Jump to content

Blizzard In-Game Store - Mikrotransakcije Moguci F2P ?


Silencer

Recommended Posts

Ae da pokrenem topic za ovaj feature koji implementiraju upravu u igri, doduse kako oni pricaju predvidjeno je za azijsko traziste samo...

 

Lepo su ga skockali. Valuta za kupovinu koju vidite na video zapisu je Test valuta. Medjutim  kako vidimo iz stringova Battle Coin ce da bude valuta na Live. Da li cemo da dajemo 1 evro za 1 Battle Coin to jos neznamo.

 

 

Za sada samo dva itema ima u ponudi na Public Test Realmu

 

Enduring Elixir of Wisdom - Experience gained from killing monsters and completing quests increased by 100%.

Brzi leveling i ovaj elixir radi od 1 do 89 lvl-a. Nece vam pomoci za Realm First, a i ne verujemo da u buducoj ekspenziji ima da daju da mozete isti da koristite za levelovanje od 90-94. Mozda za nekih 2 meseca od kako bude izasao novi nastavak.

 

Bulging Bag of Charms

Ovaj Item Vam daje 50x Lasser Charms of Good Fortune, koje mozete konvertovati u 3x Mogu Rune of Fate svake nedelje. U prevodu ne morate vise da radite daily questove i da farmujete mobove kako bi grindali Lasser Charms of Good Fortune :D

 

Pocinjem da mislim da je ovo napravljeno iz dva razloga.

1) Legalan boosting, i legalan farming, jos mnogo toga ima da se ubaci i da se prodaje preko ove ingame prodavnice.

2) Moguci Free to Play ?

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Zasto bi isli f2p mode kad imaju 7 miliona subscribera? Jedino ako su jeli neke cudne pecurke. To je za njih cist gubitak para jer ljudi ce i ovako kupovati to sa in-game store-a, a i kao sto i svi znamo, cim izadje sledeca ekspanzija, eto blago njima opet 12 mil. subscribera. 

 

I iskreno, ne bih voleo da WoW ode u f2p. Mislim da bi to rezurtiralo u preopterecenim serverima i najgorem komjunitiju ikada. Da tek ne pricam sta bi bilo u LFR i BG-ovima sa svom tom decom od 10 godina. Neka hvala 

  • Upvote (+1) 2

Можда је она седми разред.. али је друго полугодиште!

Link to comment
Share on other sites

Неће ићи на F2P до краја следеће експанзије, то је сасвим сигурно, после тога ћемо видети, а не верујем да ће набити дванаест милиона са експанзијом, осим ако јој баш јебу кеву, а онда може и петнаест. :D
Не рачунајући тај еликсир који је, као што рече Стева, првенствено намењен играчима из Азије, не разумем зашто се ико буни поводом увођења продавнице у игру. Па све што ће се ту продавати већ је у продаји преко сајта, и продаје нису биле нимало слабе. Сад смо као открили топлу воду... 

Link to comment
Share on other sites

А ако убаце да се купују епици и легендарни за паре? А ако убаце да се купује лик на 90/95/100. нивоу? 
Ако се и деси то што си навео, а врло вероватно неће, причаћемо о томе. За сада је само козметика у плану, што је било и до сада. Добро, и тај еликсир, али он ем што није ништа ново (опрема или нешто друго), ем је намењен за азијске играче који имају другачији систем претплате. 

Link to comment
Share on other sites

jedini razlog koji ja vidim da WoW bude f2p jeste broj pretplatnika. trenutno koliko ima? 7 Mil.? mislim da je to jos uvek ogromna cifra da bi razmisljali u tom pravcu.

To sta ti vidis i koja je Blizzardova poslovna strategija, su dve razlicite stvari.

Free to play? - " Sto je babi milo, to joj se i snilo." Za WOW je kasno da bude f2p, jednostavno mnogo vise zarade ovako i ne kapiram zasto bi sad oni to menjali.

Link to comment
Share on other sites

pa po tome sto si napisao, makar sto se tice zarade, je to sto ja vidim i blizz strategija jedna te ista stvar... 7 miliona pretplatnika = mnogooooo novca = nema sanse da bude f2p!

 

nego, jel oni nemaju vec f2p varijantu, tj private servere ... ne bih sada da gresim, ali nekako ne mogu da verujem da je to napravljeno bez znanja ili podrske blizz-a?!

Link to comment
Share on other sites

pa po tome sto si napisao, makar sto se tice zarade, je to sto ja vidim i blizz strategija jedna te ista stvar... 7 miliona pretplatnika = mnogooooo novca = nema sanse da bude f2p!

 

nego, jel oni nemaju vec f2p varijantu, tj private servere ... ne bih sada da gresim, ali nekako ne mogu da verujem da je to napravljeno bez znanja ili podrske blizz-a?!

