Jump to content

Igrice preko proxy-a, kako ?


Guest Dario

Recommended Posts

Guest Dario

Da krenem od pocetka:

Hocu da promenim provider zbog cena/kvaliteta ali je sada nastao sledeci problem, naime provajder na koji hocu da se premestim radi preko VPN-a i ne radi "internet connection sharing" (imam dva komp-a kuci pa mi je to jako potrebno, da ne objasnjavam sada). Taj problem sam resio tako sto sam stavio WinProxy 1.5.3. Sada mogu da surfujem na net-u preko IE i sve je OK ali sada je nastao josh jedan problem. Ne mogu da se konektujem na battle.net "igram se Warcraft3 i StarCraft Brood War" jer igrice ne idu preko proxy-a. Citao sam na blizzard-ovom site-u da je moguce i pise kao nesto da ako vam je potrebna pomoc oko podesavanja proxy-a da kontaktirate nekog ko se u to razume (ne znam bash tacno kako pise). Znaci moguce je ali ne znam kako da podesim, naime cackao sam po blizzardovom site-u, google bla bla bla... ali nisam nasao resenje. Znaci problem je u tome da ne znam da podesim da igrice (war3 i sc:bw) idu preko proxy-a. Ako neko moze na bilo kakav nacin da mi pomogne bicu mu jako zahvalan.

Hvala unapred.....

Link to comment
Share on other sites

Unless you have arranged for your internet service provider to provide you with a second IP address, chances are your computers are sharing an internet connection, and thus an internet IP address. Neither Diablo, Warcraft II: Battle.net Edition, nor StarCraft support multiple computers with the same internet IP address connecting to the same game on Battle.net. Battle.net is unable to split the game data between the two computers effectively in these cases. You may be able to contact your internet service provider to get an additional IP address to solve this problem.

Ako resisi taj problem odradi ovo: (mada ces ovo jako tesko odraditi jer obicno svi dobijaju samo 1 ip adresu..)

Warcraft III:

* Allow port 6112 TCP out and allow established sessions in

* Allow port 6112 TCP in (hosting custom games)

* Allow port 6113-6119 TCP out and in (hosting custom games if you

Link to comment
Share on other sites

Guest Dario

@ivan_: Da, u pravu si, nije mi neophodno da se igram od jednom sa oba komp-a na net-u (mada sam se igrao preko ICS-a na starom provajderu) jer me sprecava lag.....bla bla bla, a sto se tice rutera, ruter KOSTA [:)]

@stator: e, hvala, od tebe sam i ocekivao da ces da mi pomognesh.... btw probacu

kerio win route, javicu sta budem uradio... poz Dario i hvala josh jednom.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dario

Ja se izvinjavam zbog duplog posta, ne mogu da editujem, zaboravio sam da kazem da sam digao server za proxy na mashini koja izlazi na net, a sa druge hocu da igram.

Link to comment
Share on other sites

Guest Guest

Ja se stvarno izvinjavam zbog 3 post-a ali ne mogu da edit-ujem :(

E, Statore, ae molim te daj mi link odakle da skinem taj kerio win route, jer sam skinuo neki ali mislim da nije kompatibilan sa Windows Xp SP2 jer mi se spuca komp kad ucita windows, a i kada sam pokrenuo instalaciju mi je rekao da nije..... aj molim te pomozi mi i daj mi neko miniaturno upustvo sta bih trebao da uradim ili josh bolje dodaj me u MSN-u "daryo91@hotmail.com". (ako imas instalaciju na komp-u i ako ti nije tesko ae plz baci mi na " daryom@gmail.com "

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dario

e, statore ae mooooolim te, plzzz objasni mi kako treba sve da sredim.

Ovako: ja sam skinuo to i kada pokrenem treba mi da se konektujem na "localhost" i trazi mi user name i pass. Naravno treba da postoji neki server na drugoj mashini gde se on konektuje. Jer to Kerio ServerFirewall (http://www.kerio.com/ksf_home.html) ili sta ???

Podignuo sam i to na sporednoj mashini ali to je samo firewall i kad stavim to ne mogu da se konektujem na internet (citao sam u help-u da on bolkuje all incomming connections bla bla bla, i ne mogu da se konektujem na net a ni ne mogu da nadjem gde da allow-ujem to, btw sve moguce sam allow-ovao).

I sta da radim sa VPN Client-om (virtual private network) ???

Daj pomozi molim-te, ili mi posalji na mail (daryom@gmail.com) sve sto je potrebno... Ako ti je tesko da mi objasnish detaljno kazi mi bar u par reci (kokretno) kako bi to trebalo da funkcionise, shvaticu ja [:)]

hvala unapred........

