Jump to content

Nov u HS-u, pokusavam da sklopim deck i zaradim Dust


misaking[X]

Recommended Posts

Kao sto kaze naziv topica relativno sam nov u HS-u, poceo sam da ga igram pre nekih par dana dosta, a igru imam od bete. Nije me jednostavno zanimalo. Sad sam poceo sa hunterom i neki sam rank 15 tako nesto. Bukvalno nemam nijednu legendary kartu, niti me zanima iskreno da dajem neke pare da pazarim i da disenchantujem za dustove. Jel ima neka fora sem daily questova? 

 

Sto se tice mog decka igram neki agro fazon naravno, nemam naxx karte da igram deathrattle. Ceo deck se sadrzi od karata koje sam mogao da nabavim, znaci nista specijalno. 

 

Ako ima neki hunter neke newbie tips, bio bih jako zahvalan :)

Dr.Mr.

Link to comment
Share on other sites

Fora je da naučiš da igraš dobro arene i da preko njih zarađuješ veliku količinu golda za packove. Kada naučiš da draftuješ dobro i igraš arenu dovaljno dobro da često imaš runove od 7+ pobeda dobijaćeš free bustere i gold, jer svaki run od 7 ili više pobeda ti pored packa daje zagarantovanih minimum 150 golda, dakle vraća ti uloženo, a na većem broju pobeda dobija se i po 200-400 golda, zlatne karte, nekad i dva packa...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Peglao sam par arena, ali nisam ni blizu bio 7 winova. Pogledao sam koji su rewardovi, ali jbga jos uvek nisam ni blizu dobar sto se tice draftovanja karata. Uvek kad zavrsim draft znam da sam neki srednje zalostan deck sklopio, i uvek imam osecaj da nisam mogao bolje. Vrlo verovatno je do poznavanja igre . Morace da se vezba izgleda

Dr.Mr.

Link to comment
Share on other sites

Moraćeš da vežbaš i gledaš pro igrače kako pikaju arene, da bi shvatio važnost pojedinih karti i način kako da igraš sa svakom klasom, verovatno praviš puno grešaka i loših izbora u draftu, a da nisi ni svestan toga. Za početak ti savetujem da pročitaš detaljno ovaj trumpov vodič (http://www.liquidhearth.com/guides/arena-tier-list ), pored tabele za kvalitet izbora u areni (uopšteno i za svaku  klasu pojedinačno),  imaš dole i za svaku klasu link ka oceinjivanju karata svake klase koliko su dobar izbor u areni. Sigurno će da ti pomogne da shvatiš neke finese za početak, a ostalo je iskustvo.

 

Savetujem ti da pročitaš sve tekstove pod "explanations" likovima i osetićeš se mnogo "pametnije" za Hearthstone, jer Trump je to odlično odradio za početnike, da bi shvatili i razumeli kvalitet, odnosno nekvalitet pojedinih karata. :)

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Od pocetka imaj u vidu achievemente koji daju gold ili pakovanja kao nagradu (ovde sam ja samo sa strane oznacavao sta sam ja do sad uradio)

 

FBV1Oyd.jpg

 

Arena ti je najbrzi put do golda, dusta, karata, znaci svega. ALI pod uslovom da mozes da guras makar 4-5 pobjeda a najbolje 7+.

Druga opcija ti je da strpljivo otvaras pakovanja za gold koji skupljas (ako vec imas full Naxx) i na taj nacin popunjas kolekciju.

Ja sam recimo jako slabo igrao arene jer se mnogo nerviram i igranje po 4-5 sati tako me uzasno zamori a uopste nisam los bio, imao sam cesto po 10 pobjeda.
Umjesto toga konstantno sam radio dnevne zadatke, zabavljao se u constructed, usao u fazon prilicno kolekcionarski i nisam DE prakticno nista. Rezultat toga je - sjajna kolekcija za koju je ipak trebalo dosta vremena.
 

Znaci sve zavisi kakav ti je pristup igri. Moja poruka ti je da nista ne zuris, dobra zeza je ovde najbitnija, ovo je igra koja ce tek da bude u ekspanziji po svemu do sada prikazanom a i onome feedbacku koji se cuje od strane igracke zajednice.

P.S. Gledanje streamova na twitchu najboljih igraca je nesto sto je najbolja moguca preporuka za pocetnika. Moze da se nauci nesluceno mnogo samo gledajuci niz partija u kojima se vuku ispravni/iskusni potezi a narocito ako streamer uz to i pomalo komentarise svoje odluke. Za brzo hvatanje ritma tu ce ti ipak biti pozeljno da si do sada precesljao i upoznao vecinu karata koje postoje u igri.

