Jump to content

Kartichne Igre za PC (ne nije u pitanju poker preko facebooka)


salejemaster

Recommended Posts

Ok, prvo da rashchistim situaciju, ovde se ne radi o kartichnim igrama tipa Uno, Tablici i ostalo...

Kad kazem kartichne igre mislim na strategijske potezne kartichne igre tipa magic the gathering mada ove za pc uglavnom nisu collectible!

Posto u ovim studentskim danima nema se vishe vremena da se ide u klubove da se igra magic the gathering proveo sam dosta vreme u podrazi za nekim kvalitetnim kartichnim igrama na rachunaru, a glavni kriterijum je bio da nije neophodno potroshiti milion dolara za igranje kao sto je u pitanju za magic the gathering online!

Pozivam i sve ostale da postuju i oni o nekim igrama ovog tipa koje igraju pa cu ih dodati ovde :)

Da pochnemo:

1.) Spectromancer

Tvorac igre je legendarni Richard Garfild kreator jos legendarnijeg od njega Magic the Gathering-a, ako ste ikada igrali dotichni osecacete se ovde kao kod kuce. Izbor se u igri svodi na 5 razlichitih magova od kojih svaki koristi elemente vatru, vazduh, vodu, zemlju i po josh jedan specifichan za svakog od magova. Igra ima kampanju a moze se igrati i online. Takodje izasla je i ekspanzija ali nije josh krekovana ;). Evo i shota Spectromancer.jpg

2.) Elements

Radi se o flash igri, potpuno je besplatna, igra protiv AI i online protiv drugih igracha, dek building, otkljuchavanje novih karata, sve sto se ochekuje od ovakvog tipa igre je tu, zvanichni link igre je Elements, igra se moze i igrati i na sajtu Kongregate, evo linka http://www.kongregate.com/games/zanzarino/elements

SoCloseToDeckingOut.jpg

dodacu josh kad budem imao vremena :)

Edited by salejemaster
Link to comment
Share on other sites

uuu fenomenalo, neko vreme sam se bas przio na te igre :)

tad sam jos imao i karte

imam ih i sad al ko zna gde su mi...

probao sma spectromancer, odigrao sam oko 30tak partijica i nisam nesto odusevljen, brzo se konta igrica i pravila ali mi je malko cudan nacin igranja

ne svidja mi se sto se forsira "napadanje" i sto se forsira jedan na jedan fajt.

mtg mi daleko vise odgovara po sistemu igre,

sad skidam mtg neki sa neta jer mi se priigralo tako nesto ono bas bas bas...

probacu dnaas i ovu drugu kad stignem

edit2:

probah i ovu drugu, ona mi malko vise lezi, ali mi smeta sot su losi crtezi, dosta male slikice, moram da skiljim da procitam sta koja radi...

jebem li ga, najvise mi lezi mtg :D

edit3:

ova druga kida koliko je dobra :)

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 5 weeks later...

Druže svaka čast na ovom topiku, ako ko naleti na još neke zanimljive kartašle onlajn igre, neka javi, ja obožavam da ih igram!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aj da dodam šta sam igrao u poslednje vreme:

1. Shadow Era

Ova je dosta dobra. Podrška za PC, Andoroid, IPhone i IPad (šta god ova poslednja dva bila :P), igrao me podseća na mix Magic the Gatheringa i WoW card gejma

Link: http://www.shadowera.com/

Shotke:

screen_480_1.jpgscreen_480_2.jpgscreen_480_3.jpgscreen_480_4.jpg

2. The Necronomicon (kec, klonite se dvojke, mnogo je lošija)

Fesh igra, nema multija samo singl, ali ako ste ljubitelj kartičnih i gara i Lovecraft univerzuma pun pogodak!

http://www.kongregate.com/games/GamesofCthulhu/the-necronomicon?acomplete=necronomicon

3. Race for the Galaxy AI

ovo je više u domenu društvenih igara ali su ipak karte u pitanju so it goes on the list :D....

Igra je sama po sebi jako dobro ocenjena mislim 12ta najbolja od svih na boardgamegeeku, neki lik je uyeo da pravi AI za igru, a proizvođači mu nisu zabranili iz nekog razloga za sad, moze da se igra i multi ja mislim, preporučljivo pročitati pravila iz manuala igre pošto ne postoji nikakav tut.

screenshot.jpg

4. Dominion Online

Ko je ovo igrao zna da nije board game nego kartična igra al se prodaje kao board game, nije official tako da je placeholder art

http://dominion.isotropic.org/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Carte TCG, igra skoro izasla iz closed beta faze, slicna pravila kao u MTG. Free to play sistem, koliko je zaista free jos nisam stekao utisak, pocinje se sa 5 starter deckova. Po njihovim recima sve karte su dostupne kroz igru, postoji nekoliko nacina da se dodje do njih. Moze se igrati vs AI, vs player, tournament, i team vs AI (raid), trenutno ima 4 raida. Art je solidan, nisam primetio neku pricu sem flavor texta koji je slab, tako da ako neko trazi pricu zaobici igru :) Jedina zamerka za sad je prevod (koreanska igra ako se ne varam), ali on je jos work in progress tako da nije strasno. Ako se neko odluci da proba javite se, hocu da probam taj raid, ime u igri isto kao i ovde na forumu.

