Jump to content

MIDI klavijatura na komp HALP


Kaurin

Recommended Posts

Ajde da skratim pricu i da se batim na suve cinjenice

Klavijatura: Yamaha P-90

racunar: Athlon X2 1.8ghz, 6GB DDR2, Windows XP 32bit

Software: Cubase 3, Yamaha CBX Drivers

Problem je verovatno banalan za ljude koji se razumeju. Ja sam prolazio kroz silne obruce dok nisam na nekom forumu procitao da je za vecinu tih jamahinih klavijatura potreban taj CBX drajver. U upustvu yamahine klavijature se to nigde ne pominje, i nista osim PDF upustva ne postoji u download sekciji na sajtu za pomenuti uredjaj.

Dakle: ja sam ovo povezao da radi. Yamaha CBX drajveri su me upozorili da je potrebno da resetujem racunar, a da pre toga na yamahi midi prekidac stavim na poziciju PC2. Sve ovo sam ispostovao, samo dolazim do jednog problema

Kako da znam da li sam to dobro povezao, i kako uopste da stavim nest da se snima u cubase-u? :D

Da li postoji neka fora da van cubase-a proverim ispravnost midi klavijature?

Link to comment
Share on other sites

ovo ne znam kako da uradim :)

daj neki screenshot?

http://www.steinbergusers.com/cubase/btm/input_transformer.php

za midi out probaj da postavis 'built-in sintisajzer' (trebalo bi da ga ima u opcijama).. ako nema ili ne radi, dodaj vst instrument: nadji u menu-jima VST Instruments pa kad ti se to otvori dodaj bilo koji ( imas FM7 verovatno ), pa onda midi out postavi na njega

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...