Jump to content

Riziko


Recommended Posts

Igra koja bi savrsena odgovarala tome sto zelis Doolio je Talisman, poslednja edicija, mislim da je malo jaca cena 4-5k, al ono nema previse razmisljanja, tabla i elementi su prelepi, ima svako svog lika idete budzite se, ubijate jedni druge, milina.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite.asp?eidm=29

Ne bi da miniram oglas, al Decent bi te smorio brzo, i ima brdo expanzija koje su neophodne da bi igra bila/postala/ostala iole zanimljiva...

@Riziko prica

bolje igrajte Axis&Allies batalite debilni riziko :D

ajde ne

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sjajan je ovaj namunjeni riziko, nemoj tako:)

sad sam gledo rivjuove, kazu da je lagana, da je lepa do jaja, al da je mnogo luck dependant i da smara sto je kretanje po bacenim kockicama, pa se desava cesto da se vrtis u krug oko zeljenog polja pet poteza. medjutim, uzeo sam je u razmatranje.

ne miniras oglas, meni nije bitno koliko kosta, posto nas vise kupuje, bitno mi je da se ne zajebem:) u principu je kontekst descenta maaalkice off sa gmasterom i tim tripovima za ovo sto mi trazimo.

meni i dalje ovaj wow deluje nekako najprivlacnije, velika campaign mapa (znaci nije isto okruzenje stalno - dungeon crawl), sareno i fensi, veliki broj kartica i tih tripova sto kontam da je kul za replayability...jedino ne znam kakva je sto se tice koncepta, ima prilicno krut cilj i ima tog overlorda koji treba da se pika, to me malo cima, ovaj talisman koncept je kul, ides okolo i rokas se, prilicno je hej haj budzimo se bijemo se okolo kolko sam shvatio...

u svakom slucaju fala svima na predlozima, sipajte dalje slobodno, a ja cu da se informisem kako mi sta predlozite (dok na kraju ne odem i kupim nesto na eci peci pec jer to uvek tako ide [:D] )

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Doolio, preporucio bih ti da pogledas na Klub Zmaj forumu Market deo. Ljudi stalno prodaju/kupuju neke drustvene igre po dobrim cenama, sigurno ces naci neku koja ce ti se svideti.

Mada, pored D&Da i Warmachinea meni sve te board igre deluju kao za decu, te mi nije jasno sto bi ih neko igrao, ali dobro ajde. :D

Link to comment
Share on other sites

to ko da si reko sto bi neko igro PES kad moze da izadje na poljanu i igra fudbal:) ili sto bi neko gledo komedije kad moze da gleda golo sunce:)

1 - umoran sam od gmovanja

2 - tabla igru moze igrati svako uvek i to solidno, a da frpuje tesko

3 - zanimljivo je

a meni pored the windowa d&d deluje kao za decu po konceptu, a pored rolemastera po kompleksnosti.

sve je relativno:)

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

1 - umoran sam od gmovanja

E jbg. Desava se. Ja vodim svoju prvu kampanju poslednjih godinu i po i nije mi dosadno. :) Mada smo mi posle gimnazije prestali da smisljamo svoje kampanje vec igramo ove neke pisane avanture koje idu od 1-20og nivoa i koje su bruka. I dalje to zahteva posla za DMa, ali ono, meni nije cim. :)

2 - tabla igru moze igrati svako uvek i to solidno, a da frpuje tesko

U tome je i car ako nadjes prave ljude :D

3 - zanimljivo je

Pa i to sto kazes, sve je to subjektivno, ali meni ce D&D uvek biti meka i medina. :D Nije do kompleksnosti, nego po tome kako sistem funkcionise, a meni (i ostatku) grupe najvise lezi D&D 3.5, a probali smo i Rolemaster i Exalted i WHFRP.

Ne znam dal je neko pomenuo ali Game of Thrones je jedna od boljih board igri.

Edited by Sinistral
Link to comment
Share on other sites

Jbg, meni je D&D bio prva ljubav jos od Planescape: Tormenta i Baldura, tako da to igram od pamtiveka, a ne fali mu nista i stoga nema potrebe za drugim. A i setinzi su mi svi do jednog sjajni (Greyhawk, Faerun, Planescape i Eberron), tako da nikad nismo imali potrebu ni zbog toga da menjamo. Jedino je ova 4e malo failovala, ali ono... Niko nas ne tera da batalimo 3.5, a i dalje njega najveci broj ljudi igra. :)

