Jump to content

Help the noob! :S


alokin_bg

Recommended Posts

Pozdrav.

Planiram da pazarim sledece delove, pa me zanima koja bi plocha bila odgovarajuca za iste.

1. GainWard GTX460 1GB 256BIT

2. Athlon II X4 640 3.0 Ghz

3. HyperX BLU kit 2x2GB 1600

4. LC Power 600W

Kao sto mozete videti, to je gamer konfa. Sada me zanima koja bi plocha legla u ovaj spec i da li je realno bitan model uopste? Ceprkao sam po netu ali nigde ne mogu naci adekvatne podatke o tome koliko je uopste ploca bitna za performanse racunara. Da napomenem da me ne zanima SLI (dual grafichka), i logichno, ne zanima me integr. graficka. Jedino sto mi je bitno jeste da ima 4 slota za RAM i bar jedan ATA konektor jer josh uvek imam ATA HDD :S Naravno, bitan faktor je i novac - samim tim mi je bilo josh teze da sam odluchim.

Nadam se da ima neko ko bi mogao da mi odgonetne ove zablude. Unapred se zahvaljujem.

Nikola.

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno na super brzom odgovoru, sad cu da isceprkam nesto pa cu javiti sta sam odlucio. Pozdrav.

Evo, isceprkao sam ASRock MB - SOCKET AM3 - 870 EXTREME3. Ima puno pohvala iako nije ASUS/MSI/GB i preporucuju bas taj model ispred ovih brand kompanija, iako je za nijansu jeftiniji. Pecka me samo to sto na slici ploce nigde ne vidim ATA konektor. Da li je moguce da ove novije ploce ne podrzavaju te malo starije HDDove. I sada mozda suludo pitanje... Da li ima neki adapter/konektor koji moze da "prebaci" SATA u ATA, kao sto ima za graficku kartu adapter za DVI, ko ima starije monitore?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...