Jump to content

StarCraft 2 Balans komentari


Recommended Posts

  • Replies 429
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jel ovo neko favorizovanje terrana ili sta? sve rase su sjebali za zadnja 2 patcha a teranne pojacali...protosima sve digli build time, roacheve su sjebali, zasto? rofl

To se i ja pitam >_>

Da su barem bustovali zerga donekle..

A protoss svaki patch dobija "nerf" tako da sam vec navikao na to :)

StarcraftTemplarSig.jpg
Link to comment
Share on other sites

roach - roach den removed from the game... ultalisk can morph into roach... time 320 sec... when morph is done random hatchery/lair/hive explode (you cannot morph ultalisk into the roach unless you have at least 2 hatcheries/lairs/hives, also you cannot have more then a single roach at the same time)

overlord - if your population become red, your random units will start to kill each other until your supply become green again

baneling - bug fixed... AOE dmg do twice dmg to ally units...

zergling - do not require supply anymore... their build time decrased to 10 sec... when they spawn they cannot move or attack 15 seconds... they also have limited life, it lasts 20 seconds...

queen - we didnt want to see queen as offensive unit... after the ramour called "queen rush" we limited zerg to have only one queen at the same time...

hydralisk - now do bonus dmg to hero units if you are playing DOTA, if not start to play it ASAP...

general:

if zerg popultaion is more then 40, every time terran player type GG in a chat window, half of your units immediately surrender... cannot occur more then twice every minut...

when you morph a nydus you will also remove fog of war to your opponent... lasts until nydus is destroyed...

e da... JEBEM MATER!

To se i ja pitam >_>

Da su barem bustovali zerga donekle..

A protoss svaki patch dobija "nerf" tako da sam vec navikao na to :)

zealot cannot charge if he is in combat :D

Link to comment
Share on other sites

To se i ja pitam >_>

Da su barem bustovali zerga donekle..

A protoss svaki patch dobija "nerf" tako da sam vec navikao na to :)

Navikao sam i ja ali ako ovako nastave trebace nam sat vremena da napravimo gateway, nisu nista poboljsali a nije da nemaju sta. Neka smanje dmg VR ali stalker bi morao brze da se pravi, ovih dana mi terani naprave baraku ispred baze i opusteno dignu techlab i salju 1 po 1 maraudera sa slowom i ja ne mogu da se odbranim, 1 stalker izadje on ima 1 madauera sa slowom koji 1 na 1 kida stalkera. Kad stekne prednost kida pylon i gg.

~~

Link to comment
Share on other sites

Kontam da se najvise oslanjaju na wining percentage u svakom match up-u.

U svakom objasnjenu kazu da teran i dalje najvise gubi ;;

da, terran zaista najvise gubi... ALI to jebeno nije merodavno... terran je najvise gubio i kada je dosao boxer i objasnio zergu i tossu gde im je mesto... kao sto ce 90% klinaca kreirati human paladina (a ne UD locka npr), tako ce izabrati i rasu sa kojom ce poceti da igra... nesto se ne secam da je plakao na swarm i plague... :)

Link to comment
Share on other sites

da, terran zaista najvise gubi... ALI to jebeno nije merodavno... terran je najvise gubio i kada je dosao boxer i objasnio zergu i tossu gde im je mesto... kao sto ce 90% klinaca kreirati human paladina (a ne UD locka npr), tako ce izabrati i rasu sa kojom ce poceti da igra... nesto se ne secam da je plakao na swarm i plague... :)

Terran najvise gubi u copper/bronze ligama jer su tupavi kao 3 konja.

Elem, kao sto je vec neki pro igrac rekao ( gosugamers source ). Terran je PREJAK u rukama solidnog/dobrog igraca.

T > Z > P atm ( ili mozda z = p mada veoma tesko jer protoss tesko "switchuje" sa builda na build. Safetoss uvek ide na robotics, al ako ne scoutuje mute... hmm jedino stalkeri, ali dzaba bez blink, sa pokojim sentrijem dok ne dodje phoenix ).

Navikao sam i ja ali ako ovako nastave trebace nam sat vremena da napravimo gateway, nisu nista poboljsali a nije da nemaju sta. Neka smanje dmg VR ali stalker bi morao brze da se pravi, ovih dana mi terani naprave baraku ispred baze i opusteno dignu techlab i salju 1 po 1 maraudera sa slowom i ja ne mogu da se odbranim, 1 stalker izadje on ima 1 madauera sa slowom koji 1 na 1 kida stalkera. Kad stekne prednost kida pylon i gg.

