Jump to content

Starcraft 2 na WCG-u!


Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

stvarno razocaravajuce, a ima sigurno 100 ljudi koje znamo sa sc2ranks i kapiram jos 20-30 koji igraju ovako...Lame

Nemozes tako da gledas, jer ljudi nemaju kintu. 90% (: moja skromna procena :) tih 'ljudi' nisu ljudi vec deca. Odakle njima kinta da odu na wcg? Da štekaju od uzinu, ili da nepojedu kremce. Jedino odatle. I za to treba da su ogromni gikovi da bi to radili. Ko što je bio ovaj manijak što piše :P Beše to davna 2004. ...

Link to comment
Share on other sites

Ok. Ovako.

Na izvlacenju parova u KGB-u bili smo samo Vasenego i ja. Sad mi je malo jasnija situacija.

Uskoro ce biti post u kome ce biti i zvanicno objavljeno kao i kostur. Ceka se da odrede parove.

Preliminarlno stvari stoje ovako. Mora da se igra u 2 dana zbog sponzora subota i nedelja

bez obzira sto moze da stane sve u jedan dan. Npr cetvrtfinale, polu i finale u nedelju a ostalo u subotu.

Kao sto je i pisalo na wcg-adria.com svi igrci koji su uplatili preko 16tog ce biti eliminisani i bice im vracen novac.

Dakle otpadaju

17. vrhunski

18. vasenego

19. Maxpro

20. Kyu

21. Aca

Igra se po grupama i onda ukrstanje i posle toga b03 i b05.

Bez obzira na sve mislim da je ovo prva pobeda sc2 zajednice jer smo uspeli da izdejstvujemo da Starcraft 2

bude na wcg-u uz nadu da ce nas sledece godine biti vise i da ce biti bolje.

Edited by vrhunski
Link to comment
Share on other sites

Bez obzira sto se prijavilo dosta ljudi i sto su neki otpali (:sadface:) ipak cu se sloziti da je ovo zaista veliki uspeh za sc2 scenu. Realno vecina najboljih igraca ce biti na ovom turniru i zaista treba ocekivati vrhunske partije! Sto se tice drugog dana, ukoliko ispadnem iz turnira, mogu da organizujem i livestream za raju, samo orga treba da mi izdvoji mashinu i net za livestream (mogu od kuce, ali kontam da ce biti jaci net na sajmu, a stoga i bolja rezolucija strima)

Link to comment
Share on other sites

Nemozes tako da gledas, jer ljudi nemaju kintu. 90% (: moja skromna procena :) tih 'ljudi' nisu ljudi vec deca. Odakle njima kinta da odu na wcg? Da štekaju od uzinu, ili da nepojedu kremce. Jedino odatle. I za to treba da su ogromni gikovi da bi to radili. Ko što je bio ovaj manijak što piše :P Beše to davna 2004. ...

razumem i to ali iskreno gde ces manje od 1k? a put i organizacija treba da se planiraju unapred jer se zna da je WCG u BGu realno. Ne kazem da je jeftino, daleko od toga. Samo je bitan plan. Iskreno glupo je sto se sve ne odigra za 1 dan ali sta je tu je. Pogotovo sto se prvi dan grupa zavrsava za 3h a ni drugi dan nece trajati duze

~~

Link to comment
Share on other sites

Ovo nema veze sa srecom, vec sa mozgom organizatora :/

Sramota je da izvise ljudi koji su vec uplatili, kako za CS tako i za SC2. BRUKA!

Sramota je da ljudi igraci, na ovom forumu i mom, pricaju kako nema SC 2 na WCG i da se zbog toga organizator iscima da bude SCII na WCG, a onda da ti igracu ne mogu i nemaju da daju 1000 dinara, da ucestvuju, a da je glavna nagrada da ides u Koreju.

Pa jebem mu ja mater kad moram da psujem za 1000 dinara bi i ja rizikovao da znam da igram Starcraft 2 bar da odem na taj put ili cisto da ucestvujem u necemu velikom ili necemu zbog cega sam whinovo na forumima sto na WCG nece da bude SC II.

Jeste beda, i ljudi danas nemaju pare, samo ne znam odakle im da vise po igraonicama i placaju grdne sate sto se igraju, ili likovi koji igraju wow koji placaju 13 evra mesecno za pretplatu i da ne nabrajam sta je sve lik koji je hteo da ucestvuje kupio za vreme dokle je mogao da uplati tih 1000 din.

