Jump to content

Help


Dzere

Recommended Posts

E ovako

Imam kablovski internet od kopernikusa 4mb/512kb/s

Hteo bih da povezem na jos 1 komp. koji je nekih 10tak (malo manje) metara udaljen

U drugoj sobi u stanu...Pokusao sam sa TP-Link wireless G Routerom (ali nece da ocita modem) i kupio USB za drugi komp koji kao nalazi te wireless signale i nakaci se na njih.

Zanima me da li postoji neka druga opcija da bude wireless ili cu morati da povezujem kablovima i ako neko zna ako moze da napise kako se to radi.

Hvala

Nadam se da sam bio jasan jer se bas i ne razumem u to povezivanje

Edited by Dzere
Link to comment
Share on other sites

Pa prvo nije bas najjasnije kako to nece ruter da ocita modem. Utakni lan kabl iz modema u wan port na ruteru (jedan koji je drugom bojom obelezen od svih ostalih). Uz mozda reset modema, to bi bilo sve sto treba da uradis da dobijes wireless signal. Nadji nekoga sa laptopom ili mobilnim koji ima wifi da proveris da li si to uspeo. A i ti usbovi rade jako jednostavno, mislim cak da su plug&play (bar je tako u kaficu kod mene u klubu). A ako bas nije automatski, ima sigurno uputstvo od par koraka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...