Link to comment
Share on other sites

Guest Dario

Ja se ponovo izvinjavam zbog duplih post-ova ali ne mogu da edit-ujem (registrovacu se kasnije kada resim ovaj problem)

Statore, kako da otvorim ja ovo:

http://www.kerio.com/img/kwf_screenshots/k...f_vpnserver.png

Onda sam resio ceo problem, ali kako da stignem do toga, a? Aj molim te, danas ili sutra objasni mi ovo jer jako mi je potrebno, a help je uradjen ko, ko , ko "k*r*c"

Kaze kao upisite IP od servera, bla bla bla... (od kog server-a,gde je taj server, kako to funkcionise....etc)

Jako cu ti biti zahvalan ako mi pomognesh...

Link to comment
Share on other sites

Bah.. ajmo ovako

Kerio Winroute instaliras na masini na kojoj ti je vec uboden kablovski modem ili sta vec koristis namestis adrese masinama na 192.168.0.1 / 192.168.0.2 i naravno maske. masina 192.168.0.1 ti ima Kerio na sebi a masina 192.168.0.2 u njenom DNS-u treba da odkucas 192.168.0.1 i da joj defoult gateway server isto bude 192.168.0.1. Vrlo vazno je da u toku instalacije cekiras da ti on npravi NAT ostalo moze i nemora.

on ce se sam staviti u startup a njega pozivas preko admin konzole localhost oznacava da je tvoj komp u pitanju dakle samo ukucaj pass za koji ce da te pita u toku instalacije i to je to...

Link to comment
Share on other sites

Guest Dario

hehe, ovako:

Prvu masinu na koja se direktno kazi na net da je nazovemo "X Masina" a drugi komp koji je umrezen sa prvom masinom da ga nazovem "Y Masina". E, sad ovako:

Ip adresse su mi bile podesene samo sto nisam koristio 192.168.... nego sam koristio 1.1.1.1 i 1.1.1.2 . Znam da je bolje da sam stavio 192.168.0.1 ali meni se ovako svidja [:)] a i skoro sve jedno je.

E, Sad: Na Xmasini sam instalirao taj kwf i kojavio mi se u system tray-u. Prvo nije hteo da se konektuje na net (da dobije IP od provider-a) pa sam ga iskljucio "ono stop kerio bla bla bla" i onda je dobio IP-ove, i sve radi. Ali sada mi ne radi net na Ymasini. Ako ukljucim to "g*vno" u system tray-e "start kerio winroute firewall" onda ne radi net ni na Y ni na X masini (koliko sam ja skontao on je FW i nije podesen da allow-uje bla bla bla). Ja mislim da su ta podesavanja u Administrator Console, ali kada udjem tamo dobijem ovo:

http://img210.exs.cx/img210/1887/administa...nconsole1fm.jpg

i kad ukucam pass onda dobijem ovo:

http://img217.exs.cx/img217/738/error2ip.jpg

I pojavilo si se u network connections "kerio VPN" sa ikonicom kao local area network.... Koje IP-ove da staim na toj konekciji ???

Jao, sada te smaram ali plzz pomozi mi: Koje IP-ove da stavim na Kerio VPN konekciji i molim te objasnimi malo detaljnije sta treba da uradim posle instalacije. Sada mozda delujem kao mega noob ali ja se nikad nisam bavio s-time niti nesto priblizno a i komp mi je u shit-ovima (kada zavrsim sa ovim onda "format C: udari disc o beton, jako [:D] ".

hvala unapred za pomoc (u r my only chance [:)] )

Link to comment
Share on other sites

Guest Dario

Novosti, Ovako:

Kada sam restartovao mashinu posle sto sam napisao zadni post desilo se:

Digne se lepo windows ali sada ikona za wireless konekciou ponovo izgleda kao pre (mislim dugacija je icona "isto kao kerio VPN") i nece da se konektuje :(

Morao sam da unnistaliram KWF da bih mogao da koristim net i da napisem ovo..

>> E, sada: Moooooooooooolim te, Stator-e, Kazi mi sve sta trebam da radim posle nego sto instaliram kwf, koje IP adresse da stavim na "kerio VPN" konekciju, i kada me pita " Administrator Console > dobijem ovo:

http://img210.exs.cx/img210/1887/administa...nconsole1fm.jpg

i kad ukucam pass onda dobijem ovo:

http://img217.exs.cx/img217/738/error2ip.jpg

" sta da radim i kako da dospem do: http://www.kerio.com/img/kwf_screenshots/k...f_vpnserver.png <<

Ako sredim bicu ti zahvalan "celog zivota [:)] " :)

Link to comment
Share on other sites

A boze

1. Stavi adrese ko sto sam ti ja reko nemoj da se pravis pametan kada nisi...ima valjan razlog za te adrese ili ako neces te stavi 10.0.0.1 / 10.0.0.2 ponavljam nemoj zadrzavati te adrese imacas problema sa njima.. jer te adrese imaju nemaju slobodnu A klasu..

2. Normalno da ne mozes da se logujes na kerio kada si ga ISKLJUCIO predhodno!

3. proveri win-ov i ostale FW da propustis kerio kroz njih...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...