Jump to content

Evropa ili NBA


Formica

Recommended Posts

Evropa ili NBA?

Posto je pokrenuta diskusija o ovome u topicu "naj igrac" pa bi bilo dobro da iskazete svoje misljenje o ovome...

Samo civilizovano [:D] ...

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Da znaci:

Shta je zanimljivije? Takticki bolje... kako vam se svidja...

Misljenje o NBA i Evropskoj kosarci... itd.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Meni je, ovo shto sam gledao, uopshte najgora kosharkashka sezona ikada.

NBA je katastrofalan. Tu skoro da nema igre, jedino poneki potez mozhe da mi se dopadne.

Evropa manje vishe, talenat je sabijen u manji broj klubova, koji zaista sjajno igraju, ali je globalno i tu kosharka na slabijem nivou nego ranije.

U svakom sluchaju, vishe volim Evro kosharku nego NBA. Samo je NBA bolji za fantasy. ;)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

moje jako lejm mishljenje(ne mojte me mnogo pljuvati)je da u nba treneri sluzhe(vecinom)da artikulishu igrache,bude autroitet i pored toga sto(npr) ima deset puta manju platu od pojedinih igraca.dakle daleko manje takticki odgovoran za igru nego u evropi na primer

e sori za ovo,ali tako ja kapiram:)

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

NBA pravi prilican problem Evropi zbog uzimanja talenata... koji inace kod njih ne vide parket 20min po sezoni. Nesto su razmisljali da spoje NBA i Euroleague ali to je jos daleeeeko od realizacije.... postoji samo plan po kome bi najbolji evro klubovi sa najvecim halama ishli u tu spojenu ligu (KKP je u kombinaciji) tako bi se mozda sprecilo permanentno slabljenje Evro kosarke...

Stern je sada uveo pravilo da kosarkasi mladji od 20 godina ne mogu da potpisuju profi ugovore sa NBA klubovima shto je pokvarilo planove nekih nasih igraca kojima nije bitno da postanu igraci vec da sto pre dodju do para... na zalost

@Badnick

i ja tako kapiram stvari i mislim da jeste onako kako si napisao....

"Waiting for Bartuc..." [:D]

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Stern je sada uveo pravilo da kosarkasi mladji od 20 godina ne mogu da potpisuju profi ugovore sa NBA klubovima

Stern ne moze nishta da uvede, moze se to pravilo ubaciti u novi CBA o kome se pregovara, i koji ce, ako ce biti NBA lige seldece sezone, morati da bude potpisan na leto...

Gledajuci zvezdine protivnike u ULEB kupu (zaista ne razumem kako onaj Napoli moze ikoga ikada da dobije) shvatio sam da je to takmichenje kompletan idiotizam, shto se kvaliteta tiche... Euroliga, sa druge strane, ima kvaliteta, ali kao shto Lex reche sabijenog, dakle, znalo se na pochetku sezolne da ce CSKA sve dobiti, i uzeti titulu kuci, da ce Maccabi sigurno na Final4, kao i TAU koji je izuzetno jak sa svojim Argentinskim pulenima :)

NBA, bash zbog tih "evropskih talenata" (pogledaj pod: Darko Ford, Nikoloz Tskitishvili, Andris Biedrins...) propada... Ja barem mislim da se srednjshkolci osecaju pomalo ugrozeno posle par evropskih-draft godina, pa preskachu koledz, a kvalitet lige, opada li opada...

Bice bolje u plej-ofu, mislim da ce moci da se izdrze i po cele utakmice :)

#3 Candace Parker

#5 Robert Horry

#13 Dejan Milojevic

#23 Mark Teixeira

#66 Mario Lemieux

#87 Sidney Crosby

Link to comment
Share on other sites

nba propada zbog evropskih talenata? o ljudi moji... stern ne moze nista da uvede?

Evropski talenti su cista lutrija... mogu da postanu extra igraci a mogu da upropaste svoju karijeru zbog sake dolara...

Mislim da je najbolji dokaz shta je evropska utakmica je jucerashnji mec PAO - EFES! 20.000 ljudi u Marusiju... navijanje.... barjaci... zastave na dve motke...

