Jump to content

TOEFL


Recommended Posts

E ovako, treba da radim Test of English as a Foreign Language sad u februaru pa ako se iskombinuje nesto na leto preko bare. Googlo sam malo i nasao neke TOEFL practice testove. No zanima me iz prve ruke kolko je to tezak test? Engleski sam ucio u osnovnoj i srednjoj i koristim internet aktivno 5-6 godina + igram jebeni wow gde sam dosta komunicirao na engleskom. Moze se reci da solidno baratam engleskim ako se uzme da sam samouk

Zanima me dali je neko odavde radio taj test? Kakav je koncept testa? Dali moram nesto posebno da spremam, gramatiku ili nesto tako?

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

www.ets.org/toefl/

Registrujes se i imas online prijavu, cena je 180$. Ja cekam da dodjem do kesa pa cu se prijavim na jedan od termina u Februaru. Ima da se polaze u Subotici i Beogradu

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Kao sto rece Ivan, to je jedan od najlaksih, ako ne i najlaksi test koji se polaze.

Uzimajuci u obzir tvoj opis, i imajuci u svojoj okolini ljude koji su slicno kao i ti dosli do znanja engleskog, preporucujem ti da uzmes

makar neku manju pripremu, pogotovo od nekoga ko poznaje tematiku testa, posto se ti testovi menjaju s vremena na vreme.

Jednostavno se desava da ubace neke zackoljice koje mogu da te sjebu, ako ne poznajes relativno dobro gramatiku.

skipper.jpg

The only light at the end of the tunnel is light of upcoming train.

Link to comment
Share on other sites

TOEFL ti traze za prijemni na nekim stranim fakultetima i to mu je maltene jedina svrha, dok ta Cambridge linija sertifikata (FCE, Advanced i CPE) sluzi kao potvrda da dobro znas engleski (za CV itd) i neophodna je za upis na fakultete u Engleskoj. Takodje, kod nas ako imas fakultetsku diplomu i CPE mozes da predajes engleski u srednjim skolama, a bez fakultetske u osnovnim.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice pisanja uglavno sve sto znam da izgovorim znam i da napisem. Jedino je problem treba izbaciti naviku da umesto "you" pisem "u" i slicno. Skinu sam sad bas sa njihovog sajta practice sample i radio sam "Listening" i skonto sam da su pitanja usmerena ka tome da vide kolko si skapirao poentu i dali si povatao na cega su oni bacili akcenat u tom govoru. Ima jos 3 vezbe, Reading, Writing i Speaking to cu posle da pregledam

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...