Jump to content

Balance 101


Recommended Posts

Nije mi jasno da i dalje ljudi kukaju kako je Protoss UP. Jednostavno moraš da imaš baš dobar micro ako ćeš njih da igraš (FF, stormovi itd.).

Ovaj lik je sada samo pokazao kako dobri ff-ovi + carrieri mogu fantastično odraditi posao protiv MM ball.

Prvu partiju je terran baš loše odigrao, jer je napravio 150 vikinga nepotrebno. Ubio je kolose, ali ostatak vojske mu je bio slab.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O cemu ti pricas, pa terran je oduvek bio malo jaci od protosa. mmm+viking+ghost = protos nema cime da igra protiv toga osim da proba opako da nadskiluje, a ovo bi trebalo da je igrica sa skill even rasama. Zerg je pretekao tossa sa baf pechom. I to je stanje na terenu. Ne bunim se boli me k meni fun da igram sa tossom i tu se nista nece promeniti. Zao mi je samo sto je zbog toga jako malo protosa u finalima/polufinalima/cetvrtfinalima, a volim da gledam toss partije.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

O cemu ti pricas, pa terran je oduvek bio malo jaci od protosa. mmm+viking+ghost = protos nema cime da igra protiv toga osim da proba opako da nadskiluje, a ovo bi trebalo da je igrica sa skill even rasama. Zerg je pretekao tossa sa baf pechom. I to je stanje na terenu. Ne bunim se boli me k meni fun da igram sa tossom i tu se nista nece promeniti. Zao mi je samo sto je zbog toga jako malo protosa u finalima/polufinalima/cetvrtfinalima, a volim da gledam toss partije.

Mislim da nisi u pravu.

Mislim da je ovako kako je sada igra baš balansirana. Ono što bih možda uradio, povećao bih cenu cc shell na 75/75 (umesto 50/50, i stavio da se malo duže prave) i malo, ali vrlo malo bih usporio mutaliske.

Terrani jesu najlakši za igranje i poprilično su straightforward. Kod protossa je više micro. Par dobrih stormova i džabe ti MMM+viking+ghost, u takvoj situaciji jednostavno pobeđuje bolji micro (da HT baci storm pre nego što ga ghost snajpuje ili popije EMP). A da ne pričam da su baš u takvoj situacij dobri FF-ovi game winneri. Naravno ako ih dobro protoss baci. Koliko puta sam na ladderu igrao protiv protossa koji baci FF ISPRED mojih jedinica, i onda njegovi ziloti obilaze dok je moje sve naravno ranged. Kada FF nestane, meni ostala skoro sva vojska i lako dobijam bitke.

Samo jednom sam dobio protossa koji me je stormovao, i to se dečko istripovao - bio je bolji od mene, ali je mislio da ću da ga pregazim pa je predao partiju :). Samo treba hrabrosti ići na HT, jer koštaju puno gasa. 90% protossa protiv kojih sam igrao na ladderu su išli mass stalkers, i kada ih dobijem plaču 'marauder is OP'. :) Pa ko ti je kriv, gde su ti immortali?

Sentry je jedna od najboljih jedinica u igri, samo mora pravilno da se koristi.

Takođe, prečesto protosi ne umeju observere da koriste. Često gledam svoje replaye, i vidim lik non stop ima observera iznad moje MMM lopte, i on opet forsira stalkere?? WTF? Pa i treba da pukne. A govoriti da je zbog toga protoss UP je skroz bez veze. Jeste, zahteva više skilla da bi se igrao, ali više i daje za uzvrat.

