Jump to content

Sherlock Holmes: Crimes & Punishments


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Zavrsavam prvu misiju. Ocigledno mogu da izaberem bilo koga bez obzira na konacni ishod? Ili sam pogodio iz prve zahvaljujuci deduction-u? Cini mi se kao da nisam stigao do samog kraja, no gledajuci i po netu s obzirom da mi je bilo cudno da sam pogodio iz prve iako mi je pored svih dokaza on bio najsumnjiviji, video sam da su ljudi stavili vise opcija deduction-a tako da ocigledno ja biram. Ne znam da li propustam nesto...

EDIT: Ocigledno je samo jedan pravi, i to na zalost moras saznati preko spoiler-a koji pokaze crvenim odnosno zelenim slovima da li si upravu ili ne. Kada ne bih koristio spojler, i jednostavno zavrsio slucaj, iako sam ocigledno pogresio, da li bih automatski nastavio dalje? ili bi me vratio nazad?

Edited by lancemi3d
Link to comment
Share on other sites

Da zavrshio bi taj sluchaj, ali kao shto sam rekao u postu gore, pogledaj sve zavrshtke i onda donesi odluku i proveri da li si pogodio sa spojlerom.

 

 

 

Zarko zelim da ova igra dobije Season pass, nadam se da ce se to i desiti, zelim josh da igram. Podseca na La noire, ima taj filmski efekat samo shto su umesto akcije puzzle.

Link to comment
Share on other sites

Da zavrshio bi taj sluchaj, ali kao shto sam rekao u postu gore, pogledaj sve zavrshtke i onda donesi odluku i proveri da li si pogodio sa spojlerom.

 

 

 

Zarko zelim da ova igra dobije Season pass, nadam se da ce se to i desiti, zelim josh da igram. Podseca na La noire, ima taj filmski efekat samo shto su umesto akcije puzzle.

Bicu iskren uglavnom sam skipovao te puzzle delove, meni to na primer ne odgovara uopste, ne volim takve stvari, to se moja keva uglavnom igra takvih igrica :D svidja mi se sto imas opciju skip, a ne da se zaglavim tu i automatski prestanem da igram igricu bzvz kad deluje dobro :)

kad smo kod L.A Noire, meni Noir deluje bolje jer ipak imas i opciju da se vozis do slucajeva itd, dok kod Sherlock-a bukvalno imas prevoz kocijom dok ocita mesto gde ides :>

u svakom slucaju mogu da kazem da je solidna igrica i da ce vam ispuniti vreme ako volite ovakve stvari :>

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivi su slucajevi, mada su uglavnom previse jednostavni za zakljuciti ko je kriv. Voleo bih da otezaju taj deo ukoliko bude nastavak.

Da, prvu misiju sam pogresio iz prve, iako sam naravno mogao da sagledam sve i okrivim drugog krivim, nadao sam se da je to samo stos ali na kraju ispade previse jednostavno... zanimljivo je kad igras sa nekim, ja sa kevom igram i ona je inace navikla da igra te puzzle istrazivacke(ne mogu bas da poredim ovo sa tim igrama) ali u svakom slucaju jedini joj je problem kretnja, sve ostalo nam stvarno dodje kao dobra zabava :)

Link to comment
Share on other sites

I ja sam fulao pogrešno u prvom slučaju, ceo sistem je nekako nategnut i nit ovamo nit onamo, svaka opcija je moguća (bar što se tiče prvog slučaja):

 

Znači, ubica je harpunista koji je bio u poseti kod kapetana i tamo izgubio vrećicu sa duvanom. I to je to, bez obzira na ono što harpunista zna o kapetanu, nigde tokom razgovora nije spomenuto da se obraćao kapetanu, da je bio tamo da traži posao ili nešto slično.


