Jump to content

Lol bre sa US WoW Forumom


Silencer

Recommended Posts

When will blizzard finally make it possible for EVERYONE to actually be able to complete end game accomplishments. I have played this game since DAY 1 and the only end game thing i have ever been able to do is Rag 4 years ago because i was able to meet people while the game was still developing and growing, but now with nothing really being "new" as far as the game (not talking about content) all raid groups have broken down to small circles of which you CAN NOT get into. I have countless hours logged in this game and i know now that i will never get to see anything that this game actually wants you to do so kudos blizzard for making the main points of your game unattainable for 75% of the community

Source:http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=19820417342&postId=198185855253&sid=1#0

Crygil:

Hmm, this seems somewhat contrary to what we are currently seeing. Much of the content we have released with Wrath of the Lich King has been fairly accessible by all levels of players. The exception being the "hard modes". However, we do not intend for the "hard modes" or the heroic versions of the Crusaders' Coliseum to be particularly simple to complete.

As for being able to gain entry into a 10 or 25 man raid group, I regularly "PUG" the 10-man version of the Coliseum and, on occasion, I have pugged the 25-man version, though Anub'arak gives me a headache... stupid bugs killing my PUGies!

This lends itself toward making now the best time to see endgame content. Never before has there been such a diverse range of challenge for our players to take part in. So roll up your sleeves, bring the armory up in one window and set to putting together the ultimate of PUGs!

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nisam ja rekao da je ToC 25 Man Heroic lagan, jer nikad nisam ni bio u heroic modu niti znam kako je ;) Ali procitajte lepo sta je lik napisao:

When will blizzard finally make it possible for EVERYONE to actually be able to complete end game accomplishments. I have played this game since DAY 1 and the only end game thing i have ever been able to do is Rag 4 years ago

Pa ja Pugujem svake nedelje ToC i Ulduar. Cak mogu da pugujem i Heroic ToC 25 man ;) Ovaj lik spominje kako 75% ljudi nije u moguvnosti da vide end game content ? Za mene cista glupost.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Mene najvise smara to sto su uveli heroic modove , bolje da se ubacili novu instancu pa idi peglaj, a ne da dobijes item koji je isti po izgledu sto nosi neki reta iz puga a razlika je sto na tvom pise heroic i naravno bolji statsi... Ljudi mnogo whine i igra ide samo na dole, a taj baja sto se zali je pravi retard, ako do sad nisi uspeo da vidis sve bosseve u igri onda i ne trebas da je igras :)

It's kinda hard when you don't know the meaning, but everything happens for a reason

Link to comment
Share on other sites

Poenta mog topica je da jednostavno nisam mogao da verujem da sam procitao tako nesto :) Ja npr ToC 10 / 25 man nisam bio od kako postoji, i tek kad je krenula S7, ja sam krenuo da igram tu istancu i smejao sam se sto sam to odradio za 45 minuta ;) Nisam dosao da pricam kako je igra tard mode. Doduse Blizz je i sam rekao da je Igra laka i da je to poenta da bi se video End Game Content, al ne mogu da verujem da ljudi jos traze da bude lakse :D

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Od kad je wow-a u sustini PvE je podeljen na laksi kontent za casuale i noobove i na tezi za one malo bolje igrace kojima je stalo da se cimaju idalje oko PvE-a. E sad problem je sto npr u tbc i vanili to islo drugim putem. Izadje jedna instance koju rade pro likove, kroz par meseci izadje nova, stara se nerfuje da bi noobovi mogli da je ciste. Sada je to drugacije, izadje instance, svi je ociste za kratko vreme, a pod end game contentom se smatra "ubiti bossa na ovaj nacin da ti niko nezagine, nema lvl 245 item u 50 pokusaja". Najveci problem ovog sistema je gear razlika izmedju noobova/casuala i pro likova koja maltene ne postoji i VOA koji dropuje svima sve. Da nema VOA i da je poslednja generacija tier setova dostupna SAMO i ISKLUCIVO pro likovima a ne da ima 3 ista tier9 seta koji isto izgledaju, imaju iste statove samo malo drugacije, bilo bi neke satisfakcije igranja PvE i cimanja oko istog.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Vanila nije nerfovana i to je glavni Blizzov problem, i donekle razlog za resurect Naxa, svega 1-2% populacije originalne je videlo nax60, vecina populacije je videla MC/Onixiju, a onda podeljeno po frakcijama BWL/AQ40

TBC je poceo sa nerf zezanjem, Magi je prvi pao, pa Gruul pa onda Vashj/Kael, onda su pocele nelogicnosti, jer je za ulazak u BT bilo potrebno da ubijes Vashj/Kaela - udjes u MH, ubijes prvog bossa pa tek onda u BT... ovo je dovelo do toga da su prvi bossovi u MH/BT bili suludo laki za gildove koji su prosli attunement. Pravi brain damage su bili tek Archimonde a gildovima je trebalo neko vreme farmovanja opreme za Mother Shazrah pa je to koliko toliko zadrzavalo put u BT-u. Kad je sve ocisceno, kad su pustili Sunwel mada po nekima biser dosadasnjeg wow programiranja sto je donekle tacno, sa druge strane su potpuno sjebali igru. Prvo su skinuli attunemente za sve, uveli su badge gear koji je bio prenadrkan za tadasnje pojmove, prosto mogao si da imas BT equivalent a da ga uzmes od bedzeva koji su padali u Karazhanu. Onda su svi poceli sve da farmuju dok su veliki gildovi napredovali kroz Sunwel... Kad su objavili Wotlk i kad su veliki gildovi krenuli na ptr - oni su nerfovali i sunwel... Mislim da su se generalno posrali po svom poslu inicijalno i da su se posrali po ljudima koji su dobijali ISTI loot kao i oni koji su dosli posle njih na gotovo.

Erm... mislim da novi sistem nije uopste los... Doduse tek su ga sa Ulduarom razvili a zapoceli sa Sartharionom, da hard mode daje dodatan kvalitetan loot. E to je prava stvar... Ako su na nesto izgubili 100 dana rada i napravili novu instancu... njihov rezon je da SVI (ili bar 50-75%) onih koji placaju igru treba da vide Anubaraka/Championse/Valkyre... I ja se slazem sa tim... 4 verzije instance... prosto - izaberi sta mozes da radis... Zato se Stevica smeje ovom ameru da ne moze da nadje nikoga da uradi novi ToC sto je potpuno retardirano...

I mislim da sistem sa 4 instance u jednoj tehnicki je savrsen... Mislim da su losi hm sa Hodirom i (semi hm) Patchwerk, Ignis gde nisi siguran da li si uradio hm a osudjen si da probas sledeci put, sledece nedelje, ili FL hm gde te rad na njemu limitira da iskuliras ljude time sto ces ubiti nekog opcionog bossa... to je sve pogresno, ova verzija - udjes uradis 25 man, onda si slobodan da radis hm do reseta je prava stvar...

Za hiljadu evra cu sam da naucim da dizajniram ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...