Jump to content

Agencije za posredovanje u dobijanju hr pasosa.


Recommended Posts

0113670078 je bio broj hrvatskog konzulata u bg-u, pa zovi za potrebne informacije.

E sad ovako, pasos nije problem dobiti ako imas dvojno drzavljanstvo, tj imas i domovnicu. E sad ako do sad nisi trazio istu, komplikuje se mnogo, bas zbog pasosa, neverovatno su zaostrili mogucnost da dobijes i njihovo drzavljanstvo. Nema veze i ako si rodjen tamo, ako do nekog datuma nisi konkurisao za dobijanje iste, vise se ne moze dobiti. Tako je bilo kad sam ja pre par godina jurio pasos. Pozovi pa proveri. