Jump to content

Utisci o SC2


Recommended Posts

warcraft nema makro.

Jeste grubo recheno, ali se, uneku ruku, slazhem sa ovim... Gledao sam danas neke partije Moon vs To. To su kao dobri igrachi (Moon najbolji). Partije su sachuvaj me bozhe. Sve se vrti oko heroja. Moon je poksuhao da zabode ekspanziju i ovaj ga sjebao i to je to. Nema shirenja po mapi. Jurcaju se do 10 jedinica (MAKSIMUM) po celoj mapi.To je cela igra... Nema ono vishe zgrada, vishe baza i cepaj tonu jedinica. nego imaju po 10 radilica i 6-7 jedinica (sa sve herojima).

Edited by Rema

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da ali imas i heroje iteme heroja, creepove, cepeline, gobline i tonu drugih stvari koje kao sc igrac ti ne vidis. kao kad bi ja gledao par partija i rekao gledaj ovo lik je digao 6 zerglinga i celu partiju ga smara samo sa tim :) wc3 nije mas baraka, mas jedinica itd i jeste sve se vrti oko heroja.

~~

Link to comment
Share on other sites

Jeste grubo recheno, ali se, uneku ruku, slazhem sa ovim... Gledao sam danas neke partije Moon vs To. To su kao dobri igrachi (Moon najbolji). Partije su sachuvaj me bozhe. Sve se vrti oko heroja. Moon je poksuhao da zabode ekspanziju i ovaj ga sjebao i to je to. Nema shirenja po mapi. Jurcaju se do 10 jedinica (MAKSIMUM) po celoj mapi.To je cela igra... Nema ono vishe zgrada, vishe baza i cepaj tonu jedinica. nego imaju po 10 radilica i 6-7 jedinica (sa sve herojima).

Pogledaj ovu partiju pa reci nesto :) http://www.wcreplays.com/replay.php?m=View&rid=37908

I dobro je Zerox rekao, ti kao starcraft igrac puno toga ne vidis. :) Drugacije su to igre...

Link to comment
Share on other sites

SMrsham 2kg posle partije od 40 min JBT :S:S:S:S:S

^ Hahah taj rad, sprzi mi se mozak uglavnom posle takvih 40+min makro intensive partija :)

Jos uvek imam teskoca u mehanici igranja, jer zahteva da u kontrolu imam 15 produkcionih zgrada iz kojih kontantno vadim unite dok se istovremeno brinem da efikasno diplojujem armiju na terenu, i kad kvadrilion puta stisnem shortcute D D D D D A A A A A A A | TAB | S S S | TAB | V V D D D D E E E | TAB ... Koliko mi se samo puta dogodilo da u panici se zabrojim i posle mi bude los unit composition :|

Ali dobro s obzirom da sam mazohista it pains me, it joins me at the same time ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeste grubo recheno, ali se, uneku ruku, slazhem sa ovim... Gledao sam danas neke partije Moon vs To. To su kao dobri igrachi (Moon najbolji). Partije su sachuvaj me bozhe. Sve se vrti oko heroja. Moon je poksuhao da zabode ekspanziju i ovaj ga sjebao i to je to. Nema shirenja po mapi. Jurcaju se do 10 jedinica (MAKSIMUM) po celoj mapi.To je cela igra... Nema ono vishe zgrada, vishe baza i cepaj tonu jedinica. nego imaju po 10 radilica i 6-7 jedinica (sa sve herojima).

Na osnovu jedne partije izvlačiš zaključak? Macro je izuzetno bitan kod svih rasa. Krenuvši od izbegavanja njime early harras pa do late game dela kad ostane sve na herojima. Da ti nabrajam sad partije u kojima je presudio macro bi bilo mnogo. Ali reći da WarCraft nema macro je idiotski.

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

morash na pochetku imati gomilu jedinica da te ne bi lik haresovao sa samo jednim herojem ili tako neshto, a makro je bitan sve do tachke gde se ni ne isplati napraviti ghoula jer ce dh samo reci mljac buduci da je 7-8 lvl.

na kraju je rekao da stvarno jeste warcraft takav da mikro uglavnom odluchuje partiju, ali makro sigurno nije nebitan deo igre.

eto, ja sam ga razumeo

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

ja ne razumem sta ti pricas

makrom izbegavas early harras? ne razumem

'do late game dela kad ostane sve na herojima' = makro? ne razumem

znas li ti uopste sta znaci makro? da ti pomognem, nije mikro!

