Jump to content

Chants of Sennaar


evgeniy

Recommended Posts

Journey meets Sable meets Return of the Obra Dinn, dosta zabavno!

odigrah par sati i bas me fino zavozalo, videcemo kako ce izgledati do kraja i koliko ce zadrzati tu magiju. igru pocinjete kao nasi srednjoskolci, odnosno, ne znate da citatate jezik uopste i ne razumete sta vam ljudi govore, ali kroz dijalog  i proucavanjem natpisa i raznih simbola polako mozete da identifikujete glifove a la Obra Dinn - npr, ako uspesno pogodite 3-4 simbola odjednom, igra vam pokaze koje su to reci u stvari i "nauci" vas za ubuduce. mozete upisati svoje neko znacenje simbola dok ne naucite rec, pa je i to gotivno. za sad sam naucio samo jezik vernika, odnosno najnize kaste, a malo sam poceo da skupljam fraze strazara (koji koriste svoj neki jezik) i kapiram da mi je to sad sledeca stanica na putu do Svevisnjeg!

koga vozi ova paleta boja, relativno jednostavan gejmplej, cudan neki misteriozan svet i lore, tu i tamo neki ne preterano tezak puzzle, ali obracanje paznje na okruzenja, dedukcija i generalno istrazivanje nepoznatog, preporuka!

 

edit: predjoh posle nekih desetak sati ingame - 8.5/10

kad sve dodje na svoje mesto, onda je do jaja i osecas se pametno kao Sampolion dok je prevodio hijeroglife, ali sam zakucao dva puta, oba na samom kraju igre. i iako je bilo ocigledno da je cilj odmah iza ugla, nisam imao strpljenja da provalim sta se desava jer mi nijedan pristup nije imao potpuno smisla, pa je radio walkthrough, ali i sa njim ne mogu da kazem da sam ukapirao resenje najbolje. sem toga, sve je teklo glatko i bilo dosta zabavno, u sustini je igra jedan veliki lingvisticki puzzle, interaktivni vodic kroz biblijsku Vavilonsku kulu. jaka preporuka!

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...