Jump to content

Pitanje oko upgradea


PAKSAO

Recommended Posts

E2180@2ghz klokan na 3ghz

PA-35-DS3L

Kuler za procesor Hyper TX2

Napajanje LC7560

ATI 5750 512 garancija jos 2,5 godine garancije

2gb ram

sound blaster audigy

HD 320gb

DVD

(imam 2gb kingston 800 u rezervi)

To je trenutna konfa, nisam pri kinti a treba mi drugi za par meseci, pa sam mislio da polako budzim sadasnju konfu a od zamenjenih delova napravim novu(staru).

Prvo razmisljam da zamenim procesor i plocu, i hocu za to da izdvojim recimo 150-200e. Ne znam sta je aktuelno trenutno i sta valja. Komp prvenstveno sluzi za igre.

Kada kupim to ostaje mi na raspolaganju za novi(stari) komp:

ploca, procesor i memorija

Kada skupim jos kinte razmisljam da kupim graficku, napajanje hard i memoriju. Ali to otom potom.

Svaki predlog je dobrodosao.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ako vec menjas plocu i procesor isplati ti se da uzmes noviju plocu i procesor da podrzava ddr3.

Nisam gledao skoro cene hardvera pa tu ne mogu da ti dam savet.

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

Ako je ogranicen budzet, a opet trebaju performanse, onda ides na AMD varijantu.

Po prioritetima (vrh-najbitnije)

Plocu: uzmi neku asusovu AM3 da podrzava DDR3, USB3 i da ti upada u budzet (od 80 do 160 eura)

uzmi 2 ili 4 giga DDR3 memorije. 1500-4000din (savetujem 4 giga)

Procesor Phenom II x4 (oznake od 840-965. za igre ti taj rang znaci oko 10% performansi od najgoreg do najjaceg) od 80 - 160 eura

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam onaj gigatronov konfigurator i gledajuci reviewe dosao do zakljucka, svaka izmena je dobrodosla :)

AMD Phenom X4 955 3.2ghz Black Edition 12036

MSI AM3 870A-G54 8580

Kingston DDR3 1330mhz CL9 4000

zbir 24600 din

Stim sto cu morati da prodam 4gb DDR2, ali koliko vidim necu izgubiti mnogo na swapu.

Edited by PAKSAO
Link to comment
Share on other sites

+1 za asus (3 godine garancije je 3 godine garancije)

uporedi cene sa emmi.rs

bili su jeftiniji od gigatrona pre mesec-dva. ne znam da li se situacija menjala

sledece na spisku su ti jaca graficka i napajanje, a posle toga sacekaj 4 godine pa kupi djuture sve novo ako postoji realna potreba

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...