Kako volim kad mi neko objašnjava u WarCraftu šta je macro, a odigrao je sve skupa 100 partija...

Pod marco u WC3-u spada sve od same postavke baze pa do njenog kontrolisanja npr. AoW-a etc. kod elfa. Ako ja npr. loše postavim bazu kao UD ili HUM u početku, mene će Orc da odvali sa Blade-om. Marco je izuzetno bitan u WC3 samo nije isti kao onaj u SC-u. A heroji postoje da se ne bi sve svodilo na resurse kao u SC-u.

Edited by Manny Calavera

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

jebiga, onda starcraft nema makro jer u dawn of war 1 imash vishe jedinica

ne budite zhene i noge. makro je bavljenje pravljenjem jedinica, zgrade, ekspanzija i sl. na srednjem-visokom nivou warcrafta ima potreba za makar osrednjom posvecenoshcu makru. izjava da warcraft nema makro je netachna i glupa al to je mohi

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Meni je čudno da neko naziva pravljenjem jedinica macro dok se fajta jer je to samo multitasking. Takođe u to ubrajam i građenje zgrada i ekspanzija dok se fajtaš npr. To je sve multitasking.

Umetnost građenja i upravljanje bazom je macro i to što je mohi rekao, ili je rekao da bi istrolovao ovde nepotrebno ili nema dve blage veze sa WarCraft-om.

Edited by Manny Calavera

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Nisam rekao da nema makro-a u wc3 ali kao da ga nema. Jebehs ti makro gde imash 6 jedinica i 7 zgrada... @Manny Calavera Ne izvlachim to iz jedne nego 5 partija koje igra Moon (5 rasa kako ga zovete). To su partije nekog takmichenja i mislim da je bilo polufinale. Tako da... Rekao sam da necu da otvaram pandorinu kutiju (SC vs WC). A ovo shto je Peja rekao moram apsolutno da se slozhim! Brate slaganje farmica ne mozhe da bude macro!!! U warcraftu ima veoma malo makroa i to zbog jedne stvari - jebenih heroja koji su the game it self... Zato se razlikuju WC i SC. Neko reche da su razlichite igre. Apsolutno se slazhem. Ali makra da praktichno nema u WC3... u suprotno me ne mozhe niko ubediti. Mozhe ga biti u nub partijama. Tipa ja kad sma igrao sa drugarima u igraoni pa smo pravili milion jedinica i shirili se kao blesavi. Ali toga nema u pro partijama... Sudio sam WC proshle godine na WCG-u. I tamo se nisam bash nagledao mnogo macro-a. Bile gotivne partije neke. I josh jedna stvar pored "makroa" je da se skoro svaka partija zavrshi tj ne zarvshi jer lik preda kad mu zgine heroj ili neshto slichno... Smor! Volim WC ali brate makra praktichno nema. Necu vishe da polemishem. [:)]

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

Skidao si ti skalp Vladoici možda kad je ukupno bilo 10 igrača u Srbiji.

Previše karikiraš i lupaš, ali ako baš misliš da je MACRO pravljenje farmica - jeste. Način na koji human apsolutno MORA DA ZNA kako da postavi i bazu i exp je esencijalan deo igre. Ako ti misliš da u Warcraftu možeš da gradiš kako hoćeš i gde hoćeš i da pritom dobiješ nekog pro igrača - debelo grešiš. 10000 puta se desilo u WC3 da se cela partija presudi na konto toga što je FARMICA bila za pola milimetra levo - pa heroj nije mogao da prođe/izađe itd.

Ja sam reagovao na mohijevu izjavu da u WC3 nema macra, što je notorna glupost. A ti sad ako misliš da ćeš da me ubediš u to, mogu odmah da ti kažem da odustaneš jer sam Wacraft igrao i igrao.

I neću više da se raspravljam, ako hoćeš da ti objasnim, upali Garenu/Bnet i potraži nick Voodoo[Pooh].

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

@Dule_smor: Ja ne kenjam i ne lupam ovde jer igram WC3 već 7 godina i igrao sam na nekom pro levelu dosta dugo. Kažem njemu, a i ostalima ovde lepo da postoji macro. Ne kažem da je WC3 > SC ili SC > WC3. Već samo ne želim da se šire dezinformacije o tome kako WC3 nema macra.

Pejo_ smorio si previše. Posebno imaš pik na mene i sad nešto ovde pokušavaš ad hominem da istakneš kako sam ja dj vudu i kako zbog toga ništa ne znam. Dosadan si već.

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...