A ne 20000 ljudi koji na tekme dolaze da bi vecerali... da bi gledali kako 5 pomahnitalih crnja shutira kako im se svidja... Pokazali su se na SP u Indianapolisu i na Olimpijadi (gde se ni mi nismo proslavili ali dobro...)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

u nba ima manje taktiziranja, vishe se oslanjaju na super-starove, zato tim koji nema bar jednu veliku zvezdu u svojim redovima o po-u ne moze ni da sanja, akcije su jednostavnije i idu u pravcu otvoranja shuta gorepomenutim super-starovima. den dikau je klasichan primer kako igrach koji zna opasno da igra moze da propadne ako ne dobije priliku(gledajutji njega zapitao sam se koliko je drugih sjajnih igracha zavrshilo u cba ili evropi zato sho nisu dobili loptu dovoljno da pokazu sha znaju). having said that meni je evropa u poredjenju sa nba komichna, a pogotovu ovo sho se deshava kod nas

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

nba propada zbog evropskih talenata? o ljudi moji... stern ne moze nista da uvede?

delimichno je tachno da nba propada zbog evropskih talenata, pre nego sho su pocheli da uzimaju evropljane nba nikada nije bila u krizi, a to je trajalo tu do pochetka devedesetih tj. 40+ godina, narvno ima tu i drugih faktora koji su uticali i vishe, ali evropljani imaju svoj udeo

shtern ne moze nisha da uvede sam, on nije vlasnik nba-a, pogotovu ne starosno ogranichenje, ono mora biti prihvatjeno od str. sindikata igracha(mada je lichno ne vidim ni jedan jedini razlog da oni to ne prihvate, to moze samo da im ide u korist), dokaz za to ti je '99 i lockout

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

A zasto se onda J O'Neal zali zbog tog pravila NA STERNA govoreci da je on rasista...

Ja brate ne bih bas rekao da je kosarka u nasoj zemlji komicna... sankcije, inflacija i ostala sranja - negde drugde liga ne bi ni postojala.

Medjutim mislim da je SuperLiga prilicno jaka i ne znam koliko liga ima koje su jace od nje (Spanska - najjaca, Italijanska,Ruska i...???).

Ja zaista mnoogo ocekujem od predstojeceg duela KKP -Vosha bar jedno 7 soma ljudi u SPENSU... ako ne bude i vise kao kad je bilo 9500.

Sada su pokrenuti pregovori o stvaranju Evrposke konferencije nba lige...

A shto se tice akcija u pravu si potpuno... samo pogledaj akcije Stojakovica... centar pravi blok - shut... sve na isti fazon.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

A zasto se onda J O'Neal zali zbog tog pravila NA STERNA govoreci da je on rasista...

Ja brate ne bih bas rekao da je kosarka u nasoj zemlji komicna... sankcije, inflacija i ostala sranja - negde drugde liga ne bi ni postojala.

Medjutim mislim da je SuperLiga prilicno jaka i ne znam koliko liga ima koje su jace od nje (Spanska - najjaca, Italijanska,Ruska i...???).

Ja zaista mnoogo ocekujem od predstojeceg duela KKP -Vosha bar jedno 7 soma ljudi u SPENSU... ako ne bude i vise kao kad je bilo 9500.

Sada su pokrenuti pregovori o stvaranju Evrposke konferencije nba lige...

A shto se tice akcija u pravu si potpuno... samo pogledaj akcije Stojakovica... centar pravi blok - shut... sve na isti fazon.

komichno je to sho mi ko debili ne mozemo da se dogovorimo oko bilo chega, i umesto da je pola mesta u gy nashe mi se zadovoljavamo mrvicama dok kosharka u srbiji umire zbog te iste gy

zashto se jo tripuje ne znam, ali koliko ja znam igrachi su pristali na ogranichenje bez da traze nesho zauzvrat, sho tje retji to ide i njima u korist

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice GaY L.

Pazi jedan primer:

Borac Cacak - Vosa - 2500 ljudi

Sloga - Masinac - 2500 ljudi

Partizan - 1100 ljudi, Zvezda jos manje... toliko o interesovanju za ligu koja ne donosi nista... ej! donosi shatro 4 mesta u ULEB kupu... pazi - olimpija i cibona imaju ugovore sa EL i oni u svojoj ligi nemaju derbi a i kad ga imaju to su 2 tekme po sezoni... ali ispred 1000 ljudi.

500 ljudi na finalu hrvatskog prvenstva , smesno... smesno!

Ali jos je veca komedija Cro-All Star... znaci nevidjena glupost... ali kad je nastupilo takmicenje u zakucavanjima to je bila koma. Pobedio Alihodzic (KK Cibona) koji je inace centar. od 5 igraca i 10 zakucavanja 8 je bilo promasaj...

