Jump to content

ADSL u igrama


MarkoniZ

Recommended Posts

Nemoguce je da je cable toliko bolji?

Recimo na q3 serveru u cheskoj (nas server, nasi ljudi) ping meni na SEZAMU 256/64 nekih 100, a ovima na cablu 8.

E sad mene zanima da li je to do SEZAM-a (ako jeste sta preporucujete)ili do 256/64(jbg. nema se para za skuplje) ili do nekih podesavanja(dajte neke linkove ili napisite sta da uradim).

Link to comment
Share on other sites

Nemoguce je da je cable toliko bolji?

Recimo na q3 serveru u cheskoj (nas server, nasi ljudi) ping meni na SEZAMU 256/64 nekih 100, a ovima na cablu 8.

E sad mene zanima da li je to do SEZAM-a (ako jeste sta preporucujete)ili do 256/64(jbg. nema se para za skuplje) ili do nekih podesavanja(dajte neke linkove ili napisite sta da uradim).

E sada vidis jeste kabl malo bolji od adsl-a ali ti to ne mozes da primetis.. Tebi se desavaju druge stvari..... (Ovo vazi za same tehnologije ne pominjem nase bezobrazne agregacije tipa 32:1 i 16:1)

SBB kao kablovski provajder ima uplink na verat

Sezam kao aDSL provajder ima na telekom

moguce je da verat igom slucajeva ima mnogo manji broj hop-ova ka tom serveru nego telekom. Ali to nije pravilo negde je bolji jedan negde drugi u zavisnosti od lokacije servera. Ne znam da li si me razumeo ako nisi sta da ti radim nauci malo pa onda izaberi net u zavisnoscu od toga za sta ti treba... a ne sa reklame..

PS: Bandwith ne utice na ping.....

Link to comment
Share on other sites

E sada vidis jeste kabl malo bolji od adsl-a ali ti to ne mozes da primetis.. Tebi se desavaju druge stvari..... (Ovo vazi za same tehnologije ne pominjem nase bezobrazne agregacije tipa 32:1 i 16:1)

SBB kao kablovski provajder ima uplink na verat

Sezam kao aDSL provajder ima na telekom

moguce je da verat igom slucajeva ima mnogo manji broj hop-ova ka tom serveru nego telekom. Ali to nije pravilo negde je bolji jedan negde drugi u zavisnosti od lokacije servera. Ne znam da li si me razumeo ako nisi sta da ti radim nauci malo pa onda izaberi net u zavisnoscu od toga za sta ti treba... a ne sa reklame..

PS: Bandwith ne utice na ping.....

PTT preko kog ja idem je KOLIKO JA ZNAM NADPROVAJDER SBB-U?

ja imam 128/64 ptt pa mi je ping na SBB serverima uglavnom manji od 20

nek mi neko pojasni misteriju loseg pinga sa sezamom? da li je los samo u SiCG ili?

@Pajser e jel znas kako da stave YUGOSLOVENSKU zastavu?

inace probajte ovo

Command prompt ( start - programs - command prompt ) ( start - run - ukucaj CMD i lupi enter )

[ oba nacina rade istu stvar ^^ ]

e sad... kucajte

ping 0.0.0.0 gde su nule ip adresa

tracert 0.0.0.0 ovo vam prikazuje koliko hopova do te ip adrese imate

ja imam oko 3,4 ^^

http://img67.imageshack.us/img67/1829/lol4thlk6.jpg kako pricati sa GM-om

Paladins are gay

Blizzard loves paladins

Therefore, Blizzard is gay

Link to comment
Share on other sites

Guest Guest

PTT preko kog ja idem je KOLIKO JA ZNAM NADPROVAJDER SBB-U?

ja imam 128/64 ptt pa mi je ping na SBB serverima uglavnom manji od 20

nek mi neko pojasni misteriju loseg pinga sa sezamom? da li je los samo u SiCG ili?

@Pajser e jel znas kako da stave YUGOSLOVENSKU zastavu?

inace probajte ovo

Command prompt ( start - programs - command prompt ) ( start - run - ukucaj CMD i lupi enter )

[ oba nacina rade istu stvar ^^ ]

e sad... kucajte

ping 0.0.0.0 gde su nule ip adresa

tracert 0.0.0.0 ovo vam prikazuje koliko hopova do te ip adrese imate

ja imam oko 3,4 ^^

PTT nije nikome nadprovajder jer jelte nema uplink ka svetu samo Verat i Telekom (nemoj da brkas PTT i telekom) imaju link ka svetu.... od provajdetra (akademska mreza nije provajder u tom smislu)....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...