si se borio "sitne ribe"- jer jos neko vece zlo postoji van granica Republike (to je verovatno nadovezivanje na pricu koja se desava hiljadu i kusur godina kasnije kada napadaju neki mnogo zajebani alieni iz neistrazenog prostora...To je valjda desetak godina posle Return of the Jedi ili tako nesto) i da je Revan otisao da se bori protiv tih zlih aliena(koji su i napravili ono cudo kakoseonozvase na kojem se vodila poslednja bitka u KOTOR 1).

Ne znam...Igra je u svakom slucaju dobra, mada su IMO na prici mogli jos malo da porade. To je vec simptomaticno za Bioware.

Link to comment
Share on other sites

KOTOR je cool... i prvi i drugi deo... inace bas je cool 3p da se igra na lghtu.. jes na darku lakse, al je ovako mnogo jaec... kao "I bring you loveee.. I bring you happyness.."  [:D]

Ono sto me najvise nervira u oba dela:

Koje je opravdanje da ja kao super light side jedi idem i przim munjom koja je dark side power? Da, znam, bilo bi mnogo teze kada bi dobijao dark side poene za koriscenje dark side power-a, ali valjda je poenta u tome da je tesko ostati na light side-u, i da dark side nudi lak put do moci. Sve u svemu, bilo bi dobro da vise lici na pen & paper star wars d20 sistem.

Znaci kada koristis dark side power-e dobijas dark side poene, i kada predjes odredjeni broj dark side poena (dal bese koliki ti je wisdom bonus ili tako nesto) odlazis na tamnu stranu i nema batice tako lako da se vratis na stranu svetlosti...Ako hoces da se spases od dark side-a moras da se pokajes zbog onoga sto si uradio, da meditiras, etc. sto bi se u igri moglo recimo odraditi da treba da dobijes 5 light side poena da skines 1 dark bez da dobijes jos 1 dark side poen u medjuvremenu. I sad igrati sa dark side-om bi bilo mnogo lakse jer bi imao daleko upotrebljivije moci ali ima kvaka...

Kad dodjes do odredjenog visokog nivoa(ili u slucaju KOTOR-a kad uzmes prestiznu klasu) pocinjes da gubis karakteristike kao Sith(ali samo kao Sith) na svakom levelup-u, jer te tamna strana unistava iznutra. Pa sad jeste da bi kao Consular 15/Sith Lord 10 przio munjom kao blesav, ali bi ti recimo dex bio 6 i con 8 (nesto kao Palpatin) pa ne bi bilo bas jednostavno kad bi ti neki baja pritrcao sa lightsaberom i osinuo te dvaput a ti slab armor, slab hp, a ako hoces da se healujes ne mozes da koristis light side power heal, nego drain life jer isto tako Sith ne moze da koristi light side power-e (jer je za to potrebna smirenost itd. ,you get the point).

E sad ne bi moralo ovako, ali nekako mi je tesko da zadrzim suspension of disbelief kada vidim mog Jedi Consular/Jedi Master-a koji przi munjom kao blesav iako po svakoj logici stvari ti za tako nesto treba mrznja/strah/sve ono sto dzedaji ne vole, ili da mi recimo Sith Lord baca Knight armor i da se healuje...

Takodje izbacio bih da te za sve sto dobro/lose uradis igra lepo obavestava da li si dobio dark ili light side poen i sad tu vise nije pitanje dobrih i losih odluka nego save i load game-a. E sad kad ne bi odmah video posledice svojih odluka i kad ne bi imao jedan light/dark side bar koji ti lepo kaze gde si na lestvici, meni bi to bilo mnogo interesantnije, jer bi morao dobro da promislis sta radis.

Mozda ja previse serem jbg, ipak je igra podredjena najsiroj publici sa poentom da se uzme kinta na Star Wars imenu, a ne frikovima kao sto sam ja koji smatraju da igre treba da teraju ljude da razmisljaju.

Edited by Losh
Link to comment
Share on other sites

ma jok upravo si pogodio pravu poentu kod ono sta ne valja kod kotoroa (pored ostalog al necu sad da smaram :))

jednom kad postanes high lvl niko ti nista ne moze... komotno koristis moci od suprotne strane sto je zaista jaaako bzvz i umnogome te sprecava da odigras igru sa obe strane

medjutim i sam si rekao da je sve pojednostavljeno da bi se shira publika (pa i konzolaska populacija) lakse snasla (btw zamisli samo kakac ce biti dungeon siege 2 kad su developeri izjavili da je sistem dobijanja dobrih i losih poena u kotoru previse komplikovan za prosecnog igraca pa tako ce moci da budes samo dbrica i da se fajtas sa negativcima, kao da bi se igraci lakse identifikovali... zamisli te retarde)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

medjutim i sam si rekao da je sve pojednostavljeno da bi se shira publika (pa i konzolaska populacija) lakse snasla (btw zamisli samo kakac ce biti dungeon siege 2 kad su developeri izjavili da je sistem dobijanja dobrih i losih poena u kotoru previse komplikovan za prosecnog igraca pa tako ce moci da budes samo dbrica i da se fajtas sa negativcima, kao da bi se igraci lakse identifikovali... zamisli te retarde)

Jos samo da ubace Iracane kao negativce. [:p] Dobijes utisak da prosecnom americkom klincu sve sto je komplikovanije od Diabla stvara glavobolju. Koji retardi...

Link to comment
Share on other sites

koja je igra izashla sa posebnom verzijom za americhko trzhishe jer su intelektualno inferiorniji od evrope?

ne razumem kakve veze ima ovo pitanje sa temom topika

ali ako impliciras na to da su deca isto retardirani i u amerikama i u evropama , onda gresis... kako onda objasniti da ogroman broj developera iz evrope zapravo pravi dosta igara koje su daleko komplikovanije po gameplayu od onog sto vidjamo sa amercikog trzista (druga je prica sto su te igre graficki inferiornije i pate od decijih bolesti u gameplaju jer je prakticno game industrija u evropi u povoju)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...