Sutevi za trojke. To treba kao da bude brzo sutiranje ali izmedju suteva je oko 5 sekundi. Sut -uhvati loptu - gleda u kos - koncentracija -sut...

Ali vidi hrvati se trude a mi svakog play-offa dizemo hajku na Savez, sudije, Jelica... i pravimo komediju... [xx(]

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Lepo je shto se trudish, ali nemoj vishe doticati stvari sa kojima nemash blage veze, tipa Stern se dig'o da menja pravila, mozesh ispasti smeshan u drushtvu ako prichash o stvarima o kojima nemash pojma :)

Shto se tiche-kada smo igrali sa Cibonom (isto vazi i ze za zvezdu), zvezdom (Partizanom:)), pa chak i Zadrom i josh nekima, dakli, iole atraktivnijim protivnikom, bilo je mnogo ljudi, a bash da neko dolazi da gleda timove poput Zagreba, Splita, Heloisa (u Partizanovom sluchaju protiv njih je bilo dosta zato shto je bilo otvaranje sezone) bash briga...

I sada sam siguran da 95% od onih 300 ljudi shto je bilo na Partizan-Split i sada ne znaju nijednog igracha Splita osim eventualno Roka...

Sve je to lepo shto u Chachku ima ljudi protiv Sloge, ali, da smo dotaknemo pochetak cele priche, da ti nije palo napamet da ljudi u selu kao shto je Chachak mozda nemaju iste opcije van te sportske hale kao shto ce ljudi u Beogradu imati sutra uveche kada igraju zvezda i ta Sloga?

BTW Slabo si pratio taj all-star kod komshija, u Ciboni niti ima Alihodzica, niti je Omerhodzic centar :)

#3 Candace Parker

#5 Robert Horry

#13 Dejan Milojevic

#23 Mark Teixeira

#66 Mario Lemieux

#87 Sidney Crosby

Link to comment
Share on other sites

Meni je, ovo shto sam gledao, uopshte najgora kosharkashka sezona ikada.

NBA je katastrofalan. Tu skoro da nema igre, jedino poneki potez mozhe da mi se dopadne.

Evropa manje vishe, talenat je sabijen u manji broj klubova, koji zaista sjajno igraju, ali je globalno i tu kosharka na slabijem nivou nego ranije.

U svakom sluchaju, vishe volim Evro kosharku nego NBA. Samo je NBA bolji za fantasy. ;)

carino... volim kad neko napise ceo post umesto mene, a ja samo klimnem glavom u fazonu zdravko colic: ja tu nista ne bi diro :)))))

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

Lepo je shto se trudish, ali nemoj vishe doticati stvari sa kojima nemash blage veze, tipa Stern se dig'o da menja pravila, mozesh ispasti smeshan u drushtvu ako prichash o stvarima o kojima nemash pojma :)

Shto se tiche-kada smo igrali sa Cibonom (isto vazi i ze za zvezdu), zvezdom (Partizanom:)), pa chak i Zadrom i josh nekima, dakli, iole atraktivnijim protivnikom, bilo je mnogo ljudi, a bash da neko dolazi da gleda timove poput Zagreba, Splita, Heloisa (u Partizanovom sluchaju protiv njih je bilo dosta zato shto je bilo otvaranje sezone) bash briga...

I sada sam siguran da 95% od onih 300 ljudi shto je bilo na Partizan-Split i sada ne znaju nijednog igracha Splita osim eventualno Roka...

Sve je to lepo shto u Chachku ima ljudi protiv Sloge, ali, da smo dotaknemo pochetak cele priche, da ti nije palo napamet da ljudi u selu kao shto je Chachak mozda nemaju iste opcije van te sportske hale kao shto ce ljudi u Beogradu imati sutra uveche kada igraju zvezda i ta Sloga?

BTW Slabo si pratio taj all-star kod komshija, u Ciboni niti ima Alihodzica, niti je Omerhodzic centar :)

1. Pratio sam All-Star za razliku od tebe a to shto njega nema to uopste nije bitno jer po prirodi ne shvatas poentu...Lapsus.Omerhodzic je krilni centar ako ti to vise odgovara."nije sija nego vrat"... Ako ikada budes imao ista sam da kazes javi se inace mogao bi malo da zaobidjes to tvoje repliciranje i gledanje sta ce drugi da kaze... ocigledno si malo vi se sujetan ali navikavam se polako...

2. Nemoj da brines da li cu ja da ispadnem smesan u drustvu jer ako ti vec nisi necu ni ja.

3.Ocigledno nemas blage veze sa navijackim stvarima - ispadas smesan [:D] .

