Jump to content

Starcraft 2 konacno


Recommended Posts

I ja htedoh da pitam, na koju foru osim ako nije premotan snimak ili nešto (a ne izgleda tako)?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ahahahahaha kakav glas, kakva komtrola unita i pregled igre aahahahahaha :DDDD

Dečko je gold liga, valjda zna šta radi :))

Elem, drugar mi je zaglavio sa keyem u US ligi i slao mi neke repove, strašno, ali strašno kako ljudi loše igraju tamo (urnebesno tipa, lik napravi tri fordža u kojima ništa ne istražuje, trećina radilica bleji po bazi, ukupna vojska mu je dva zilota i jedan sentry), stvarno je tuga gledati neke mečeve.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Dečko je gold liga, valjda zna šta radi :))

Elem, drugar mi je zaglavio sa keyem u US ligi i slao mi neke repove, strašno, ali strašno kako ljudi loše igraju tamo (urnebesno tipa, lik napravi tri fordža u kojima ništa ne istražuje, trećina radilica bleji po bazi, ukupna vojska mu je dva zilota i jedan sentry), stvarno je tuga gledati neke mečeve.

pa kazem ja, dok sam bio na us serveru bio sam u platinum opusteno, sad sam oko sredine golda na eu:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Drugar preshao sa US-a gde je bio Platinum na EU i uradio placement matcheve, proshao 4-1 i upao u Platinum opet. I onda ispao iz Platinuma [:D]. Velika je razlika u odnosu EU > US shto se tice tog srednje nivoa, dok su ovi vrhunski kao i obicno blizu.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Posto sam pocetnik u sc2 jako sam se iznervirao kad sam video da nema custom hotkeys. Jel moze neko da mi kaze kako da igram sa tim njihovim. Npr koji je najbrzi nacin da se izgradi pylon. Koji hotkey za nexus. Ako selektujem 5 gatewaya zasto moram 5 puta da kliknem da izadje 5 zeolota zar nije dovoljno samo jednom kad sam vec selektovao 5 gatewaya. To isto vazi i za teleportovanje. 5 puta moram da kliknem gde ce da izadju. Ajde ljudi pomozite kako te neke osnovne stvari da odradim brze sa manje hotkeyova

Link to comment
Share on other sites

Posto sam pocetnik u sc2 jako sam se iznervirao kad sam video da nema custom hotkeys. Jel moze neko da mi kaze kako da igram sa tim njihovim. Npr koji je najbrzi nacin da se izgradi pylon. Koji hotkey za nexus. Ako selektujem 5 gatewaya zasto moram 5 puta da kliknem da izadje 5 zeolota zar nije dovoljno samo jednom kad sam vec selektovao 5 gatewaya. To isto vazi i za teleportovanje. 5 puta moram da kliknem gde ce da izadju. Ajde ljudi pomozite kako te neke osnovne stvari da odradim brze sa manje hotkeyova

Bice ista fora kao i warcraft3 ne znam da li je vec ubaceno ili nije za menjanje hotkey preko text fajla. Mada 99% su ok izmesteni tako da ne vidim zasto je tesko da se navikavas no dobro.

5 puta moras da kliknes jer tako pro starcraft igraci i blizard zele.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

a da nije zato sto ako oces da "teleportujes" vojsku s npr 4 warpgatea najcesce nece sve cetiri biti iste?lupas z/e/s i kliknes na polje oko pajlona, u zavisnosti od toga koje jedinice ti trebaju u datom trenutku.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Pa evo recimo za pylon. Treba da kliknem na radilicu pa na B pa na E i onda jos gde da gradi. Jel moze nekako bez tog B jer je daleko :) Koji je hotkey za nexus al ne da ga gradi nego da ga selektujem kad je izgradjen. Isto i za worpgate. Nije valjda da moram gradjevine da stavljam u CTRL groups. Jel postoji nacin da iz 5 selektovanih worpgejtova jednim klikom teleportujem 5 zealota. Gde mogu da vidim koja jedinica ima bonus protiv koje jedinice.

Link to comment
Share on other sites

Freeman objasnicu ti vrlo plasticno. Kada je Kasparov poceo prvi put da igra shah on nije rekao "Jel moze konj da ide u svakom pravcu i da jebe isto koliko i kraljica?" nego je naucio pravila igre i poceo da je igra.

Kojom god igrom zelish da se bavish, prvo treba da naucish pravila. Ne mozesh u fudbalu da uzmesh loptu u ruke i utrcish u gol protivnika. Isto tako u StarCraftu II postoje neka pravila, koje si koliko vidim vrlo dobro razumeo samo ne zelish da ih prihvatish? Ako hocesh neshto da gradish od bazicnih struktura shortcut je B a da bi izabrao specificnu gradjevinu treba ti josh jedan shortcut (npr za Pylon je E). Svi shortcuti ti pishu, tako da samo treba da stavish mish preko ikonice i zapamtish nekih 30 shortcuta koje cesh redovno koristiti. Znam mrmote koji znaju vishe slova od toga, tako da niko iz ljudske rase ne bi trebalo da ima problem sa tim. Gradjevine morash da stavljash u CTRL grupe, osim warpgate-ove koji mogu da se selektuju na W. Sve ovo pishe u SC-u, pa obrati paznju malo i videcesh sva uputstva.

Sada bi zeleo da ti pozelim dobrodoshlicu, i naravno da slobodno pitash sve shto te interesuje na ovom forumu. Brzo cesh uci u shtos, a onda mozesh da pocnesh da uzivash i StarCraftu II!

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da nas troluje malo :) 

a ako nas ne troluje onda mrmoti polako ali sigurno postaju superior intelect :) 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Evo jedan mali tip za Zerg igrace ko nije znao, ako hocete da napravite 20 Hidraliska od 20 larvi a ne zelite da klikcete 20 puta samo drzite H umesto da klikcete brzo i on ce odma u isto vreme zadati 20 hidri ako imate toliko resursa. Isto vazi i za benelinge i sve ostale jedinice. Veoma je korisno u nekim situacijama.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Nema, to pokupish sa stream-ova i tako nekih topica sa teamliquida i sl. Cini mi se da mi je ovu foru rekao Rema, koji je to valjda video na nekom stream-u...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

@neo Igram age of empires3 vec 5 godina i trenutno sam 150-200 na svetu. Sad mi je jako tesko da se naviknem na defoult hotkeys u sc2. Mislim da necu igrati dok ne izadje patch gde ce omoguciti custom hotkeys. Sada sto igram igram jednom rukom samo sa misem. Necu da ucim pogresno :) Iako je ovo beta al stvarno ne mogu da verujem da su izostavili tu opciju. Totalno mi je debilno da moram koristiti ctrl groups za gradjevine. Gde onda vojsku da turim. Nisam igrao sc1 i verovatno zvucim kao razmazeno deriste al jebiga moze mi se.

Link to comment
Share on other sites

na koj fazon si uopste dobio beta key?mora da si napisao inspirisuci pm nekom od ovih "imam viska ki ko mi se najbolje uslihta dobija"...tt.

ma necu da se nerviram, ionako ide leto pa cu taman tamo na jesen da pazarim pa digram ko covek.al tad ce vec da me prlje ko bulju:(

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

ne znam sta je tesko zapamtiti, jednom kad uradis B-E, svaki put ces moci da uradis B-E :)

ovo je flash na tvom avataru ? ako nije fotoshop sa kog gejma je to hahahah

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...