Link to comment
Share on other sites

volim i ja dnd, imam oridjinale plejers hendbuk trecu ediciju:)

ali objektivno, dnd je los sistem, previse informacija, premalo , ali zaista premalo mogucnosti za dobar, pravi rolplej. setinzi jesu dobri, ali to nema veze sa samim sistemom. i ovo je cinjenica, svidjao se nama dnd za igranje ili ne. naprednim rolplejerima je dnd kao kocka metar sa metar u kojoj sede i ne mogu da se isprave, ni pomere:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

A jbg onda, igraj Exalted. :D Mada ne znam otkud ti to da nema mogucnosti za rolpej. Tj. kako se to manifestuje? :D Roleplay zavisi od igraca, ne od sistema. Ja volim D&D zbog milijardu opcija koje pruza. Od core klasa preko featova, itema, skillova, rasa, spellova, abilitija do prestige klasa. Da igram ceo zivot ne bih mogao da odigram sve likove koje sam zamislio. :)

Link to comment
Share on other sites

ne miniras oglas, meni nije bitno koliko kosta, posto nas vise kupuje, bitno mi je da se ne zajebem:) u principu je kontekst descenta maaalkice off sa gmasterom i tim tripovima za ovo sto mi trazimo.

meni i dalje ovaj wow deluje nekako najprivlacnije, velika campaign mapa (znaci nije isto okruzenje stalno - dungeon crawl), sareno i fensi, veliki broj kartica i tih tripova sto kontam da je kul za replayability...jedino ne znam kakva je sto se tice koncepta, ima prilicno krut cilj i ima tog overlorda koji treba da se pika, to me malo cima, ovaj talisman koncept je kul, ides okolo i rokas se, prilicno je hej haj budzimo se bijemo se okolo kolko sam shvatio...

u svakom slucaju fala svima na predlozima, sipajte dalje slobodno, a ja cu da se informisem kako mi sta predlozite (dok na kraju ne odem i kupim nesto na eci peci pec jer to uvek tako ide [:D] )

wow je recimo meni najveci promashaj od igara koje smo kupili. surova kolichina kockica koje se bacaju i malo opcija za razmishljanje.

descent ti je uproshceno recheno taktichki dungeon crawl. svako ima svog heroja i u tandemu sa ostalima treba da izvuche zhivu glavu. scenariji odredjuju shta treba da radite - ima od klasichnih ubijanja zmajeva preko pratnje princeze iz tamnice do bezhanja od neunishtivih kreatura, tako da je jedino ogranichenje igre broj scenarija. igra dolazi sa desetak scenarija, ali se josh mozhe skinuti sa oficijelnog sajta ako vas mrzi da sami smishljate. nama je igra bila prilichno zabavna, ali poshto nismo hteli da placamo ekspanzije dosta nam je posle godinu dana.

Link to comment
Share on other sites

aha, a reci mi kolko se cima gmazter?

i kakva ti je 'kopija', jel mint end fresh?:)

sinistral:

upravo sve te opcije ogranicavaju rolplej jer previse definisu. mislim, dnd je poznat po tome, nisam ja to smislio:) i pored toga je dobar sistem, narocito primamljiv zbog dobrih monstera, magija i setinga.

npr, pojam alignmenta, kao previse rigidnog i neprirodnog sistema generalnog definisanja necije licnosti. za napredan rolplej tesko primenljivo.

imas recimo besplatan sistem, zove se the window (potrazi na netu), pravila staju na tipa jednu stranu i moze da pojede dnd za dorucak sto se tice mogucnosti za rolplej. obicno ljudi kad frpuju krenu sa dndom jer je dnd jedna malo kompleksnija board igra maltene, pa na kraju zavrsavaju na windowima ili cak nekim diceless sistemima jer su prelezali decije bolesti kad sistem mora da te ogranicava i usmerava jer si degenerik koji oce da powerplayuje i da drka na encountere:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

so fresh end so klin klin! svi delovi su tu, nishta nije izlomljeno, ocena 9 od 10 :)

meni je GM najzabavniji deo - jedini znash shta ce se sledece desiti, imash na raspolaganju gomilu zveri za spawnovanje, i osecash se kao car kad upropastish veche chetvorici drugara :D

ako hocesh mogu da ti dam da odigrate jedno veche pa da vidite da li vam odgovara

Link to comment
Share on other sites

meni je GM najzabavniji deo - jedini znash shta ce se sledece desiti, imash na raspolaganju gomilu zveri za spawnovanje, i osecash se kao car kad upropastish veche chetvorici drugara :D

Pa meni je zanimljivo da planiram encountere i NPCeve i da smisljam stvari koje bi njima bile kul, ali mi je nekako veci merak da ne znam u sta se upustam i neizvesnost sta ce se desiti sledece. :)

upravo sve te opcije ogranicavaju rolplej jer previse definisu. mislim, dnd je poznat po tome, nisam ja to smislio:) i pored toga je dobar sistem, narocito primamljiv zbog dobrih monstera, magija i setinga.