Protiv Cibone su dosli ljudi zbog "slucaja Gurovic" inace pravim navijacima ne bi palo napamet da dodju na tekmu... kapiras. Mnogi navijaci koji su u Pioniru godinama nisu dosli ni na jednu tekmu KKP ove sezone (sem EL).

Protiv Cibone bilo mnogo ljudi (govorim o Grobarima). Sine znas li ti sta je prava atmosfera? Expertu da li se secas loodila u hali ranijih godina? Da li ti to poredis ili se meni cini?

Cacak je selendra? E moj sine... blago tebi. Da li ti ikad razmisljas?

Bole me bulja sto je u zagrebu bilo 5,000 ustasa koji ne znaju sta je basket i dolaze sa dzepom punim upaljaca i starih mobilnih telefona da bi pevali "Srbe na vrbe" ili "Ubi Srbina". Vise volim da bude 1000 ljudi u Cacku nego 5000 u Zagrebu...

300 ljudi na Splitu... ALO.. minimum ako si vec bio ranijih godina na utakmicama je bio 2000.... Brale 5000 protiv Radnickog JP koji je od 15 kola imao 1 pobedu(!!!)

Hehe bilo mnogo ljudi na Ciboni i Zadru... a na Reflexu na Hemofarmu (NEMA LJUDI jer zbog nekih kretena koji podrzavaju GaY ligu mnogi nece da dolaze na tekme)

Nisam nijednog trenutka rekao da Stern menja pravila vec da to najavljuje i automatski se po prirodi stvari to pripisuje njemu...

Ne kapiram te uopste... cekas da ostavim post da bi ti prokomentarisao da li sam napisao klubska ili klupska... da li sam rekao OMERhodzic ili ALIhodzic, da li sam rekao STERN ili BORIS BIZETIC...

Ustvari ti si verovatno ovde kao one dede iz Mapet show-a samo komentarisi, a u stvari kad bi te covek pitao za neko konkretno misljenje naishao bi na gomilu kontradiktornosti koje po prirodi stvari nemaju blage veze jedna sa drugom...

RECI STA MISLIS!!!

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

To za Omerhodzica sam samo stavio kao BTW, dakle kao napomenu. Inache, ako si gledao Cibonu ove godine, mogao si da vidish da chesto radi alley-oopove na utakmicama, dechko sasvim dobro kuca

#3 Candace Parker

#5 Robert Horry

#13 Dejan Milojevic

#23 Mark Teixeira

#66 Mario Lemieux

#87 Sidney Crosby

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice pobede protiv Newcastle-a da bilo je tada 8000 ljudi na Borcu... ali koliko sada ima ljudi? Dosli smo do 1/16 finala UEFA Cup-a i ima 1100 ljudi na utakmici.

Rekao sam da Zvezda ima manje ljudi na tekmama u poredjenju sa proslom godinom... normalno je da KKCZ ima vise navijaca na utakmicama jer ima vise Delija u BG nego Grobara.

Ponovo ti kazem da ne pricas o navijackim stvarima jer ne znas...(bez uvrede)

Kada je bio prosli derbi svi grobari su isli u CACAK na tekmu protiv Borca koja je odlozena jer nikoga nije briga za Derbi u GY-ligi.

1.Mislim da je bolje igrati sa Olimpujom,Cibonom... pod USLOVOM ako GY liga donosi TRI evroligasa a ne da igras pola godine ni za sta...

2. Zbog trenera (Hemofarm)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice pobede protiv Newcastle-a da bilo je tada 8000 ljudi na Borcu... ali koliko sada ima ljudi? Dosli smo do 1/16 finala UEFA Cup-a i ima 1100 ljudi na utakmici.

Rekao sam da Zvezda ima manje ljudi na tekmama u poredjenju sa proslom godinom... normalno je da KKCZ ima vise navijaca na utakmicama jer ima vise Delija u BG nego Grobara.

Ponovo ti kazem da ne pricas o navijackim stvarima jer ne znas...(bez uvrede)

Kada je bio prosli derbi svi grobari su isli u CACAK na tekmu protiv Borca koja je odlozena jer nikoga nije briga za Derbi u GY-ligi.

1.Mislim da je bolje igrati sa Olimpujom,Cibonom... pod USLOVOM ako GY liga donosi TRI evroligasa a ne da igras pola godine ni za sta...

