Jump to content

Internet Browseri


Guest sinister

Recommended Posts

za Kurshlusa: CTRL+SHIFT+klik-na-neki-link...

odnosno, to ti je "open in background page", ako idesh desnim klikom na link...

Statore, zbog chega onda uopshte postoje w3c standardi??

to shto mnogi ne umeju (ne zele) da isposhtuju, ne dokazuje da oni "ne znache nishta"...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bah w3c... updejtuju svoje standarde svakih 30 godina.. jako su spori, ima gomila programa i kodova koji su postali standard a oni josh nisu priznali... ja ih ne shljivim :p

samo cu quoteovati sebe shto se tiche w3c-a ...

Link to comment
Share on other sites

mene je sramota ovo da citam, nije mi jasno kako ste mogli ovakve gluposti da napisete. Jedino sto prihvatam kao prednost FF je open source (mada sam ja licno protiv tih stvari jer sam okoreli kapitalista).

- Koji znace nista :)

Zbog ovog mogu samo da plačem zbog tvog neznanja. Statore jel si ti cuo nekad za HTML, CSS, XML, SVG... a da ne pominjem protokole kao HTTP... E pa nacin zapisivanja toga se definise u W3 standardima.

- Perfekcija ne postoji, A mene cak java nije zajebavala ni sam ubogim IE-om

Jscript i Java nije isto, cak nema neke velike veze... A tebe ne moze onda ni da zajebava nesto o cemu nemas pojma.

- To jeste + jer moze da se lako portuje na mobilne telefone ali za PC ne vidim neku konkretnu prednost toga.

Nakon ove tvoje recenice mislim da se ovaj tvoj SUSE znak postideo....

Mobilni? jel si ti cuo mozda za Macintosh? PowerPC? SPARC?...

a da ne pominjem i OS nezavisnost!

updejtuju svoje standarde svakih 30 godina.. jako su spori, ima gomila programa i kodova koji su postali standard a oni josh nisu priznali... ja ih ne shljivim :p

Usput zadnji w3 kongres je bio pre nedelju dana. Odr

Link to comment
Share on other sites

Jedino sto prihvatam kao prednost FF je open source (mada sam ja licno protiv tih stvari jer sam okoreli kapitalista).

A sta to ima FOSS protiv kapitalizma? Jer on to propagira fasizam??? Ili mozda komunizam??? Pa da ti kao kapitalista ga mzis? FOSS se placa kao i svaki drugi proizvod evo ne mozes da ides dalje od mog avatar-a (mnogo puta pomenutog u ovoj diskusiji [:D] ). FF posto je FOSS, to je njemu neverovatan plus jer svako moze da ga "otvori" i da napise plugin za njega koji ce se super spagati sa njim, a plugin-ovi su najjaca strana FF-a.

Puna ti usta w3c standarda, a opera do juce nije mogla ni Gmail da otvori, sto je veliki prakticni hendikep (Do verzije 8).

O cemu dalje pricamo?

Link to comment
Share on other sites

el moze kad otvorim new tab u operi da mi ne prebaci na taj Tab vec da ostane na current ?
midle click mishem tj jeli tockicem konfigurishe ovu opciju.prvi puta kada kliknesh an neki link ovako otvorice ti se meni koji ce te pitati da li zelish da otvarash tabove u pozadini i josh neke opcije koje tebe ne interesuju:)

btw.primetio sam takodje da mnogi ne znaju za ovu akciju.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Puna ti usta w3c standarda, a opera do juce nije mogla ni Gmail da otvori, sto je veliki prakticni hendikep (Do verzije 8).

O cemu dalje pricamo?

hmm... vidis GMAIL nije prezentacija, takve stvari se zovu DISTRIBUTIVNI SISTEMI. Cisto da znas to su ti ogromni programi koji se nalaze na takozvanim internet FARMAMA(a to ti je gomila serverskih masina i ultrabrzih kompjutera koje rade zajedno na nekim aplikacijama i OGROMNIM bazama podataka).

U BETA (beta znaci kod softvera obicno da nije finalna verzija, vec verzija za testiranje) verziji GMAIL-a postepeno se razvija softver za sve veći broj internet browsera. (ovo se radi polako jer je proxy veoma ranjiv)

E sad glavno - Ne znam da li znas ali postoji vise programskih jezika (basic, c java...), pa samim tim ne moze isti program da saradjuje sa svim browserima u isto vreme.

.... znaci da sumiramo gradivo

ako korisnik na GMAIL-u koristi IE on pocinje da izvrsava serversku aplikaciju za taj browser, ukoliko koristi operu za taj...

--------------------------------------------------------

i molim te, ja znam da ti volis mnogo da postujes, ali molim te ne moras bas po svaku cenu...

A sta to ima FOSS protiv kapitalizma? Jer on to propagira fasizam??? Ili mozda komunizam??? Pa da ti kao kapitalista ga mzis?

hmm... Kapitalizam i fasizam je kao poredjenje bureka i ves masine...

Da si rekao Socijalizam, ili cak Anarhizam... ccc

razmisli samo o Copyright-u i Copyleft-u...