Napravljeno je vrlo lako bez podrske blizzard i znanja.

 

1. Jednostavno je napisati server za WoW za osnovne stvari ajde da kazemo samo world login  bez itema, combat sistema, talenta, mountova, raida, i svega drugog.

2. Potrebno je da imas znanje IDA programiranja, tacnije da debuggujes wow.exe kada se kacis na Wow server, i kad treba da razumes i citas Server i Client messages, i da izvuces Opcode za AuthChallenge, AuthSession, AuthResponse structs CharList structs i Object updat struct koji je potreban za world login na sandboxu koji bi pravio.

3. Problem uglavnom je sto te opcodove Blizzard menja uz svaki PTR build, znaci svaki patch menja Opcode, za movement, combat, dmg system, mana system, da ne pisem mnogo.

4. Blizzard ima oko 4 branch World of Warcraft Developmenta. Live, PTR Public, Dev Test i cetvrti koji ne mogu da svrstam :) Desava se da developeri greskom umesto Public PTR fajlova stave Dev Test. Govorim prvenstveno o WoW.exe fajlu, i jednostavno kada radis disassemble dobijes opcodove na izvolte.

 

Mislim mnogo je to za diskutovati sada, ja sam sad skoro usao u development sandboxa, za svoje potrebe i znam koja je muka da trenutni Sandbox za 5.3.0.17128 build prebacis na 5.4.0 Live kad bude izasao. Svi opcodovi se menjaju i moras da ih trazis koji su.

 

P.S. Mozes da smatras podrskom Blizzard to sto se developeri zajebu pa nam posalju Dev Test Build :D

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

pa po tome sto si napisao, makar sto se tice zarade, je to sto ja vidim i blizz strategija jedna te ista stvar... 7 miliona pretplatnika = mnogooooo novca = nema sanse da bude f2p!

 

nego, jel oni nemaju vec f2p varijantu, tj private servere ... ne bih sada da gresim, ali nekako ne mogu da verujem da je to napravljeno bez znanja ili podrske blizz-a?!

U principu nije. 7 miliona pretplata je daleko od stvarne situacije. Zato oni i odlepe i krenu da banuju prvo botere (znaju da ce da se vrate i kupe igru ponovo). Sledece je da krenu da skidaju RAF (bole njih za online statistiku jer od toga nema $$, a oni ne rade za jabuke).

U principu oni podrzavaju privatne servere, verovali ili ne. Kako? Ne znam ja oko ovih kompajlinga i mrsomudjenja, ali nigde nema poslednje ekspanzije. Blizzardu je jednostavno bitno da odrzava poslednju ekspanziju i igrace SAMO kroz poslednju ekspanziju. Za onu sicu 1-3 % koji su na cati ili priv serverima ih briga, sta vise omogucice im da igraju da bi i oni presli na retail i poslednju ekspanziju posle nekog vremena. Zasto se poslednja ekspanzija odrzava, dok se ostale zapostavljaju? Tu bih mogao da iznesem doktorsku disertaciju, sto i nije poenta. Poenta je da nema ni u vidokrugu necega sto se moze nazvati free to play. Ovaj ingame store? Mislim ajde bre, da se ne zajebavamo, pa to postoji odavno samo je sada "ingame". Uvek je svako imao mogucnost da kupi mounta, peta, promeni ime, frakciju itd. Ajmo sad ovako. Blizzard ima strateski plan koliko je resio da zaradi godisnje na ovoj igri. U jednom od tih kvartala krenuo odliv igraca zbog kojekakvih razloga. Sta oni rade? Ubace ingame store da bi nadoknadili moguci gubitak. Forsirali su oni i ranije uzimanje para od igraca, ovo je samo agresivnija varijanta - omoguciti igracu u svakom trenutku da potrosi pare kod njih. Nigde ja u svemu ovome ne vidim f2play. Cak sta vise, vidim da WOW gubi igrace. Sta Blizzard radi povodom toga? Zeli da obezbedi profit koji gubi odlaskom igraca, na zalost svih nas koji mislimo da ce da nas mole da igramo kako im igra ne bi propala xD Umesto toga, oni ce da zarade na postojcim igracima ono sto ce izgubiti od onih koji napustaju igru.

Edited by Parlament ZOOM
Link to comment
Share on other sites

Smanjivanje broja igraca se uglavnom desava pri kraju ekspanzije. Znaci poslednji patch, tamo nekih par meseci posle toga. Razumljivo je - ljudi se jednostavno smore jer svi cekaju novu ekspanziju i znaju da nece biti niceg novog do tada.