Sa druge strane, baštovan ne samo da mu je prčio ženu, već se i motao po imanju više puta, ostavio tragove svojih čizmi, premestio i sakrio kutiju u šupu za alat, vodio najmanje dve prepiske sa njegovom ženom, gde ga ona još nevoljno moli da prekinu sa svime time (što pojačava taj "zločin iz strasti" momenat), plus što je supruga otvoreno lagala Holmsa da ne poznaje baštovana (iako se dotični formalno brinuo o njihovom posedu). Jedino što je nategnuto je hitac harpunom, ali i to je plauzabilno jer je utvrđeno da može da postoji faktor sreće prilikom bacanja od strane nekoga ko nije vičan tome.
Aj da je postojao neki dokaz ili trag koji sam prevideo, pa da cela stvar bude uverljivija i nedvosmislena (to jest trosmislena), ali imao sam svih 16 dokaza otkrivenih. Čak, ako se malo nategne, i onaj klinac može lako da se optuži i da ima smisla.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

I ja sam fulao pogrešno u prvom slučaju, ceo sistem je nekako nategnut i nit ovamo nit onamo, svaka opcija je moguća (bar što se tiče prvog slučaja):

 

Znači, ubica je harpunista koji je bio u poseti kod kapetana i tamo izgubio vrećicu sa duvanom. I to je to, bez obzira na ono što harpunista zna o kapetanu, nigde tokom razgovora nije spomenuto da se obraćao kapetanu, da je bio tamo da traži posao ili nešto slično.

Sa druge strane, baštovan ne samo da mu je prčio ženu, već se i motao po imanju više puta, ostavio tragove svojih čizmi, premestio i sakrio kutiju u šupu za alat, vodio najmanje dve prepiske sa njegovom ženom, gde ga ona još nevoljno moli da prekinu sa svime time (što pojačava taj "zločin iz strasti" momenat), plus što je supruga otvoreno lagala Holmsa da ne poznaje baštovana (iako se dotični formalno brinuo o njihovom posedu). Jedino što je nategnuto je hitac harpunom, ali i to je plauzabilno jer je utvrđeno da može da postoji faktor sreće prilikom bacanja od strane nekoga ko nije vičan tome.

Aj da je postojao neki dokaz ili trag koji sam prevideo, pa da cela stvar bude uverljivija i nedvosmislena (to jest trosmislena), ali imao sam svih 16 dokaza otkrivenih. Čak, ako se malo nategne, i onaj klinac može lako da se optuži i da ima smisla.

Drugi slucaj je mnogo laksi, a i zanimljiviji, barem meni. Nastavi da igras pa javi sta mislis o drugom, dok zavrsavam treci :D

Link to comment
Share on other sites

I ja sam fulao pogrešno u prvom slučaju, ceo sistem je nekako nategnut i nit ovamo nit onamo, svaka opcija je moguća (bar što se tiče prvog slučaja):

 

Znači, ubica je harpunista koji je bio u poseti kod kapetana i tamo izgubio vrećicu sa duvanom. I to je to, bez obzira na ono što harpunista zna o kapetanu, nigde tokom razgovora nije spomenuto da se obraćao kapetanu, da je bio tamo da traži posao ili nešto slično.

Sa druge strane, baštovan ne samo da mu je prčio ženu, već se i motao po imanju više puta, ostavio tragove svojih čizmi, premestio i sakrio kutiju u šupu za alat, vodio najmanje dve prepiske sa njegovom ženom, gde ga ona još nevoljno moli da prekinu sa svime time (što pojačava taj "zločin iz strasti" momenat), plus što je supruga otvoreno lagala Holmsa da ne poznaje baštovana (iako se dotični formalno brinuo o njihovom posedu). Jedino što je nategnuto je hitac harpunom, ali i to je plauzabilno jer je utvrđeno da može da postoji faktor sreće prilikom bacanja od strane nekoga ko nije vičan tome.

Aj da je postojao neki dokaz ili trag koji sam prevideo, pa da cela stvar bude uverljivija i nedvosmislena (to jest trosmislena), ali imao sam svih 16 dokaza otkrivenih. Čak, ako se malo nategne, i onaj klinac može lako da se optuži i da ima smisla.

 

Iako je u neku ruku logicno da je bastovan glavni krivac to ne mora da znaci da se desilo. Ovaj slucaj ti je odlican primer da stvari koje izgledaju perfektno jednostave u stvari i nisu takve. U samom razgovoru sa svim karakterima mozes da ocenis ko je kriv i da posle igrajuci se sa "dokazima" nadjes pravog krivca.