Evo gledao sam skoro Nazgul vs Strelok, cak 2 game-a zaredom je sterlock isao marauder proxy rush.

Sta je Nazgul uradio, je da je povukao 5 proba sa minerala da pomognu stalkeru da lakse ubiju maraudera. I pokazalo se kao dobar posao, i naravno, na 3 gate-a ides na blink pritom konstantno praveci stalkere, mozda pokoji sentry i zealot.

zealot cannot charge if he is in combat :D

HAhahahah to kao warr u wowu ;>

Edited by tosspro
StarcraftTemplarSig.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kako da dobijem mrtvog terana joj majko usrase me marauderi...njih 5 ubije 10 stalkera fazon...nedaj boze da se nestvorim iste sekunde na expu ili negde u bazi... ubiju nexus ko is *****... imortal ko da nepostoji koliko ga brzo pojedu...

T_T

Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim da su se terrani ubili od osvajanja turnira. A sto se tice tih prica da terran divlja u rukama skillera, ne bi demuslim igrao protossa protiv nazgula u razeru da je to tako. Kad takav igrac odluci da ima vece sanse da igra mirrora PvP nego da igra terrana onda je meni sve jasno.

Edited by evil-live
Link to comment
Share on other sites

Jipee za marince \o/

Još samo da ukinu Voidima to sranje da prebacuje chargeovani zrak sa mete na metu

Nego, od kada važi ovaj patch, meni i dalje normalno ulazi u igru.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Kazu da treba do kraja nedelje (ulete tosspro dok sam kucao, ali eto dobre informacije!). Shto se tice balansa :

PROTOSS

◦Sentry

■Force Fields can now be destroyed by Massive ground units walking over them.

◦Void Ray

■Range decreased from 7 to 6.

Videcemo kako ce ovo da utice na FF i koliko ce oslabiti protossa. To znaci da Thor, Ultra i Colossus unistavaju FF. Jedina prava opasnost vreba od Ultraliska jer je Thor prosto prespor. Shto se tice Colossusa nemam pojma kako ce ovo uticati na PvP.

Void Ray sazluno dobija nerf. Iako sam prvo mislio da treba da ga nerfuju do jaja, video sam da greshim i mislim da je ova mala promena dobro. Josh uvek imash prednost od 1 range od neupgrade Hidri, tako da mozesh da radish mikro, dok kasnije gubish tu prednost shto je sasvim ok.

TERRAN

◦Marine

■Stimpack research cost decreased from 150/150 to 100/100.

■Combat Shield research cost decreased from 150/150 to 100/100.

Ne kontam ovo, ionako to nije bio neki problem? Sad je terranu josh lakshe da odma ide fast upgrade =P. Valjda zele da Terran sve opere :P.

ZERG

Ovo necu da komentarishem, jer to sad sasvim druga rasa sa prakticno 3 nove jedinice :P. Tek treba videti kako i shta ce od ovoga zapravo funkcionisati.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ajd ja cu da kazem nesto za zerga, sto se tice infestora svidja mi se mada ce da vidimo kako ce da utice. Sto se tice overseera nije lose kad budem probao u gejmu videcu kako ce da funkcionise mada je problematicno jer je zerg sam slab u airu mada svakako ima smisla doduse overseer puno kosta al ce se svakako isplatiti jer su ga svi koristili kao detektor do sada pomalo i kao scout.

Sto se tice ultri nije lose al ocekivao sam bar speed i da ih malo smanje jer previse mesta zauzimaju, takodje ocekivao sam neki roach buff al od toga nista, ono sto je najvaznije terran mecha push nisu nerfovali tako da je patch fail.

Link to comment
Share on other sites

NNije zerg air toliko losh, mute su dobre ali mnogo ranjive, corruptori su korisni, a broodlordi jebu!

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Copuptori mi jebu kolosuse da mi se place bukvalno,plus nije lako stalkerima da ih pobiju. Cenim da je ovo jos 1 terran patch, i da ce od sad tek jos vise da jebu mame. I ovako ne mozes da im sprecis exp kad imaju ukopanog tenka sa onim bolesnim rangeom kad fazon iz njegove baze ubija tebi main..

~~

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...