Jump to content

Prebacivanje accounta na battle.net


TUP | Geek

Recommended Posts

Dakle, posto su rekli da do 12 ili kog vec novembra svi wow accounti moraju da se prebace na battle.net, ili vise nece moci da se uloguju u igru, imam jedno pitanje

Ovde nas ima dosta koji smo kupovali/prodavali likove, i bilo bi veoma zgodno kada bih mogao kupljeni acc da prebacim da glasi na moje ime i prezime. Nisam bas nasao neku pouzdanu informaciju na netu, ali moguce je da licni podaci sa battle.net-a "pojedu" one stare wow podatke, tj da su vazniji. Moze li ovo neko da potvrdi? U tom slucaju bi dovoljno bilo samo napraviti battle.net account na moje ime i ubaciti u njega wow acc.

Ali sa druge strane, moze da bude rizicno, pa da pocnu da pregledaju te accounte sa razlicitim podacima. Mada mislim da se blizzardu ne isplati to da radi i da nece banovati ljude koji placaju pretplatu, jer znaju koliko se mnogo trguje sa accountima.

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

Whats the point of the topic ? :P

Ja sam kupio acc iz lokalne igraone pre ~3 godine, acc je registrovan bio na gazdino ime, prebacio sam ga na B.NET cim su uveli taj fichr, ukucao full moje podatke i nisam imao nikakvih problema, sve dok nisam prodao acc pre 3-4 meseca.

Edited by reiser
Link to comment
Share on other sites

moze da bude problem... ako skontaju da nije isto ime... ja licno sam imao problema... jer lik koji je kupio acc je mergovao na svoje ime pa ispao neki payment problem (ne zbog merga nego necheg drugog) i kad je zvao blizzard pitali su ga zasto nije isti vlasnik na oba acca... i lik nije znao da se snadje i jbg... kostalo ga akaunta...

zato je moja preporuka da ako mergujes stavis iste podatke koji su i na obicnom accu... jer trenutka kada mergujes secret question na wow accu postaje nevazan, dobijas novi preko bnet acc-a... i taj samo ti znash i samim tim si siguran da ti nece retrivovati niko...

no i dalje taj neko moze da posalje pasosh i da kaze kako je skamovan pa da te zajebe... al to moze bez obzira na koje ime mergovao... cak ce pre poverovati da je bio scam/hack u pitanju ako vide da je mergovan na razlicito ime... (bar ja kontam tako )

Link to comment
Share on other sites

no i dalje taj neko moze da posalje pasosh i da kaze kako je skamovan pa da te zajebe... al to moze bez obzira na koje ime mergovao... cak ce pre poverovati da je bio scam/hack u pitanju ako vide da je mergovan na razlicito ime... (bar ja kontam tako )

Ovo je krajnje masovno u poslednje vreme. Ali kontam da ne rade neki random screening, nego reaguju samo ako je prijavljen acc hijack (ili ako ima nekih problema sa naplatom shto nebra kaze).

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Hm hvala svima na odgovorima. Znaci necu dobiti u principu nista, a iovako nemam kopiju licne karte / pasosa. Nece me lik scamovati, male su i sanse da budem haknut, ali nikad se ne zna.

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

Kad je vec otvoren topic... ovako, da pitam za savjet, ako je iko to mozda pokusao, ili zna nesto o tome...

Naime, RL drug ima acc, na njemu nekog maga 80lvl, ali prestao da igra vec par mjeseci, i ne planira se vracati. Acc mu nije mergovan.

Sada pitanje... da li bi ja mogao da uzmem i mergujem njegov acc, i upisem sve zive podatke da budu isti kao na mom acc-u... znaci i ime, prezime, adresu, SQ, sve zivo.. I onda posto ce podaci na 2 acc-a biti isti, da njegovog mage-a transferujem na svoj acc, i dobijem jos jednog free chara, a onaj njegov acc ostane prazan?

Da li je to uopste moguce?

I ako jeste, dal bi ikad mogao imati problema oko toga (ne, drug me nece nikad reportovati, mislim na neki drugi problem)?

Da sam pameta sigurno bi bio neki dr mr pr i bio PISMEN a nebi zavrsio za mesara i klao svaki dan 2000svinja.
Link to comment
Share on other sites

Jeste, jedini razlog je to, necu da placam 2 acc-a, a mislio sam onako da dobijem free chara. Jer neka, hvala, nesto bas nemam volje ni zivaca da dizem petog chara na max lvl, iako je sada to nerfovano do bola.

Ali dobro, ako vec ne mogu da mjenjam ime i prezime na koje se vodi acc, onda je nemoguce izvrsiti transfer.

Anyway, fala na infu.

Da sam pameta sigurno bi bio neki dr mr pr i bio PISMEN a nebi zavrsio za mesara i klao svaki dan 2000svinja.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imam jednog kolegu programera koji radi u blizzardu, on mi je rekao ovako da unofficialno ce da progledaju kroz prste mergovanje kupljenih naloga i sa time daju priliku ljudima da dobiju svoj nalog. I blizzard sam zna da je prilican procenat ljudi koji placaju pretplatu mesecno sa kupljenih naloga, i ako bi ih pogasili sve pri mergu izgubili bi pristojan deo profita a to im ne treba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...