Jump to content

Modern Player Stratocaster


Recommended Posts

Classic vibe serija ti je proverena u tom cenovnom rangu gitara gledajuci kvalitet i zvuk, jedino ako si bas zapeo zbog humbuckera u bridzu za modern ili te svrbi squier logo.

Na sve strane su utisci kako su se u stvari zajebali sa vibe serijom (money wise, a i prethodni squieri su bili smece tesko, znam jer imam jednog) jer sije mnogo bolje i skuplje gitare iz

fenderovog stada ili stratove drugih firmi.

 

Ovaj modern nisam svirao, ali sem tipa magneta (i tog push pull-a na tone potu), nema razlike u specifikacijama spram drugih fendera-squiera u tom cenovnom rangu sto posto, i to je sigurno ista gitara kao i vecina squiera (bilo bi extra da je kao ovaj classic vibe), minus magneti naravno. 

 

Kakvi su magneti, moras proveriti uzivo jer dzabe svako pisanje na forumu ako ti ne osetis da je taj zvuk to sto trazis. :)

Ja bih vise obratio paznju na obradu, osecaj gitare, tezinu, ostale detalje tipa visina pragova, profil i radijus vrata, maple/rw fingerboard itd itd, to 

su stvari koje isto prilicno uticu na tvoje sviranje pa i zvuk gitare uz magnete (koji su lako zamenjivi ako ti se ne svide), a ako ti vrat na primer ne bude odgovarao 

za svirku moci ces samo da se jebes sa njim. A taj modern ima jedan tip vrata... kod vibe serije bar mozes da biras na osnovu modela...

 

Jel mora bas H u bridge (kapiram da ne jer si gledao MIM)? Sta je jos bilo u izboru pre moderna i meksikanca? Kakvu muziku sviras, koliko para itd itd? Za tih 50ak hiljada ima opcija pa cak i taj novi MIM uz neki popust po radnjama, u mitrosu na primer ces se iscenjkati sigurno, tj spustice ti sami cenu tipa sad ce biti akcija itd, to redovno rade...

Edited by C Y N I C
  • Upvote (+1) 1

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Poz, hvala na detaljnom odgovoru. 

Taj modern mi je zapao za oko letos dok sam radio u Minhenu, videh ga u jednoj prodavnici, al je bio crimson red (najlepsa ploca koju sam ikad video), a tog kod nas nema nikako al dobro, cak sam ga tad i prosvirao jedno pola sata, bio je poprilicno tezak, to je minus, ali vrat i pragovi su mi odlicno lezali. Svirao sam i ja meksikanca, ovaj modern mi je jos bolje legao , ne znam zbog cega, nekako je to ono, ljubav na prvi pogled : ) 

Da, iskreno, svrbi me i squier logo, zasitio sam se i bulleta i afinitija, vajb nisam ni probao doduse. Sviram rok i bluz, cenovni rang mi je 500e, s tim sto bih isao na novu gitaru, jer mi treba racun. Video sam da u mitrosu sad imaju epifone na akciji, al meni je to toliko losa gitara, da ne mogu ni da razmisljam od njoj.

Link to comment
Share on other sites

Imas dosta izbora za te pare u tom stratocaster tipu gitara, posebno ako ti nije suzen izbor tipa, hoces telo

da bude samo od alder-a, vrat da bude full maple, da imas obavezno humbucker u bridge-u itd itd.. 

 

Najbolje da jedan dan odes do mitrosa i artista u bg ili ns jer oni imaju najveci izbor za probavanje uzivo, a to ce ti dati najbolji sud.

 

U mitrosu obrati paznju na fendere, mex a i druge, jer imaju jedno 5-6 serija fendera u tom cenovnom rangu. Obavezno probaj i vibe seriju (Imaj na umu da je squier vibe mnogo mnogo bolji od bulleta i afinity-a jer su to bas entry level gitare, takva im je i cena, obrada materijala i ostalo... i naravno yamaha pacificu,  I sa yamahom imas finog izbora, a moguce je cak i da imaju i modern strat na stanju, sajt im nije merodavan.. Ibanez isto imas kod njih, ali to je vise hard rock/ metal dzitra nego blues/rock, ali nikad ne znas dok ne uzmes u ruke sta ce ti se svideti :)

 

U artistu obrati paznju na godin (session model na primer), fine gitare za "malo" kesa, mozda cak moze i neki fujigen ili parker (ako mozes da progutas izgled) da se nadje do tih 500e ili line6... 

 

Uglavnom, prvo kreni sistemom eliminacije da bi skontao sta ti se svidja, da li zelis to i to na svojoj gitari, koliko ti je bitan izgled, boja, takvo i takvo drvo tela, vrata, figerboarda, hoces li tremolo ili floyd, duple ili singl magnete itd, onda kada odes u artist i mitros sa nekom idejom o svom buducem instrumentu, gitare u ruke, i obavezno probaj sto vise modela, cak i onog tipa koji si odlucio da uzmes, razlike ce biti sigurno (jednoj ce telo biti iz dva dela, jednoj 5, jedna prelepljena furnirima da pravi imitaciju nekog drveta, jedna teza dosta od druge iako ce biti od istog tipa drveta i iz iste serije itd itd. .. )

 

E i da, najbitnije.. u radnje udji sa stavom da te bole kurac za sve, da si dosao da kupis gitaru, potrosis svoje pare i da hoces da probas svaku na koju ti se digne kara jer znaju da budu bezobrazni kao djubrad kupovao zice i trzalice ili neki top instrument.

  • Upvote (+1) 1

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

svaka čast za post!

 

moj djitarista ima gibonovog vudua, mož' čoveka ubiti sa njom, gitara koja je koštala dobrih soma i trista/petsto evra, i gitara još uvek ima problema sa tonom u zavisnosti od vremenskih promena... dok lik je drugar iz Italije doneo epifona koji jede malu decu i koji je plaćen oko 400, ali prosto zato što je bio dobar komad

SVAKU, ALI SVAKU PROBAJ, čak i one jeftinije

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...