2. Zbog trenera (Hemofarm)

LOL Hemofarm zbog trenera? Pa zashto onda Vojvodina nije sa najskupljom ekipom proshle godine dobila Partizan?

Ja sam kriv shto sam uopshte uzeo da poredim fudbal sa basketom, svakako da je fudbal po popularnosti daleko iznad svih ostalih sportova, ne moze se ni porediti, ja sam pogreshio u startu...

Svakako da je ta neka neozbiljnost glavni problem GaY lige, menjanje pravila u toku godine i sve to, ali mislim da je smeshno porediti korist nashih jachih klubova od igranja protiv jakih timova iz Hrvatske i Slovenije sa punjenjem hala po selima u Srbiji...

#3 Candace Parker

#5 Robert Horry

#13 Dejan Milojevic

#23 Mark Teixeira

#66 Mario Lemieux

#87 Sidney Crosby

Link to comment
Share on other sites

Hemofarm:

1. Da zbog trenera! Zbog cega je smenjen Petrovic? Ni zbog cega! Prvi razog.

2. Verovatno znas a mozda i ne da ekipa kad dobije novog trenera igra bolje nego sto je igrala ranije... Upravo posle smenjivanja Petrovica i dolaska Lukajica Hemofarm je igrao najbolje... Pao je posle Makedonikosa -31... dosao u Pionir pukao od KKP ispod svakog nivoa...

Ne kazem da je Lukajic los trener, naprotiv! Ali losi potezi uprave KKH su doveli do toga da se trener smenjuje bez ikakvog razloga i otpusta igrac koji je u odnosu na druge igrao sasvim solidno....

Ne bih rekao da je KKV imala najskuplji tim... dobro mozda posle KKP koji iz sezone u sezonu ima najskuplji tim... Vosa nije dobila KKP samo zato sto nije imala srece a KKP je imao Geralda Browna.

Videcemo veceras mislim da ce biti sjajna utakmica...

20.30 KK Vojvodina - KK Partizan

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

ali mislim da je smeshno porediti korist nashih jachih klubova od igranja protiv jakih timova iz Hrvatske i Slovenije sa punjenjem hala po selima u Srbiji...

Isto kao shto je smeshno nashu kosharko poistovetjivati sa 4 iole kvalitetna kluba (5, ali Vosha ne igra GY), i gledati samo njihov trenutni interes.

Uostalom, kada se i ovo malo dece shto vazhi za talente, a zna i poneshto o kosharci, rasproda, bash me zanima odakle tje dotji nova talentovana deca? I protiv koga tje ta deca nauchiti da igraju, ako Partizan, Zvezda, Reflex, Hemofarm i Vojvodina igraju protiv Cibone i Olimpije, a ne protiv nashih malih klubova? (a trenutni sistem takmichenja GY upravo do toga dovodi)

Punjenje hala sa tim nema nikakve veze.

Regionalna liga ima potencijal, ali ne ovako organizovana. Naprotiv, ovakva kakva je (i kakva je bila prethodnih godina) samo shteti nashoj kosharci, a shto je najgore nikome ne pomazhe, pa chak ni Ciboni ili Olimpiji. (shto trenutne situacije u svim klubovima mogu lepo da ilustruju)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Uostalom, kada se i ovo malo dece shto vazhi za talente, a zna i poneshto o kosharci, rasproda, bash me zanima odakle tje dotji nova talentovana deca? I protiv koga tje ta deca nauchiti da igraju, ako Partizan, Zvezda, Reflex, Hemofarm i Vojvodina igraju protiv Cibone i Olimpije, a ne protiv nashih malih klubova? (a trenutni sistem takmichenja GY upravo do toga dovodi)

sa izrazitim naglaskom na ovo

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

ne pravim neku veliku razliku izmedju nba ili evropske kosarke. Samo primecujem da se u nba odustaje od halfcourt kosarke gde je odbrana baza i vise se ide na stil koji vec godinama igraju kingsi ili dalas a ove godine feniks razbija sa istom taktikom.

ono sto mene zabrinjava je to sto mi nakon odlaska krstica nemamo niti jednog razvijenog mladog, perspektivnog igracha koji bi mogao da ode u nba a da ne prodje kao milicic, rakocevic ili cabrakapa... postujem aleksandrova ili bogdanovica ali ne vidim napredak u njihovoj igri niti imaju neke znacajne uloge u svojim timovima. A da ne govorimo o trenerima....pa ispade nama da je, najblaze receno, ludi Vujosevic najbolji igrach.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...