Link to comment
Share on other sites

Razumem ja to, ali smatram da nigde ne postoji konkretan trag (ma kako mali bio) koji nedvosmisleno ukazuje na pravog krivca (ili ga ja nisam našao/protumačio kako treba). Čak lepo i kaže na ekranu sa tragovima da je nađena vrećica duvana koja pripada harpunisti, što je dokaz da je bio kod kapetana (što je jak i nezbunjujuć fakat), a suprotstavljena teorija je da je nađena vrećica, znači da ga je ubio (!?), što meni ukazuje na to da trebam da odaberem opciju koja je 100% tačna ili verovatnija od te dve (a to je ova prva). Međutim, da bi uopšte rešio slučaj na pravi način ti moraš da odabereš upravo ovu drugu varijantu, koja je klimava u startu. Valjda se ide linijom da se nedvosmisleno utvrdi ko je krivac prečešljavanjem svih dokaza, a ne ovako da su sve opcije moguće, odnosno vuku na pogrešan zaključak.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Kad su napisali da ne može da se isključi i slučajni hitac, ja sam bio ubeđen da je to caka da te odvrati od njega, jer je slučaj protiv baštovana mnogo "jači"

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Kao sto rece Makondo, moras da uzmes u obzir sve stvari koje su trebale da se dogovode kako bi se ubistvo desilo. Klinac i bastovan nisu vicni da rukuju harpunom kao sto moze harpunista, koji je dokazano bio tu zahvaljujuci vrecici duvana


Kad su napisali da ne može da se isključi i slučajni hitac, ja sam bio ubeđen da je to caka da te navede na njega, jer je slučaj protiv baštovana mnogo "jači"

Zasto bi on to radio, kada je mogao da pegla zenu svaki put kada se ovaj napije.. a to je veoma cesto :D

Edited by Ladavazzi
Link to comment
Share on other sites

treci slucaj mi je mnogo povadio igru, vredi da se odigraju prva dva koja mi nisu nesto, samo zbog treceg :D

 

savet za treci slucaj, mozda spoilercic ali nesto sto bih ja voleo da sam imao na umu kad sam birao krivca jer sam failovao

nemojte da vas ono sto oni pricaju navede na video game limited characters zakljucke, vec njihove realne ciljeve zamislite u realnom zivotu sa realnim ljudskim potrebama

kad neko zavrsi treci nek se javi, imam pitanjce :D

Edited by Makondo
Link to comment
Share on other sites

treci slucaj mi je mnogo povadio igru, vredi da se odigraju prva dva koja mi nisu nesto, samo zbog treceg :D

 

savet za treci slucaj, mozda spoilercic ali nesto sto bih ja voleo da sam imao na umu kad sam birao krivca jer sam failovao

nemojte da vas ono sto oni pricaju navede na video game limited characters zakljucke, vec njihove realne ciljeve zamislite u realnom zivotu sa realnim ljudskim potrebama

kad neko zavrsi treci nek se javi, imam pitanjce :D

 

Zavrsena igra odavano, pitaj sta te zanima (:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

spoiler za treci slucaj

posto je oruzje kojim je pocinjeno ubistvo ledeni noz, otkud srebro u zaru? mozda je neko nesto objasnio ali se ne secam i uopste mi nije jasno otkud idalna kolicina srebra potrebna da se napravi noz u onoj vatri?

 

Ako se dobro secam, ledeni noz je bio test varijanta. Srebro iz vatre je u stvari noz napravljen da se pocini ubistvo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ako se dobro secam, ledeni noz je bio test varijanta. Srebro iz vatre je u stvari noz napravljen da se pocini ubistvo.

 

spoiler za 3. slucaj

ledenim nozem je ubijen. onom ubijenom je krv razvodnjena i ima opcija da je to zbog pare, a ne zbog noza koji se otopio, i onda lagano ledeni noz nije ni postajao i ubistvo je izvrseno srebrnim i zato ima komad srebra na vatri ali ubistvo je izvrseno ledenim nozem, sta ce srebro na vatri :O

Link to comment
Share on other sites

spoiler za 3. slucaj

ledenim nozem je ubijen. onom ubijenom je krv razvodnjena i ima opcija da je to zbog pare, a ne zbog noza koji se otopio, i onda lagano ledeni noz nije ni postajao i ubistvo je izvrseno srebrnim i zato ima komad srebra na vatri ali ubistvo je izvrseno ledenim nozem, sta ce srebro na vatri :O

 

Da ledeni je koriscen za ubistvo a Sherlock je sebi napravio Srebrni kao test i posle uzeo kao suvenir

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...