Jump to content

Pomoc konfiguracija


ykal

Recommended Posts

Pozdrav svima. Igrao sam pre cs 1.6 na ovom racunaru i nisam imao nikakvih problema,igrao i dotu 2 i fps mi je bio ok :) E sad sam poceo nedavno csgo i fps mi je od 40-60 nekad padne i ispod 40.imam sledecu konfiguraciju: 

Intel celeron e3400 2.6 ghz

Ati Radeon 5400 series

Exceleram ramo 2 GB

Da li nesto mogu da promenim da povecam fps da mi radi kanter bolje ? ili bi trebao celu masinu menjati. Ili ako postoje neke komande da se namesti fps u igrici ili na grafickoj.

Hvala za pomoc unapred.

<3 Dorica

Link to comment
Share on other sites

Ни са тим од 40 хиљада се нећеш баш усрећити :D

ЦСГО је рађен по Сорс енџину који тражи квалитетан ЦПУ, тако да ако баш хоћеш да докупљујеш то ти је најбитнија ствар 

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Пази, ја са Core2Quad Q8300 @2500MHz и MSI GTX 460 HAWK имам просечно 120 фпс, значи некад падне на 70-80, а некад имам и 140..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

sa tim i3 procesorom tesko da ces imati 200 fps-a,na dm-u :-D Svaki racunar koji je iole pristojan moze da izvuce preko 100 - 120 fps-a na 5on5 ,ali poenta je DM ili public , gde ima 20+ igraca , da tu ima dobar fps :-) 

Pain is temporary, Glory is forever...KBP

Link to comment
Share on other sites

sa tim i3 procesorom tesko da ces imati 200 fps-a,na dm-u :-D Svaki racunar koji je iole pristojan moze da izvuce preko 100 - 120 fps-a na 5on5 ,ali poenta je DM ili public , gde ima 20+ igraca , da tu ima dobar fps :-) 

 

Pa igram na ovakvoj konfiguraciji i nikad mi se nije desilo da mi je fps pao ispod 150 (5on5 dm 20/20) ,pa realno vise ce ti dropovoti fps kada stojis na b sajtu i upadnu ti 3smoka ,3molotova i 5coveka nego kada igras na dm-u sa 20coveka :D

Link to comment
Share on other sites

Ako hoćeš normalan fps , 120+, moraćeš uzeti novi komp. Napisi koliko možeš da izdvojis pa ti moze neko pomoći oko odabira komponenti :-D ako hoćeš neku najjeftiniju varijantu možeš uzeti g3258+h81 (mora bios update),otkljucan je, nema HT za razliku od i3 a trebao bi da imaš nekih 150+ kada ga OC, do 4,4ghz neki idu uz stock kule. Proc i ploča će te izaći oko 110e.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako al sa ovom trenutnom konfiguracijom mi dodje fps do 90 ,i tu se vrti od 50 do 90. ne znam kako al eto.. :) Znaci ne bi mi se nimalo povecao da stavim 2 rama i bolji procesor ? Bas bas ? :/ rekao sam vec,ne bih da uzimam novi komp,nisam u situaciji.


Ako hoćeš normalan fps , 120+, moraćeš uzeti novi komp. Napisi koliko možeš da izdvojis pa ti moze neko pomoći oko odabira komponenti :-D ako hoćeš neku najjeftiniju varijantu možeš uzeti g3258+h81 (mora bios update),otkljucan je, nema HT za razliku od i3 a trebao bi da imaš nekih 150+ kada ga OC, do 4,4ghz neki idu uz stock kule. Proc i ploča će te izaći oko 110e.

cekaj zar ne bih mogao staviti taj procesor na ovu plocu ? ne razumem se nesto u racunare :)

<3 Dorica

Link to comment
Share on other sites

Koju plocu imas uopste? Ako nije isti socket neces moci da stavis procesor. A i 2GB rama je samo po sebi smesno, vidi barem jos 2 kao minimum neki..

Edit : socket nije isti kao na tvom sadasnjem procesoru, tako da jedino ako ti je ploca relativno novije generacije pa podrzava jos neku varijaciju.. Mada, nisam siguran da su 775 i 1156 uopste slicni..

Edited by Шоми илити SpC

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Najvise sto mozes da stavis na njega je Core2 Quad, ali mislim da ti se to ne isplati.. Tj, za 10.000 mislim da ne mozes da dokupis hardware da imas stabilnih 150fps.. Ja nemam ni stabilnih 120fps a imam solidan c2q i dobru grafiku.m

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko bi ti pomogao ovaj CPU https://www.kupujemprodajem.com/Intel-Core-2-Quad-Q9300-2-5GHz-6M-15877796-oglas.htm?

filter_id=1337390

Ili ovaj, mada je to ceo budzet :(https://www.kupujemprodajem.com/Intel-Core-2-Quad-Q9550-2-83GHz-12M-15856123-oglas.htm?filter_id=1337390

Edited by Шоми илити SpC

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

odgovoricu ti ovde na poruku.
ne mozes da stavis i3 koji je 1156 socket na maticnu koja je 775 (tvoja). sto znaci da moras da uzmes i procesor i maticnu.  i ko ti je rekao da ti je maticna dobra ? mozda je bila dobra 2004. kada je izasao taj socket ali ne znam koji to genijalac iz servisa moze da poredi ploce stare 10 god. sa novim... 
 
da bacas 6-7 hiljada i da uzmes neki Q procesor koji odgovara tvojoj maticnoj mislim da ti se ne isplati. ako vec dajes pare zasto kupovati nesto zastarelo?! 
 
ako vec imas neki novac bolje ustedi jos malo i kupi nesto novije generacije.
 
Na primer:
MSI H81M-P33 (4300 DIN) + i3-4130 (11 400DIN).
Mozes uzeti i neki  G3420 (6500din) isto za ovu maticnu ako ti se ne ceka. To bi ti se manje vise i uklopilo u trenutni budzet (10800din).
 
i ovaj i3 sto si ti nasao ,i3 530, je prva generacija tih procesora (clarkdale). iskreno bolje je uzeti neki G3420 koji ima haswell jezgra i samim tim bolji IPC za razliku od ovog i3 koji si nasao (u prevodu imaces vise fps) .
 
ovaj g3420 + neka r7 260x grafa,sve na high, bi ti dala od 110-210fps u zavisnosti od dela mape,broja igraca itd itd. sto je  u svakom slucaju igrivo.
 
edit: vezano za moj prethodni post,ako se ne razumes u kompove onda bolje zaobidji g3258 posto se verovatno ne razumes ni u overclock, + bi morao prvo da updateujes BIOS na nekoj h81 ploci da bi ti podrzala OC ovog g3258 a da ne pricam da ti moze zapasti neki los primerak koji ne moze da se OC sa stock kulerom a i svasta moze poci naopako. zato bolje ne rizikuj i idi na ovu safe varijantu iznad.
Edited by zyllion
Link to comment
Share on other sites

posto sam klasicni ignorant,ako uzmem tu maticnu plocu,da li ce mi odgovarati ova memorija sto sad imam i te ostale komponente? :) znaci uzmem MSI H81M-P33 (4300 DIN) + i3-4130 (11 400DIN). i na to stavim ram memoriju i grafiku i ostalo ? znaci bukvalno uzmem maticnu i procesor ,prebacim sredim formatiram sistem i peglam? 

<3 Dorica

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...