 

Problem je sto se WoWu brojevi smanjuju munjevitom brzinom. Jeste, stara je igra i jeste, 7 miliona je puuuuuno igraca. Ali ako tek treba da udjemo u tu "kraj ekspanzije" fazu gde masovno ljudi odlaze, a vec ljudi masovno odlaze, onda bi Blizzard trebao da se zabrine sto verujem da nije daleko od istine. 

 

Mislim da im zaista treba neka ekstremna promena u razmisljanju ako zele da se stari igraci vrate (i da privuku nove). F2P bi bila jedna od opcija. Ja bih recimo platio da mogu da dobijem insta-max level lika. Igram igru vec 8 godina, questovanje me vise ne interesuje.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da im zaista treba neka ekstremna promena u razmisljanju ako zele da se stari igraci vrate (i da privuku nove). F2P bi bila jedna od opcija. Ja bih recimo platio da mogu da dobijem insta-max level lika. Igram igru vec 8 godina, questovanje me vise ne interesuje.

O tome se i radi, bole ih uvo sta ti mislis. To sto mi mislimo da bi igra bila super, do jaja kada bi bila free to play ne krpi Blizzard. Jednostavno im se vise isplati da naprave neki zanimljiviji content nego da bude free to play. Naravno da Blizz zeli da igra bude bolja i zanimljivija - veca populacija. Ali ce to postici kao i do sada, pechevi i ekspanzije. Sigurno ne f2p, jer i pored svega oni odrzavaju servere i igru zbog profita, a ne da bi se mi zajebavali i igrali igricu.

Ne moras da kvestujes da bi levelovao, doduse ide sporije.

Link to comment
Share on other sites

problem je sto ljudi quituju (iz tri miliona razloga), a novi ne dolaze. Ko ce bre da pocinje da igra igricu staru 8 godina i koja ima 5 expanzija? Stari mozda hoce da se vrate, al nema novih kolačića

I to stoji :) Al ko ce bre da ti odrzava igricu da bi ti igrao f2p. Bole ih dupe, pokusace novim pechom, novom ekspanzijom. Igrica ce da ide uvek u pravcu pravljenja profita. Ljude ce da drze uvek pecevima, novim sadrzajem, pecevima i na kraju novom ekspanzijom. U principu nije njima ni problem sto mnogi quituju, veci im je problem sto novi ne dolaze. Ovi sto su quitovali se ionako vrate kad izadje sledeca ekspanzija. Sve izmedju toga je na Blizzardu da drze ljude u igri (citaj:da odrzava pretplate).

Fazon je sto ja ne vidim sto bi se iko sekirao jer mnogi prestaju da igraju. Ako igras igru boli te uvo sto Blizzard ima manje korisnika. Mogu da razumem da je neko zabrinut jer je igra dosadna i razmislja i on da prestane jer gleda kako drugi prestaju jer nece da placaju da bi se smarali. Sa druge strane siguran sam da f2p ne bi poboljsao content igre, cak sta vise, unazadio bi ga jer to i ako se ikada desi, znaci ce da je Blizzard digao ruke od igre. Pretpostavljam da ce to biti tek kada naprave igru koja ce im predstavljati "zlatnu koku" i izvor profita.

Edited by Parlament ZOOM
Link to comment
Share on other sites

Ghostcrawler did an interview:

WoW won't be going free to play anytime soon, as Blizzard is happy with the current business model. Even if they wanted to make it into a microtransaction based game, it couldn't be done with how gameplay works today.

Link to comment
Share on other sites

Може бити урађено сасвим фино. Игра која има толико козметичких подешавања (изглед опреме, превозних средстава, љубимаца и једних и других, ефекти, магије, интерфејс, итд) има велики потенцијал да буде F2P.

Link to comment
Share on other sites

Може бити урађено сасвим фино. Игра која има толико козметичких подешавања (изглед опреме, превозних средстава, љубимаца и једних и других, ефекти, магије, интерфејс, итд) има велики потенцијал да буде F2P.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da planiraju da dodaju one marks ili embleme ili sta su vec u in-game store. Sa njima se dobija extra loot u raidovanju. E to je vec recimo no-no po mom misljenju.

 

A na konto komentara za kvestovanje Zoom, mislio sam na generalno levelovanje. Prerastao sam to. Znam da ne treba da trazim takav neki sistem u MMORPG-u, ali vise mi odgovara kao neki lobby fazon - ulogujes se, queue, odradis dungeon/raid za pola sata - 45 minuta i hvala dovidjenja. Ne mogu sa svakom ekspanzijom da levelujem svojih 8 klasa koje su mi nekada bile max.

 

Jebiga, znam da "izvoljevam" ali samo kazem sta bi mene vratilo WoWu - insta max level. Bez geara naravno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...