Player vs AI, Player

carte_3.jpg

Raid

carte_11.jpg?w=614&h=345

Gameplay

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Might & Magic - Duel of Champions, krenula je open beta pa sam probao danas igru. Na samom pocetku se bira fakcija, dobije se jedan starter deck odabrane fakcije i tri boostera. Trenutno su dostupni Haven, Inferno, Necropolis i Stronghold. Ima i neutralnih. Koliko sam skontao biranjem fakcije niste ograniceni na tu fakciju, od toga zavisi samo starter deck. Gameplay je malko zakomplikovan u poredjenu sa MtG-om, umesto zivota imate heroja koji generise resurse, magije su podeljne na skole kao u herojima, postoje dve linije odbrane, melee i ranged i sl. Art je odlican, turniri su tu, postoji i single player kampanja. Nisam stigao da pogledam cene boostera, ali sam video da je puno toga dostupno kroz ingame currency tj. gold :) Primetio sam da se ljudi zale na balans izmedju fakcija ali o tome ne mogu da pricam, odigrao sam tek nekoliko partija. U svakom slucaju vredi probati ako ste fan M&M igara ili volite online ccg igre.

en_03_preview.jpg

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne znam sta da dodam, pa cu da redjam random misljenja :)

Sve karte su dostupne kroz ingame currnecy koji i nije tako tesko skupiti, cak i currency koji se placa moze da se skupi kroz igru u ogranicenim kolicinama kroz single player kampanju, levelovanje i achivemente (ovo su skoro ubacili). Single player kampanja jos nije ubacena, zasad je tu samo tutorial i prva misija posle kojih sam imao dovoljno da kupim kutiju od 120 karata, da sam se strpio jos malo i nabacio jos koji lvl mogao sam uzeti kutiju od 400 ali jbg. Ako nista drugo za cas se skupi velika kolicina karata, sad koliko su one jake zavisi od toga koliko srece imas. Za casual play po meni ovo je jedna od kvalitetnijih karticnih igara, za nesto vise sigurno mora da se odresi kesa, u kolikoj meri ne bih znao :) Achievmenti takodje dosta nagradjuju, za vecinu ces dobiti od 1-5 boostera ili currency. Uskoro ce izaci iz beta faze i izbaciti prvi expansion koji ce dodati jos jednu fakciju za koju ja nisam cuo ali kazu da je iz poslenjih heroja, da li ce traziti pare za te nove karte, sumnjam ali ko zna. Ono sto bih zamerio su legendary karte koju se retko vidjaju, ja sam od oko 300 ubo jednu. Tako da ako odlucis da sklopis nesto odredjeno moraces da otvoris puno boostera, ja ne volim kad rarity prelazi vise od common-uncommon-rare, ali sta da se radi, danas je to izgleda trend.

Sto se ljudi tice, lako se nadje igra u svako doba dana i noci preko matchmakinga ili turnira, preko dana je instant a preko noci cekam od 1-3 min. A za sad igra moze da si igra samo iz EU, kad izadju iz beta faze bice jos vise ljudi. Nema trgovine kartama za sad ali mozes da ih prodajes za currency ili da se kockas kartama pa da mozda dobijes nesto bolje (ovo malo teze :P ). Ako odlucis da pravis account, igra se preko Uplay, tako da pazi username ce ti biti name u igri i neces moci da ga menjas. Art je jedan od najboljih online, igra nema nekih vecih bagova, i dosta glatko funkcionise, tekst na kratama je jasan sto je meni jako bitno, tako da ces pravila lako pohvatati. Razlika izmedju jacine common i uncommon creature karti je velika, ali to je nadoknajdeno taktickim opcijama. Mozes da setas svoja bica sa jednog na drugo polje, da krijes ranged iza melee i sl. Ovo je po meni dobro, ako imas losije karte bar imas sansu da nadmudris protivnika.

Balans izmedju fakcija i dalje necu da komentarisem, igra nema toliko karata za sad, pa mozda i nisu izjednacene ali to se vremenom i novim ekspanzijama lako ispravi. Developeri dosta komuniciraju sa igracima preko foruma, stalno se organizuju neki turnirii sl. Za casual play ovo je po meni must try, a za nesto vise to zavisi od igraca. Probao sam manje-vise sve online karticne igre i ova je jedna od boljih, trenutno ne igram, cekam da vidim u kom pravcu ce krenuti posle beta faze i prve ekspanzije, ali ako si za friendly partiju javi. Ako te nesto odredjeno interesuje pitaj :)

Edited by Folca

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

evo da bačim nešto malo novo, u pitanju je:

System Crash

Ovaj je prilično under the radar. Igru izdaju Iron Tower Studios koji su zaduženi za naslove kao što su Age of Decadance i Dead State.

U pitanju je cyberpunk kartična igra, Evo malo šotki da zagolica maštu:

PR-Shot-21.jpg

PR-Shot-1.jpg

Balanced.jpg

Hacking.jpg

more info na sledećim linkovima:

http://www.irontowerstudio.com/forum/index.php/topic,3166.0.html

http://www.irontowerstudio.com/forum/index.php/topic,3036.0.html

HD Xyth

Hidden Dimensions : Xyth, also known as HD Xyth or HD:X, is a collectible cards game set in a science-fiction environment, more precisely, in the Xyth galaxy. The cards represent ships, structures and actions, giving players the means to duel their opponents.

There are 8 sets of cards in the game, representing the 8 alien races in the Xyth galaxy as well as a smaller set of relic & artifact cards. Each race has its own type of energy, which is needed to play cards of that race.

HD Xyth is the third game in the Hidden Dimensions series, greatly increasing the number of cards available in-game as well as adding several new gameplay modes and storyline campaigns.

screen01.jpgscreen02.jpgscreen07.jpgscreen09.jpg

Linkovi:

http://nulll-void.com/games/wiki/doku.php?id=start

http://www.kongregate.com/games/nulllvoid/hd-xyth

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...