Jump to content

RuR Fantasy Central Eternal


Lex

Recommended Posts

back by popular demand: mala shkola trejdovanja vol 2

3 dobra razloga za moj osporavani trejd sa vesketom:

1. i osnovni je, kao sho sam vetj napominjao, trejdiovanje i sve sho ide uz to je moj omiljeni segment fantasy nbe, a kako je sezona bila prilichno dosadna(izuzimajutji pokushaje varanja kroz nebalansirane trejdove, pre svega u papanci, ali i malonki) reshio sam da se malo zabavim i pokusham da trejdujem. mozda mi netjete verovati, ali ovo zaista jeste glavni razlog

2. naravno sha god bartuc mislio, ja nisam budala i ne trejdujem samo da bih trejdovao, vetj da bih unapredio svoj tim, a evo i kako. imao sam 3 spremne ponude koje su sve bile fer pre svega, jedna je odbijena, 2 prihvatjene, pa sam od njih odabrao bolju. dil koji je proshao je dominaciji doneo kratkorochnu pomotj koja mu je bila potrebna za ulazak u po, jer su igrachi koje je dobio po pojedinachnom kvalitetu i statistikama bolji od onih koje je dao, ali na kraju se ispostavilo da ni to nije bilo dovoljno. dugorochno, medjutim, ja sam na dobitku. u to vreme znao sam da sam obezbedio 2. mesto i da propuhtam 1. nedelju po-a, pa sam trazio igrache koji igraju max utakmica u poslednje 2 nedelje takmichenja. za millere(po 8) i lbj(9) dobio sam aia, korvera(po 10) i billupsa(9). projekcije statistika tokom poslednje 2 nedelje na osnovu tadashnjih proseka:

edit/******fgm fg% 3ptm ft% oreb dreb ast to stl blk pts/edit

smederevo 202.7 43.4% 49.9 84.4% 14.5 83.3 175.2 65.8 34.3 5.9 615.3

dominacija 184.6 48.2% 15.0 76.0% 28.8 131.6 168.3 72.9 31.2 15.3 513.2

ochigledno sam pretrpeo dosta na skokovima, ali pre trejda sam bio prejak na skoku(preko 5 u proseku: lbj, milleri, bosh, perkins, radman(od dolaska u lac), howard, g-wall, kaman + darko u usponu), pa sam reshio da mogu da sebi priushtim gubitak, a slichno sam razmishljao i o rampama. fg% mi je u mnogome zavisio od lbj koji me je nebrojeno puta koshtao te kategorije, pogotovu se stanje pogorshalo od dolaska flipa, pa sam reshio da ga zrtvujem. praktichno sam izgubio samo fg% ali sam zato postao konkurentan u 3ptm i ft% uz drastichno povetjanje ptsa i manje ili vetje poboljshanje u josh 4 kategorije. chak i sada uz otpushtanje korvera(koji je bio chista kocka, bio je vezao 2 odlichne partije pred trejd, pa sam se nadao da tje se vratiti u proshlogodishnju formu sho se nije desilo) rachunam da sam u plusu, jer tje mi igrachi koje budem rotirao na njegovom mestu doneti vishe nego sho je on mogao i sho je urachunato gore. josh jedan dobitak je bio sho sam smanjio guzvu na centru(brad me je nervirao cele sezone promenljivom formom, mada su mu statistike u proseku dobre, jednostavno mi je dosadio) i ojachao tada kratku rotaciju na beku

3. usko vezan sa prethodnim. ochekivao sam lexa ili ikara u polufinalu pa sam na ovaj nachin obezbedio uzimanje kategorija u kojima smo pre trejda sva trojica bili ispodprosechni(3ptm i ft% )

naravno sve je moglo da padne u vodu povredom najboljeg fantasy centra ove sezone bosha, koja je uslovila malu izmenu u taktici, ali na sretju isplivao sam jer sam ceraku uzeo 3ptm, ft%, pts i ast koje sam trejdom direktno ojachao, i odigrao neresheno na takodje ojachanim kategorijama to i fgm, a rampe sam uzeo uprkos trejdu. da je igrao bosh razbio bih ga, ovako sam pobedio tesno, ali kada se sve presabere pobedu mi je omogutjio upravo trejd