Edited by Realdeal
Link to comment
Share on other sites

Pa, pa, pa, odakle sad ovi ačivmenti. Ovo nešto interno igra prati pa te časti, ili ima negde opcija da se sve lepo pregleda i prati (u šta sumnjam, cela igra ima pet dugmeta ukupno, ili je meni promaklo). Jel ima još nešto od ovoga? Da li je dovoljno da odem u crafting pa da vidim koje sve karte postoje (one koje nemam su zatamnjene), ili to nije dovoljno (kako bih znao dal imam sve pirate npr.).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pa, pa, pa, odakle sad ovi ačivmenti. Ovo nešto interno igra prati pa te časti, ili ima negde opcija da se sve lepo pregleda i prati (u šta sumnjam, cela igra ima pet dugmeta ukupno, ili je meni promaklo). Jel ima još nešto od ovoga? Da li je dovoljno da odem u crafting pa da vidim koje sve karte postoje (one koje nemam su zatamnjene), ili to nije dovoljno (kako bih znao dal imam sve pirate npr.).

 

Ti ačivmenti su bre prvo što saznaš od nekog kad kreneš da igraš igru, kako to nisi znao :D Nemaš nigde to da pratiš, ali u tome i jeste fora , da te iznenadi igra, ja sam uvek bio srećan kad sam dobio 300 golda prvo za 100 pobeda, posle i za hiljadu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nisam hteo da pravim novu temu pa reko' da pitam ovde

igram ovo cudo 3-4 dana, odradio sam sve do lvl10, bio 3-4 puta u areni i igrao malo ranked pa imam neka pitanja

sta je bolje: kupovati packove za 100 gold-a, ici u arenu sa 150 ili zavrsiti sav naxramus kontent pa onda nesto drugo?

da li se odluciti za 1 pack i gurati njega maksimum ili sve po malo?

isto vazi i za trosenje dust-a, gurati 1 specifican kraft ili praviti karte u all packu

igra je ok, i super je osecaj kad si na malo hp-a i dodje ti ta jedna karta koja totalno okrene situaciju :D , jedino me je smorilo sto u "casual" fajtovima me stavlja protiv daleeeeko boljih protivnika(moja druga partija je bila protiv nekog lika koji mi je bacio Leeeeroooy-a, zato sam i upatio xD)

ah da...i grind je uzasno smarajuci...10g na 3 pobede...45 pobeda je potrebno da bi se uslo u arenu, eventualno kad se zavrsi daily pa mozes odigrati malo brze....

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Meni juče palo 300 golda na 1000 pobeda, iako je brojač negde oko 820 (plus nešto malo iz arene), nisam znao da računa i Naxxa i treninge, baš sam se prijatno iznenadio.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

nisam hteo da pravim novu temu pa reko' da pitam ovde

igram ovo cudo 3-4 dana, odradio sam sve do lvl10, bio 3-4 puta u areni i igrao malo ranked pa imam neka pitanja

sta je bolje: kupovati packove za 100 gold-a, ici u arenu sa 150 ili zavrsiti sav naxramus kontent pa onda nesto drugo?

da li se odluciti za 1 pack i gurati njega maksimum ili sve po malo?

isto vazi i za trosenje dust-a, gurati 1 specifican kraft ili praviti karte u all packu

igra je ok, i super je osecaj kad si na malo hp-a i dodje ti ta jedna karta koja totalno okrene situaciju :D , jedino me je smorilo sto u "casual" fajtovima me stavlja protiv daleeeeko boljih protivnika(moja druga partija je bila protiv nekog lika koji mi je bacio Leeeeroooy-a, zato sam i upatio xD)

ah da...i grind je uzasno smarajuci...10g na 3 pobede...45 pobeda je potrebno da bi se uslo u arenu, eventualno kad se zavrsi daily pa mozes odigrati malo brze....

 

Svakako igraj arene, kao početniku najbolje je da igraš arene kako bi upozonao sve klase i karte koje trenutno nemaš u kolekciji u uhvatio neku nit kako da igraš igru. Vremenom ćeš da naučiš da draftuješ i igraš, pa ćeš da imš bolje arena runove koji će da ti donesu čist profit (svaka 7+ pobede arena je čist profit, koji se povećava). Posle nekog vremena kreni i da otvaraš Naxx krila, ali pre toga igraj arene da skupiš neku dovaljnu kolekciju karata. Grind je naporan i baš zbog toga treba da naučiš arene, je arene donose brdo golda, a brdo golda pravi višak koji možeš da trošiš na packove :)

 

Vidi koja ti se klasa najviše sviđa, opet kroz arene, pa kreni prvo da skupljaš karte za jednu klasu, i onda vremenom širi svoju kolekciju. Dobre neutralne karte uglavnom čuvaj. U početku nemoj da DE karte, dok ne vidiš šta hoćeš i kako ćeš, i dok ne skontaš (saznaš) šta je dobro, a šta nije.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...