Jump to content

Problem sa virusima


zuzilinjo

Recommended Posts

Pretpostavljam da je long shot, ali ae da probam...

Imam stari hard na kome nikad nisam imao instaliran AV,i sad je krcat virusima, uglavnom je u pitanju win32 worm i brontok type b, ako nesto znaci...

Jedva sam uspeo da reinstaliram Windows posto obara sistem na bilo kakav autoplay nekog programa za instalaciju,cak i bootabilnog diska.

Sad sa reinstaliranim Windowsom radi po 5 minuta od dizanja sistema, izbaci error 'You are not allowed to change system registry' i restartuje komp, automatic restart na fatal error je iskljucen, ali to ga ne sprecava...

Meni taj hard ne treba ni za sta drugo nego samo da procesljam i prebacim sta mi treba, ali nikad ne stignem nista da uradim posto ima oko 3 minuta po startup-u.Znaci ne treba mi permanent fix,nego samo da se ne resetuje na svakih 5 min.

I jos jedno pitanje: dva-tri puta mi se desilo da se na samom ukljucivanju umesto standardnog dizanja sistema samo pojavi veliki roze smajli preko celog ekrana i komp se ugasi, da li to znaci da je virus inficirao bios memoriju na maticnoj i da li to moze uopste da se desi?

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

ako sam dobro skontao, ti imaš dva diska od kojih je na jednom normalan windows a na drugom taj inficirani, i kad probaš da butuješ sa tog inficiranog, dešava se ono što si opisao. nadam se da nije zdrav disk bio povezak dok si butovao sa inficiranog, inače je i on sjeban najverovatnije.

elem:

1. skini i nareži butabilni ubuntu

2. ugasi komp

3. poveži oba diska

4. upali komb i butuj ubuntu sa cd-a/dvd-a

5. prebaci šta ti treba na zdrav disk

6. formatiraj inficiran disk

Link to comment
Share on other sites

Da imam dva diska, ovaj stari je blejao jedno 6 meseci posto nisam uspeo da ga osposobim ranije.

Svaki put kad sam povezivao stari iskljucivao sam novi, ali zato sam pitao da li je moguce da se virus prebaci na bios memoriju maticne...

Sad cu da probam ovo za ubuntu, ali jel sto posto sigurno da virusi nece preci na novi hard kad su povezani oba?

Imam ja i AV sad i procitao sam ovu opciju na netu, ali nisam bio siguran zbog tog rizika...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

sigurno je, ti virusi rade samo pod windowsom, a ubuntu je linux

jedini rizik je da prebaciš neki zaraženi fajl, al kapiram da hoćeš da prebaciš filmove, muziku i tako to, a ne aplikacije. ako prebacuješ office dokumente, budi pažljiv, oni mogu da sadrže virus, a filmovi i muzika jok.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odvojenom vremenu, sve je proslo kako treba...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...