Jump to content

Dokle smo stigli sa pro-gamingom?


Recommended Posts

Doink sa WCReplayers-a je napisao kratak i jako dobar članak o budućnosti gaminga.

(Tekst možete naći ovde > http://www.wcreplays.com/page?section=articles&id=700 <)

Svakako se prave sve lakše i lakše igrice gde se lako dođe do nekog mid-skilla (poput WoW-a i Dote - mada i ovo je malo diskutabilno).

Štaviše i ja delim Doink-ovo mišljenje da će se u budućnosti praviti više takvih igara kako bi privukli što više "pro" igrača, dok će scene koje su nekada postojale u CS-u, WC3-u i SC-u ostati samo prošlost.

Čak i ovo pitanje može lako da se poveže sa nestankom naše WC3 scene itd.

Kako se vama čini?

P.S. A i mogli bi malo da oživimo ovaj podforum. :)

EDIT: dodajte "k" u podnaslovu topica. :D

Edited by Vladica^.^

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

mi nikada i nismo imali "scenu"

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Clanak nije nista spec, a o ovoj temi moze da se napise puno vise. Prica je iovako uvek ista. Naravno da ce blizzard praviti lake igre koje moze maltene svako da "predje" da bi imali vise korisnika kojima ce uzimate 11e mesecno, a sa druge strane iovako vec zavisni ljudi ce biti srecni svojim "velikim" dostignucem. Ne razlikuje se puno ni wc3, jer SVAKO ko ima volju da sedi i vezba 6,7,8 sati dnevno moze da postane pro-gamer, samo je pitanje koliko se to isplati. Kad je vec ovo pisao, mogao je da kaze da je wow izmedju ostalog pravio i tim lekara koji je tezio da igranjem igre poveca nivo dopamina u mozgu svakog ko igra igricu i time ga navuce kao na heroin. Nije poenta uopste tezina igre, nego koliko te privlaci da svakim danom "napredujes".

~~

Link to comment
Share on other sites

Slažem se, ali mislim da je upravo ovo ključno "napreduješ".

Koliko zapravo WOW igrači napreduju? Mislim meni je WOW za opuštanje generalno igrica. Moon, Grubby i top igrači imaju po par paterna celog game-a u glavi. Ne znam ni da li postoji npr. WOW pro gameri.

Kad se uzme npr. koliko ti znanja i skilla treba da bi postigao neki pro level u wc3, dođe ti da odmah batališ igru.

U svakom slučaju čekaću sledeći tekst o tome, a o ovome možemo da nastavimo diskusiju.

Inače naša "scena" možda nije bila scena kao kod Bugara ili Rumuna, ali imali smo mi svoje igrače nekada. Kod nas je veći problem uvek bio nedisciplina. :D

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

secem kurac ako nisi uzeo "nivo dopamina" iz jedne epizode boston legal-a! :DDD

diablo303kl4.jpg

grinder says:

eo bas sam sad izmikrovao demona 6-icu

grinder says:

:)

grinder says:

i uspeo sam ....

grinder says:

NE!

` Nemanja Recoba ` says:

:D

grinder says:

realno i am kad ukljuci ulti maltene isto shiba?

Link to comment
Share on other sites

sto se wowa tice

imas sk gaming wow sajt, imas wcmovies filmove, imas konstane turnire 3v3

pa se raspitaj malo slobodno pre nego kazes da je to igra u kojoj uzimas lvle dok ne uzmes najveci pa onda krenes ispocetka

problem wow "pro" price je sto je igra sama po sebi previse randomaticna i dosta zavisi od srece

i odredjene klase koju neko igra , jer prvenstveno nije ni namenjena bila da bude igra tog tipa

niti ce jedan mmo ikada i biti takav

na stranu sto zaista postoje ljudi koji zaista to igraju na jednom nivou koji im moze doneti mnogo para

jer turniri imaju sve sem smesne cifre za prve nagrade

kod nas postoje ljudi koji su na slicnom nivou i mogu se nazvati sigurno da su najbolji u srbiji makar

u onome sta oni igraju

ali sta je problem

prvenstveno, nas internet gde samo na obicnim serverima ljudi igrjau sa 0 pinga a mi smo i dalje srecni kad nam je ispod 100 gde ta milisecunda mnogo znaci

dalje nas mentalitet i stanje ekonomije (= zasta da dajem poslednje pare na svetu koje imam kad necu nista uraditi)

i kao slag na tortu dolazi blizzard, koji ima P R A V I L O da odredjene zemlje nemaju pravo da ucestvuju na turnima koji se odrzavaju na live blizzardovim serverima u koje mi naravno spadamo

Link to comment
Share on other sites

Ma koji crni Wow,to nema veze sa pro gamingom,tu ti netreba ni trunka mozga,jebeni MMO.... WC3,SC i ostale igre slicnog tipa ajde i CS :) je trebao skill i mozganje,ove danasnje igre su pisurija,a i menja se vreme,jbg "neki novi klinci" iako oni to mozda nikada nece moci da shvate ali WC3 je WC3 za nas koji smo ga igrali ko ludi,i svi dobro znamo kakva je to igra i koliko je skilla potrebno:)

Eh kada se samo setim tih vremena...Nedostaje mi pomalo :)

logo_phpBB.gif
Link to comment
Share on other sites

Realno pogledajte WoW sada, ima milion turnira, da nije potreban skill sigurno bi se milion raznih timova pojavljivalo tu :), ali zasto se onda pojavljuje 15ak istih klanova za svaki turnir? Slazem se da ne treba skill u toku tog levelovanja do max levela, ali cini mi se da igra krece tek nakon toga :D

2il0hza.jpg
Link to comment
Share on other sites

Zato sto mnogi misle da ti kad stignes do maksimalnog levela, ti si zavrsio, za tebe je igra prestala, a ne znaju da ti do tog max lvla stignes za 10ak dana, a da za sve ostalo posle toga provedes jos 50 dana minimum. Za casual igrace igra se i zavrsava kad dostignu taj najveci lvl, ali mi pricamo o skillu, sto znaci da pricamo o hc igracima kojima igra tek onda pocinje.

Pogotovo sto se WoW i WC3 ne mogu uporedjivati jer je potpuno drugaciji smisao obe igre. A verujem da svako ko je ovde pljuvao po wowu i skillu koji (ni)je potreban za isto, nije sigurno dostigao ni achievment "Level 80" a kamoli nesto ozbiljnije uradio u igri (barem ih ja nikad nisam vidjao na wow forumu).

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

sigurno je potreban manji skill za wow od sc-a, mislim da tu možemo svi da se složimo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Realno pogledajte WoW sada, ima milion turnira, da nije potreban skill sigurno bi se milion raznih timova pojavljivalo tu :), ali zasto se onda pojavljuje 15ak istih klanova za svaki turnir? Slazem se da ne treba skill u toku tog levelovanja do max levela, ali cini mi se da igra krece tek nakon toga :D

a kao treba skill za wc3 kampanju... valjda pricaju o "pvp" skill-u :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...