Link to comment
Share on other sites

brate o kom stormu pricas kad g acounteruju 2 ghosta sa emp? i te ffove pregazi thor i eto ni za sta si bacio toliko gasa. jednostavno to bi bilo kao da ti moras da counterujes torovima,ghostovima sa upg nukeom moje gateway jedinice sto je poprilicno retardirano. ti kliknes Attack a ja moram da gadjam stormovima i pogodim sto vise jedinica koje su pod stimom i rade hit n run. Da ne govorim sto zealotu treba charge da bi bio uopste koristan protiv terrana a to je jos resursa koje protoss i nema jer se najteze expanduje. Pa ti sracunaj, charge+samo upgrade za storm+zgrade koliko gasa izadje da bih counterovao marinere od 50 minerala i maraudere od 25 gasa i 50 koje das za concusive

~~

Link to comment
Share on other sites

a observeri? :)

Tebi su svi retardi izgleda.

Inače pogledaj ovo (ako već nisi): http://eu.battle.net/sc2/en/blog/970445#blog

Na ladderu ima baš dosta protosa. Što ih ima manje na turnirima nemam pojma - a generalno ih ima manje pa je samim time manja šansa da doguraju daleko.

A i vi pričate o situaciji malte ne da terran ima i mmm ball i vikinge i thorove, a protos samo gateway jedinice...

Jedno se slažem, a to je da na a+move terran će bolje proći generalno. Ako protoss igrač radi dobro micro, to je ključ do pobede protiv terana.

Edited by 3MAJ86
Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro sećam GSL1 je dobio NEXGenius... Protoss naravno.

A u GSL2 je ispao jer je kriminalno loše odigrao. Gledao sam te partije.

gsl1 zerg fruitdealer

gsl2 zerg nestea

a obojica su igrali finale protiv terrana.

aj prekini ...

Pricamo o tome da teran ima savrsen kombo protiv protosa, dok protos nema protiv terana. Taj kombo mozes imati sa tri baze ili cak manje. 2base mozes mmm+ viking ili ghost, sa trecom bazom dodas i ovo sto ti fali i to je to.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Jes' zahebo sam se za GSL1. Znam da je NEXGenius dobio neki turnir. Blizzcon možda? Mrzi me da guglam sada, na poslu sam.

Samo pogledaj statistike. Procenat ide u korist protossa u PvT, i nemoj da budeš drzak da mi govoriš 'da prekinem'. Idu mi na živce svi koji kukaju 'terran is OP' bla bla bla... pa da je OP svi bi igrali samo terrana ffs.

Videćemo šta će sledeći patch da donese, ali više očekujem neko balansiranje u ZvT matchupu. Videćemo, nisam milan tarot.

edit: jes' Blizzcon. http://www.sk-gaming.com/content/31031-NEXGenius__wins_BlizzCon_SC2_Grand_Final

Izvinjavam se na ogromnoj grešci.

Edited by 3MAJ86
Link to comment
Share on other sites

Blizcon na kome ne igra niko ko je u vrhu gsl tabela?

Dobio je i huk mlg valjda, a na gslu bi ispusio masan penis.

Primera radi, idra koji je pocistio huka na mlg propratnom mini turniru ne moze da prodje ro32.

O kojim statistikama ti pricas? O onim gde u silver ligi protos voidrushuje terane do smrti?

Visoko placeni turniri (gsl) su mesta gde se vidi balans.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam šta da ti kažem... neću da se svađam sa tobom jer nema svrhe. Videćemo šta sledeći patch donese pa će se pokazati ko je bio u pravu. Mislim da je patch najavljen nešto posle nove godine. Neka me neko ispravi ako opet pravim grešku kao malo pre :).

Link to comment
Share on other sites

Ako bi mogao da pojasnis tu tvoju logiku? Rekao sam da se na gslu vidi balans, a ne da moras dobiti isti da bi pricao o balansu.

Na turniru gde se dobijaju ogromne pare, gde su svi skilovani do jaja, gde megapro nonkorean likovi ispadaju u ro64/ro32 protos maksimalno dolazi do cetvrtfinala i najmanje je zastupljen. Jel mislis da je to zato sto je op, a ljudi vole da gube pare?