Al dobro sto kazu ljudi pobeda je sto se SC 2 odrzava u Srbiji, licno cu i doci u nedelju da prorpratim taj turnir jer sam i ja zainteresovan.

Nemojte pogresno da me shvatite tih 1000 din sto uplatite nema ni za sendvice na turniru, trosi organizator vise para da se samo odigra taj SC II, oni su u gubitku, ali rade to iz nekog razloga, verovatno spoznora al to nije bitno.

Mene samo nervira cinjenica da se tolko whinovalo na forumu da SC II bude na turniru sad je problem sto ljudi nisu imali kesa da uplate da ucestvuju :/

P.S. Steta nema WoW Turnir :(

BTW Respect za sve igrace koje ucestvuju i koji su uplatili, zao mi je za ovih petoro sto nisu mogli da idu dalje, eto jer neko nije mogao da potvrdi ucesce :(

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

1000RSD uopste nije skupo za kvali WCG-a, sramota je to sto ce izvisiti oni koji su vec uplatili tih 1000RSD.

Zbog cega je organizator morao da ogranici na 32CS ekipe tj. 16 SC2 igraca? Nigde logike... 41CS ekipa / 20 SC2 igraca..kakve veze ima to sto ce neka od grupa imati recimo 5 a neka 4 tima tj igraca..vise igre, vise zabave i druzenja..gg

Sta god, ipak se organizovalo, bez obzira na to sto je takmicenje u CS-u i Starcraftu 2 moglo biti mnogo zanimljivije/kvalitetnije, da su dozvolili ostalim timovima/igracima da ucestvuju, a platili su ucesce.

Link to comment
Share on other sites

Nema mnogo rizikovanja, zna se ko osvaja unapred (manje vise ;) ).

Od ovih 21 sto se prijavilo ima max par ozljbiljnih konkurenata koji mogu da namuce bistija...

Ostali dolaze malo da se takmice al uglavnom zbog druzenja.

Nisu svi iz bg-a, tako da ne mozes reci kako nemaju 1k. Kad saberes i put i hranuz za oba dana nije mala cifra :)

Poz i vidimo se tamo

Link to comment
Share on other sites

Sramota je da ljudi igraci, na ovom forumu i mom, pricaju kako nema SC 2 na WCG i da se zbog toga organizator iscima da bude SCII na WCG, a onda da ti igracu ne mogu i nemaju da daju 1000 dinara, da ucestvuju, a da je glavna nagrada da ides u Koreju.

Pa jebem mu ja mater kad moram da psujem za 1000 dinara bi i ja rizikovao da znam da igram Starcraft 2 bar da odem na taj put ili cisto da ucestvujem u necemu velikom ili necemu zbog cega sam whinovo na forumima sto na WCG nece da bude SC II.

Jeste beda, i ljudi danas nemaju pare, samo ne znam odakle im da vise po igraonicama i placaju grdne sate sto se igraju, ili likovi koji igraju wow koji placaju 13 evra mesecno za pretplatu i da ne nabrajam sta je sve lik koji je hteo da ucestvuje kupio za vreme dokle je mogao da uplati tih 1000 din.

Al dobro sto kazu ljudi pobeda je sto se SC 2 odrzava u Srbiji, licno cu i doci u nedelju da prorpratim taj turnir jer sam i ja zainteresovan.

Nemojte pogresno da me shvatite tih 1000 din sto uplatite nema ni za sendvice na turniru, trosi organizator vise para da se samo odigra taj SC II, oni su u gubitku, ali rade to iz nekog razloga, verovatno spoznora al to nije bitno.

Mene samo nervira cinjenica da se tolko whinovalo na forumu da SC II bude na turniru sad je problem sto ljudi nisu imali kesa da uplate da ucestvuju :/

P.S. Steta nema WoW Turnir :(

BTW Respect za sve igrace koje ucestvuju i koji su uplatili, zao mi je za ovih petoro sto nisu mogli da idu dalje, eto jer neko nije mogao da potvrdi ucesce :(

Pazi sve je to u redu, ali ipak imaj u obzir da vecina ljudi koji su se prijavili nisu iz Beograda i nemaju sopstvene prihode kako bi sebi obezbedili troskove za put i tih 1000 dinara ufura. Ne mozes da ne budes nezadovoljan iskreno. 21 prijavljeni (odnosno 16 postavljenih igraca) je zaista dobar rezultat za scenu koja je do ovog wcg-a postojala samo na online turnirima i chat sobama. Ako da bog, bice jos ovakvih dogadjaja, a samim tim i vise ce se ljudi pojavljivati. A sam znas da se nije kukalo, ne bi ni ovih 16 igraca bilo na turniru.

