Jump to content

Problem]telekom i cs


NeskeNBG

Recommended Posts

Nisam siugran gde al ajde ovde. Elem imam telekom adsl vec dugo godina i produzih ove godine paket i povecase mi duplo brzinu negde oko 4/1 (znam da sam jadan svi imate vise i tako to) i ping mi je na domacim serverima bio odlican 4,5 nije prelazio, ali konstantno pucanje interneta po 4,5 puta dnevno koje me je jako zivciralo. I tako ti ja okrenem onu njihovu sluzbu, kazem da mi stalno puca net, oni nesto procackaju i prestane sa pucanjem( desi se ponekad al ajde boze moj) ali ping se NE SPUSTA ispod 30 sto je stvarno nenormalno, download speed u browseru, torentima regularan sve kako treba ali samo u cs ping 30 i stvarno ispada kao da igram iz bosne jos se ljudi zale da gutam metkove. Da li je neko imao slican problem, vec sam ih zvao ali ne znam kako operaterima da objasnim: " E druze meni je u kanteru ping veliki deder mi ga smanji..." Mislim ne znam gde je tacno problem i kako da im ga objasnim ako se neko razume zahvaljujem. :)

First name Ever, last name Greatest.

Link to comment
Share on other sites

http://192.168.1.1/

User: telekom

Pass: telekom

Posle toga bi trebao da dobijes nesto ovako. Pogledaj sta ti stoji pod "Data path:". Ako je "interleaved" (kao na slici) onda su ti ukljucili interleaving na modemu i jedino sto mozes da uradis je da ih pozoves i kazes im da skinu. Ali ako je signal los (snr margine itd) onda ce ti opet pucati net. Ako ti stoji "Data path: Fast" onda ne znam do cega ti je takav ping.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Taj interleaving je nacin na koji se signal isporucuje do korisnika. Sto veca brzina veci je i sum (snr margin) sto je on veci, veca je i sansa da net puca. Neske moj iskren savet ti je da uzmas targo i da zaboravis sve muke sa lelekomom. Optika je optika.

LocalLoadHigh=1

DMABufferSize=64

Link to comment
Share on other sites

Tebra fora je sto sam pre bukvalno 3 meseca produzio na 2 godine i saznam pre neki dan za taj targo znaci ono place mi se sad... Ne znam kako ide procedura raskida itd itd itd mada sad radi okej, kontam da ce pucati opet zato sto imam dva telefona na istom broju, stavio sam splitere na oba ali desava se da puca jbg

First name Ever, last name Greatest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...