Jump to content

Kupovina preko ebay-a


Eilla

Recommended Posts

Moze da se kupi bar ja kupujem uz pomoc paypala.

Kupio sam podlogu Nova Over Slide gaming Mousepad V-OVERSLIDE-01, stiglo posle 15 dana UK Royal Mailom (Dobro nasa posta klasicna donela). Nisam platio ni carinu nista :P Bio racun ispod 20 jevreja

Isto neki duks sam kupio za koji nisam platio ni postarinu ni carinu 17 evra bio.

Sad sam pazario http://cgi.ebay.com/...ME:L:OC:US:1123 i stigao mi je na mail code

Kupovao sam i za WoW Tabarde Frost i Flame.

HTC Ekran i masku, nesto sto je kostalo 30$, isto nije placena carina, stiglo za 17 dana.

Sledece sam isto pazaraio i cekao sam 32 dana, iz singapura je slato:

http://www.ebay.com/...=item3f0e4c8059

http://www.ebay.com/...=item3a6aabadda

Realno radi sve samo treba da platis.

Carinu placas ako je proizvod preko 20 evra, trazis od lika da ti ubaci racun za to sranje da kosta 19 evra sto si kupio, i da napise da nije za komercijalnu upotrebu tako ne platis carinu.

Do sad sam nesto pazario isto iz singapura sto mi nije doslo posle 30 dana trazio sam refound, lik je odmah vratio pare. Gledas da kupujes od ljudi sto imaju vise onih jebanih zvezdica. Znaci tipa svi sa 99% Pozitivnog fedbeka od kupaca je ok (naravno gledas da ima sto vise kupaca bar preko 1k+).

Da ne ispade da basiram evo ti moj profil: http://myworld.ebay.com/stevan.mitrovic

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Account napravljen kao da zivim u Italiji. Verifikovan sa Karticom Banca Inteze mozes da uplatis pare na paypal bez problema. Samo se nadas da nece paypal da te provali da nisi italijan :) Mada nemas sta da izgubis

Fora ti je da samo dobijes verifikovan account, onda lepo odes na ebay povezes ga sa tim paypal nalogom i kad hoces nesto da platis, paypal ti samo izvrsi procesiranje slanje para i to je to, ne moras ni da gurnes pare na paypal da ti stoje.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nasao sam dobar servis za slanje robe iz Amerike.

Naime kupujes preko e-bay ili Amazon i navodis adresu koju dobijes od servisa a oni ti robu salju u Srbiju.

http://www.viaddress.com/

Na ovoj strani imate video klip pa pogledajte za vise informacija.

Ovo mi je posebno interesantno jer sam mnogo puta naisao na extra jeftinu tehnicku robu ali nesalju je van Amerike

Jeftiniji su od konkurencije a salju i USPS-om

Srecna kupovina

Link to comment
Share on other sites

ja sam cesto kupovao preko ebay-a, ali imao sam i situaciju da lik nije poslao robu koju sam kupio. pisao sam ebay-u i vratili su mi pare bez problema

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Само у "State / Province / Region" упишем Slovenia или неку другу државу, поштански број све регуларно за Србију? Покушао сам то, али није хтео да ми прихвати картицу, каже потиче из државе која није на листи подржаних. У питању је Интезина интернет картица, она сива.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Davno sam otvarao, ali koliko se secam imas standardan padajuci meni u kom izaberes Sloveniju i takodje upises Sloveniju u text box zvan tako kako si napisao, ostali podaci su tvoji (adresa, grad i pos. broj). Ja sam bez problema ubacio moju Inteza internet karticu i verifikovao je, mozda su nesto u medjuvremenu promenili, mada ja sam ove nedelje kupio dve stvari sa ebay-a...

Hm, sad sam prelistavao forume i stvarno su blokirali unos kartica iz zemalja gde nije dozvoljen paypal, a kartice koje su ubacene pre ove zabrane mogu da se koriste dok ne isteknu... smor za sve i onima kojima trenutno radi i onima koji tek zele da naprave nalog...

Link to comment
Share on other sites

Само у "State / Province / Region" упишем Slovenia или неку другу државу, поштански број све регуларно за Србију? Покушао сам то, али није хтео да ми прихвати картицу, каже потиче из државе која није на листи подржаних. У питању је Интезина интернет картица, она сива.

Ne mora da znaci da mora da ti prihvati . Davno meni nije to uspelo . Drugar recimo radi to bez problema , ja ne mogu .

Link to comment
Share on other sites

To prosledjivanje na kucnu adresu od strane pruzaoca usluge (http://www.forwardusmail.com/, taj gore navedeni i jos milion drugih) se naplacuje, ti uzmes nesto na ebay/amazonu/itd sto ima free shipping u americi, to stigne besplatno do te fiktivne adrese, tj. skladista odakle ga ovi pakuju i prosledjuju tebi samo sto ces ti u nekom trenutku, u zavinosti od pruzaoca usluge, platiti nadoknadu njima za prosledjivanje posiljke.

Link to comment
Share on other sites

Davno sam otvarao, ali koliko se secam imas standardan padajuci meni u kom izaberes Sloveniju i takodje upises Sloveniju u text box

Сви су ми рекли да из падајуће листе изаберем државу, али изгледа да сада само ручно укуцаваш.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To prosledjivanje na kucnu adresu od strane pruzaoca usluge (http://www.forwardusmail.com/, taj gore navedeni i jos milion drugih) se naplacuje, ti uzmes nesto na ebay/amazonu/itd sto ima free shipping u americi, to stigne besplatno do te fiktivne adrese, tj. skladista odakle ga ovi pakuju i prosledjuju tebi samo sto ces ti u nekom trenutku, u zavinosti od pruzaoca usluge, platiti nadoknadu njima za prosledjivanje posiljke.

meni je svejedno da li je besplatno do Amerike ili nije, bitno je ono sto cu platiti na kraju, zar ne? zato trazim najjeftiniju varijantu. Ucinilo mi se da je viaddress najpovoljniji, ali hajde dajte da vidimo sta jos ima povoljno

Link to comment
Share on other sites

I mene zanima najjeftinija varijanta. A vec sam vise puta cula za taj sajt www.viaddress.com. Neki drugari su narucivali preko njega i nisu se zalili. Ali ako ima neka povoljnija dajte recite ljudi da narucujemo. Mislim uvek je najeftiniji shipping kad ti rodjak iz USA dolazi u posetu, ali nemamo svi rodbinu tamo. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Samo jedno da vam kazem :) ukoliko vam neko salje paket preko Fedexa. To je najgora moguca kompanija, kada dodje do carinjenja robe.

Likovi lagano nisu dali da firma koja salje plati carinjenje i sve troskove, nego to licno traze od onoga ko prima robu, i nije bilo drugog nacina da ih nateramo lol :) Nudis im pare na drugi nacin i nece da uzmu.

Na kraju sam samo dobio odgovor:

Sorry, but some countries are bonkers when it comes to customs..

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...