Jump to content

APC Line-R 1200 i APC UPS CS 650


Myst

Recommended Posts

Otvorili smo neku pekaru pored kuce i od tada imam problema sa naponom. Kada god se upale 2-3 trofazne masine u isto vreme padne napon i resetuje mi se komp. Kupio sam APC Line-R 1200 i APC UPS CS 650 u nadi da ce mi to pomoci ali izgleda da sam se zeznuo. Prvo sam ustekao Line-R 1200, pa sam na njega nakacio UPS ali iz nekog razloga kad god se upali Line-R 1200, upali se i baterija na UPS-u, a to valjda nebi trebalo posto bi Line-R 1200 trebao da regulise napon a baterija da se pali samo kad napon padne ispod 180W. Kad prikopcam samo UPS sve radi mnogo bolje i baterija se pali kada i treba. Moje pitanje je dali mi ovaj Line-R 1200 uopste treba ili sam bacio pare?

Imam jos jedan problem. Cak i na UPS-u komp mi se resetuje po nekad u trenutku kada se upali baterija i to uglavnom kada igram neku igru. Pretpostavio sam da je ovaj UPS previse slab za moju konfiguraciju, pa sam malo citao na APC forumu i tamo kazu da je sasvim dovoljan za moj komp, a i PowerChute kaze da UPS nije preopterecen cak i kada pokrenem neki burn test pa me zanima dali je moguce da nesto nije u redu sa mojim UPS-om ili je on ipak previse slab za ovu konfiguraciju.

Masina je:

E5300 2.6 GHz

4 GB RAM

9800GT

4x WD Caviar Green

550W PSU

Edited by mist_

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ti regulator napona u ovom slucaju nije potreban, nisam bas nesto upoznat sa ovim stvarima, ali mislim da ti je on potreban samo ako je napon nestabilan u smislu da ti se desava da struja bude jaca na momente pa da ti uredjaj ne crkne. Bar sam ja koristio u te svrhe.

Mislim da bi ti u ovom slucaju vise odgovarao samo UPS, a prema tvom opisu kako se taj UPS ponasa, ja bih rekao da je u kvaru. Probaj da pozajmis od nekoga neki drugi UPS, pa vidi kako se on ponasa...

A mozda ti je bolje da sacekas nekog ko se razume ove stvari da napise post.

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

AFAIK svaki normalan UPS u sebi ima i regulator napona tako da ti dodatan regulator ne treba. A ovo za resetovanje jebiga, APC koji si ti uzeo je offline UPS sto znaci da ces uvek "osetiti" prelazak sa power grid-a na bateriju. Online UPSevi su papreno skupi, ali onda ne bi imao tih problema sigurno :)

Drugo resenje je da uzmes od Elektrodistribucije zasebno brojilo za pekaru, kao sto zakon nalaze :tf:

Link to comment
Share on other sites

Pekara i ima posebno brojilo ali pretpostavljam da je problem sto mi je kuca daleko od trafo stanice, pa opet varira napon. Hteo sam da kupim taj online UPS ali mi je mnogo para pa sam odustao. Nista, na ovom UPS-u mi se resetuje jednom u 2-3 dana sto mogu da podnesem. Ranije se resetovao 5 puta dnevno.

Hvala u svakom slucaju.

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...