Link to comment
Share on other sites

ivyu, za sada nećemo sprečavati ovaj tvoj i statorov flejm, ali bih te molio da u njemu napadaš stav, a ne onoga ko ga iznosi (pa bi mogao da edituješ ovo oko megatrenda, jelte)

Link to comment
Share on other sites

U jee vidim da si radio domaci.. ono ne bi me cudilo ako se ova diskusija nastavi da ces da pocnes da navodis i u kojoj ulici zivim, i gde se krecem preko dana, s' kim pricam itd... A ja sam svojih 3 posta po danu ne vidim sebe kao nekog spamera ali ako ti je to glavni argumenat, jos je...

Dakle Gmail NIJE radio a mene kao krajnjeg korisnika ne zanima zasto jednostavno nije....

A sto se tice kapitalizma tu mi izvlacis recenice iz konteksta pa me citiras...

FOSS nikako ne posluje po planskoj neko po trzisnoj ekonomiji. A trzisna ekonomija je osnov kapitalizma right??

To su ti ko npr prirodan sok od breskve i koka-kola:

Sok od breskve: sadrzaj 50% breskva 50% jabuka.

Koka-Kola: Sadrzaj nepoznat!

Ne mozes sada reci da je sok od breskve protivnik kapitaliznam zar ne???

Nadam se da uvidjas kakvu si glupost reko....

Link to comment
Share on other sites

OK, sok od breskva sigurno nije protivnik kapitalizma, ali je pitanje gde ima vise kapitala? Ko ima vise para Koka-Kola ili neka fabrika soka od breskve.

U tome i jeste stvar ako se ja zalazem da Koka-kola ima poznat sadrzaj sta mislis, da li bi ona bila toliko mocna i bogata?

Tacnije kad bi neka firma napravila ekstra program i morala svoj kod da ostavi dostupan. Nebi sigurno mogla da prikupi tr

Link to comment
Share on other sites

Dakle Gmail NIJE radio a mene kao krajnjeg korisnika ne zanima zasto jednostavno nije....

Jos jednom BETA verzija !

a ako cemo vec nije radio nijedan drugi browser osim IE-a (na samom pocetku).

U jee vidim da si radio domaci.. ono ne bi me cudilo ako se ova diskusija nastavi da ces da pocnes da navodis i u kojoj ulici zivim, i gde se krecem preko dana, s' kim pricam itd... A ja sam svojih 3 posta po danu ne vidim sebe kao nekog spamera ali ako ti je to glavni argumenat, jos je...

*Pa ja te pratim zadnja 5 dana samo ti neznas... [:D]

*Ma razumem te ja ali ne moras bas uvek ta 3 posta da postavis ovde, imas i druge forume...

*Ne nije mi to argument samo sam se smorio da odgovaram na tvoje argumente tipa... " Ko jos gleda W3C standarde"

Link to comment
Share on other sites

,May 19 2005, 02:35:50]OK, sok od breskva sigurno nije protivnik kapitalizma, ali je pitanje gde ima vise kapitala? Ko ima vise para Koka-Kola ili neka fabrika soka od breskve.

U tome i jeste stvar ako se ja zalazem da Koka-kola ima poznat sadrzaj sta mislis, da li bi ona bila toliko mocna i bogata?

Cek cek da li sam te ja dobro razumeo dakle ti udjes u prodavnicu i uzmes u jednu ruku Su voce sok a u drugu hello, pa im onda pogledas bilas stanja i bilans uspeha za protekle 3 godine i onda kupis onaj koji je zaradio vise para????

I don't think so... icon11.gif

Ili ti koga briga ko je zaradio vise dokle god je njihov proizvod dobar.

*Pa ja te pratim zadnja 5 dana samo ti neznas...

*Ma razumem te ja ali ne moras bas uvek ta 3 posta da postavis ovde, imas i druge forume...

Mora da sam te bas u srce tako kada si me ukucao na googlu i pogledao na kojim sve forumima postujem okrenuo ortake da se raspitas na koji fax idem, pre nego sto mi zatrazis kucni broj moram da te obavestim da nisam gay, tako da si sve radis za dz.

[;)]

Over & out iskljucijem se iz ovoga.....

Link to comment
Share on other sites

Cek cek da li sam te ja dobro razumeo dakle ti udjes u prodavnicu i uzmes u jednu ruku Su voce sok a u drugu hello, pa im onda pogledas bilas stanja i bilans uspeha za protekle 3 godine i onda kupis onaj koji je zaradio vise para????

Vidis pa to je bas zato sto se zna recept za sok od breskve!!! Ovako dobijamo konkurenciju...

Ma ja ne mogu da verujem o cemu pricamo....

Mora da sam te bas u srce tako kada si me ukucao na googlu i pogledao na kojim sve forumima postujem okrenuo ortake da se raspitas na koji fax idem, pre nego sto mi zatrazis kucni broj moram da te obavestim da nisam gay, tako da si sve radis za dz.

pre bi se reklo da te znam iz bloka, cvrcka (mada vec dugo ne idem u igraonice)...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...