Link to comment
Share on other sites

Pazi sve je to u redu, ali ipak imaj u obzir da vecina ljudi koji su se prijavili nisu iz Beograda i nemaju sopstvene prihode kako bi sebi obezbedili troskove za put i tih 1000 dinara ufura. Ne mozes da ne budes nezadovoljan iskreno. 21 prijavljeni (odnosno 16 postavljenih igraca) je zaista dobar rezultat za scenu koja je do ovog wcg-a postojala samo na online turnirima i chat sobama. Ako da bog, bice jos ovakvih dogadjaja, a samim tim i vise ce se ljudi pojavljivati. A sam znas da se nije kukalo, ne bi ni ovih 16 igraca bilo na turniru.

Kao sto rekoh nemojte pogresno da me shvatite.

Ja sam samo ljut sto su ljudi whinovali za WCG sto nije odmah objavljen SC 2 nego CS 1.6, pa su posle naknadno ubacili SC 2.

Valjda su mogli da razumeju da nece to da buze organizovano za dzabe :)

Al istina je sto mora neko da izdvoji za put i to dva dana, i istina je da je 16 igraca uslo za turnir dobar rezultat.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Po meni je silencer totalno u pravu. Stoji da su troskovi za ljude van bg-a veci ali na to morate unapred da racunate. Pa mislim valjda mozete da nahvatate i kod nekoga da spavate kao sto se meni VoodooMan uvaljivao vise puta za turnire u warcraftu :)) (<3)

jbg onda bi najrealnije resenje bilo da se wcg kvali ubuduce odigrava negde u centru Srbije (npr. Kragujevac) :tf:

eto me kod tebe na konak za wcg kvali :D

Link to comment
Share on other sites

sramota, zasto da otpadne vas 5? ne znam bilo bi pravicno da random upad dobije 11 ljudi a ostalih 5 mesta od 10 prijavljenih dobiju pobednici tih meceva...ne znam. Pa makar i ja ispao tako bih uradio. I to aca vasenego i vrhuski svi su dobri igraci...jbg

Slazem se, ucinio bih isto to samo zato sto mi je glupo da zbog losih tehnikalija neki dobri igraci propuste event, a uplatili su ucesce na vreme. Realno, zeleo sam da brojcano doprinesem ovom dogadjaju, medju prvima sam advokatisao tamo na wcg subforumu dok sc2 jos nije bio objavljen zvanicno, prijavio se i uplatio ucesce u nadi da cemo dostici tu kvotu od 32 igraca...

Jedina dobra stvar je sto sam iz unutrasnjosti i dolazim u subotu da igram, pa cu propustiti onaj pederbal na ulici u nedelju, madaa osecam da ce mi trebati vazelin, u grupi sa Dautom i 2 master tossa, nisam upalio sc mesec dana etc... :D

Edited by LetsBrushYourTeeth
Link to comment
Share on other sites

Sramota je da ljudi igraci, na ovom forumu i mom, pricaju kako nema SC 2 na WCG i da se zbog toga organizator iscima da bude SCII na WCG, a onda da ti igracu ne mogu i nemaju da daju 1000 dinara, da ucestvuju, a da je glavna nagrada da ides u Koreju.

...

Nemojte pogresno da me shvatite tih 1000 din sto uplatite nema ni za sendvice na turniru, trosi organizator vise para da se samo odigra taj SC II, oni su u gubitku, ali rade to iz nekog razloga, verovatno spoznora al to nije bitno.

Mene samo nervira cinjenica da se tolko whinovalo na forumu da SC II bude na turniru sad je problem sto ljudi nisu imali kesa da uplate da ucestvuju :/

Kako mi ide na kurac ova prica da je WCG na gubitku ("ali to sad nije bitno") kao samo da bi ucinio igracima. :S Da WCG ne profitira od ovoga, ne bi ga ni bilo sigurno ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...