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Blizcon na kome ne igra niko ko je u vrhu gsl tabela?

Primera radi, idra koji je pocistio huka na mlg propratnom mini turniru ne moze da prodje ro32.

Visoko placeni turniri (gsl) su mesta gde se vidi balans.

Offtopic: Idra je odlicno odigrao prve dve sezone, a trecu ce po svemu sudeci silovati.

Ja ne znam kakav je to balans kad svaki drugi teran na gsl-u ide 2rax allin i njegove varijacije :D

Po meni tos ima ima kombinacije koje jednostavno mogu da pregaze sve pred sobom, jedini problem je sto su, poput carriera, underused, kao sto je bilo sa zergom dok ljudi nisu provalili da muta baneling siluje sve.

Link to comment
Share on other sites

Znaci ljudi vole da gube pare?

Fruitdealer je na kratko promenio rasu u terane pa se vratio na zergove kad su ih bafovali, a nerfovali t i p. Ako statistike kazu da toss dobija terrane zasto skilovani ljudi koji ocigledno idu za parama ne promene rasu u protosa?

Sto se tice odnosa gsla i non korean turnira. Naveo sam lepo primer kako velikani sa tih turnira prolaze na gslu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Da je tako, onda ne bi postojao ni jedan protos. Svi bi igrali terane zapravo jer 'terani su so OP'

Nadam se da primećujete ironiju :).

U pravu si da malo protosa dogura visoko u GSL-u, ali i u kvalifikacijama još manje ljudi bira njih. Imaj u vidu da ti porediš Koreju sa ostatkom sveta! Jeste da se tamo igra ubedljivo najbolji SC2, ali zasnivati tvrdnje vezane za balans igre, koju igra više od milion igrača aktivno online, na osnovu jednog turnira (koji jeste najjači turnir) na kome učestvuje 64 igrača je po meni neubedljivo.

Već sam negde napisao: voleo bih da vidim Foxera koji, po meni, ima najbolji micro koji sam video, da igra protosse. To bi bio show :)

Link to comment
Share on other sites

Da je tako, onda ne bi postojao ni jedan protos. Svi bi igrali terane zapravo jer 'terani su so OP'

Nadam se da primećujete ironiju :).

objanicu ti zasto je ovo logic fejl :)

protos nije od bete UP i ljudi su u startu krenuli da igraju sa rasama koje su im drage...ovi proovi ne menjaju rase tek tako pa da sa svakim pechom uzme naj OP rasu, nego cuti i igra svoju igru, a vremenom ce se stvoriti i taj balans

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim ovde puno ljudi ne shvata da je neka rasa OP ili UP u zavisnosti ko igra sa tom rasom?!? Možeš pričati koliko hoćeš da je recimo Terran OP, a onda ti uzmeš Terrana i svi te redom peru. Nisu sve rase za svakoga. Meni Zerg jednostavno ne leži, a logika Protossa mi odgovara i zato igram sa njim. Niko te ne bije po ušima da igraš sa određenom rasom. Platio si igru kao i svi drugi i možeš da pre početka svake partije izabereš šta ti se sviđa - isto kao i svi ostali! Ovako se sve svodi na "Zvezda uvek pobedi Partizan", "moj tata je jači od tvog tate",...

P.S. Meni je trenutno Terran OP u odnosu na Protossa pošto ima par taktika na koje me uvek dobije :) Ali naučiću counter a onda...

Link to comment
Share on other sites

puno ljudi to ne shvata jer to nema veze sa mozgom :D

Dobro... znači smatraš da je recimo Protoss UP i misliš da će svako izgubiti partiju ako izabere Protossa?!? Ima li to veze sa mozgom :D

Moje mišljenje je da je Protoss dovoljno dobar (zato i igram sa njim) ali isto tako su i Terran i Zerg dobri. Zapitaj se: ako ti je Protoss UP a ti igraš sa Protossom, možda si ti u stvari UP?!? ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...