ovi chasovi fantasy kosharke, kao uostlom i oni prethodni, besplatni su, a napisao sam ovo na zahtev publike koja je ochigledno prepoznala kvalitet i znanje:J

rado tju odgovoriti na sva ozbiljna pitanja

Edited by KalElen_

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

Trejd je bio, realno, LBJ + Brad za AI + Billups. Dobio si po jednu utakmicu u polufinalu i finalu, a statistichki si uradio samo to shto si umesto 2 sigurne pobede i 2 sigurna poraza u kategorijama, odigrao da u 4 kategorije mora da te prokenja. Zbog toga si umalo i ispao od Vlaye, kom su se povredili Ilgauskas i Harrington, shto realno amortizuje Boshovu povredu kod tebe... :)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

prvo al je propustio samo jednu tekmu, te ga on nije morao dropovati, ali kad se vratio igrao je loshe tako da mu je na kraju ispalo i bolje sho ga se reshio, drugo z se ne moze porediti sa boshom, razlika izmedju njih sada je 3 runde, a ako ti ne uvidjash kvalitet andre millera to je tvoj problem. iskreno da ti kazem, od 3 igracha koje sam dao, najteze mi je bilo da se odvojim od njega. kao sho sam rekao dobio bih 4 tekme da nisam otpustio korvera, a sada rotiranjem i vishe od 4. realno

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

da prijavim da sam nashao josh jednog choveka za sledecu sezonu koji ce igrati ozbiljno i redovno nameshtati tim (i nuditi svima trejdove btw:))...

lex, drug baltazar se smorio od igranja "lige bez briga" i shumske lige, misli da je vreme da svoj nesumnjvi talenat koji nam je vec pokazao osvajanjem nfla, pokaze sledece sezone na josh jednoj velikoj sceni :)

#3 Candace Parker

#5 Robert Horry

#13 Dejan Milojevic

#23 Mark Teixeira

#66 Mario Lemieux

#87 Sidney Crosby

Link to comment
Share on other sites

I tako je zavrshena josh jedna predivna NBA Fantasy sezona.

Pobedu je, potpuno zasluzheno, odneo Dule sa svojom ekipom Smaracha iz Smedereva. Iskrene chestitke pobedniku na sjajnoj sezoni!

Nazhalost, sport nije u potpunosti pobedo, jer su (potpuno nezasluzheno) 2. mesto osvojile smeshne Ajkule koje je nadljudski sralo tokom chitave sezone.

Bronzu su herojski osvojili mladi kosharkashi iz Ugrinovaca, koji su nadjachali mrzhnju iz protivnichkih tabora, kao i seriju povreda na pochetku sezone, zbog koje su dugo bili prikovani na dno tabele.

A sada rezultati poslednje nedelje:

Smarachi 7 - Ajkule 4

Ugrinowtzi 8 - Cerak 3

Shetachi 7 - Dominacija 4

Angels 6 - Zle Ovce 5

Konachna tabela:

1. Smederevo Smarachi

2. Smederevo Sharks

3. Ugrinowtzi Peasants

4. Krilca Cerak

5. pablo_acrobatica

6. Peja Shuput

7. Shetachi

8. Dominacija

9. Angels

10. Zle Ovce

11. Tight Shirts)

12. St. Louis Cardinals

13. Coca-Cola

14. Prekodolce Crew

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Nazhalost, sport nije u potpunosti pobedo, jer su (potpuno nezasluzheno) 2. mesto osvojile smeshne Ajkule koje je nadljudski sralo tokom chitave sezone.

mogu samo da nas mrze zavidne i osujetjene varalice i samozvani experti. na delu se vidi ko je ko

pozdrav svima, moratjete josh mnogo mleka da popijete da biste se mogli nositi sa Smederevcima

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kao shto Bartuc rece, govno sam shto nisam igrao ove godine fantasy.

sledeci put me potsetite pre nego shto krenete da igrate :)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da si se zapravo trudio da nameshtash tim u toj ligi, i da opet nisi pobedio. :(

edit:

Iskoristio bih ovaj post i da se zahvalim kome god shto me je podsetio na Yahoo! Premiership, poshto sam zapravo par puta namestio tim i pobedio u toj plemenitoj ligi.

A takodje i da pohvalim Bartuca, koji svoju dominantnu Fantasy sezonu nastavlja i u vodama Bejzbola. [:D]

Edited by Lex

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...