Zavisi kako gledas na to. Ako ti pravis lika i onda uzimas featove i ostale stvari na osnovu njegovih osobina, onda te sistem ne ometa u tome. A postoji toliko mogucnosti da mozes bilo koji aspekat lika da predstavis pravilima. Druga stvar je ako posmatras lika kao zbir brojeva. Ja volim da setam negde izmedju. Meni je jako zanimljivo da znam kako D&D kao sistem funkcionise, a takodje i volim da se uzivim u svog lika, i uvek nalazim prestige klase i slicno koje ne da ne sputavaju, nego poboljsavaju lika. Moze se reci da sve te silne opcije usmeravaju tvog lika, ali niko te ne tera da ih primenjujes, mozes da igras najobicnijeg Wizarda 20og nivoa koji ni pocemu po pravilima nije specifican, ali je kao lik poseban.

Link to comment
Share on other sites

pregolema je tema da bismo se sad nesto izdiskutovali:)

ima tu jos stvari, dnd je svakako falican populisticki sistem, ali to je sa druge strane i njegova prednost jer maltene svako moze da ga igra, a i populizam je primamljiv, zato svako voli da odgleda akciju sa fajtom, jebanjem i eksplozijama pre nego rusku dramu, pa i ja vise volim, ali to ne znaci da ta ruska drama nije deset puta bolji film.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa izmedju ovolikog hejta i spama na forumu, red bi bio da imamo neku normalnu diskusiju a o D&Du sam uvek raspolozen za pricu. :D

ali to ne znaci da ta ruska drama nije deset puta bolji film

Eh, pa i to je subjektivno. Meni ce Svarci rokacina uvek biti bolja od Ane Karenjine, jer je meni vrednost filma sadrzana u zabavi. :D

Link to comment
Share on other sites

da, ali ako je poenta rolplej, onda tu dnd malo pada, ako je poenta zezanje i hek end sles onda je dnd odlican, ali ja sam kao podrazumeo da je poenta rolplej:) a i sta je zabava, da li je zabava samo 'zabavljenost' u uzem smislu reci ili i okupiranost? meni je film vredniji ako ti posle njega nije dobro ceo dan (i u pozitivnom i u negativnom smislu) nego ako je sve sto je uradio to da ti je drzao paznju.

red je da se ima normalna diskusija, ali kad nesto ima milion faktora koje mene mrzi da prezentujem, onda je to druga prica [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ana Karenjina je sigurno zabavnija od shvarcenegera. Shvarci je odlican i ja ga obozavam, ali on moze da te "zabavlja" jedan dan ili eventualno dva. Ana Karenjina to moze ceo zivot.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

pa znas sta sam mislio, mislio sam da je dublje i more rewarding u svakom slucaju iako se znojis u pocetku ili ti je potrebno neko umece/predznanje/skill. u slucaju windowa recimo, treba da budes ekstremno zreo i rolplejast, sve ispod toga totalno ruinira igru, ali utterly totalno.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

da, ali ako je poenta rolplej, onda tu dnd malo pada, ako je poenta zezanje i hek end sles onda je dnd odlican, ali ja sam kao podrazumeo da je poenta rolplej:)

Pa pazi, mi smo imali D&D sessione na kojima skoro da nismo bacali kockice, tj. samo roleplay-ovali, a takodje smo imali i tipicne dungeon crawl sessione koji su se svodili na H&S, koji su nekad bili sjajni, nekad ne. Ali ono, kao sto vec rekoh, to sve zavisi od same kampanje i od ljudi koji igraju. U jednoj (od moje dve) grupi recimo imamo dvoje koji su totalno nezainteresovani za RP i jedino kad ucestvuju je u combatu, dvojicu koji nonstop veoma dobro roleplayuju i mene i jos jednog ortaka koji smo tu negde izmedju. Tako da uvek ima roleplaya, nekad vise nekad manje, a ako je combat dobar, nece mi to smetati, i to je zabava jbg. :D

meni je film vredniji ako ti posle njega nije dobro ceo dan (i u pozitivnom i u negativnom smislu) nego ako je sve sto je uradio to da ti je drzao paznju.

Jbg, ukusi su razliciti. :) Volim i ja neke ozbiljne filmove, ali meni ce i dalje jedan od omiljenih filmova biti 13i Ratnik. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...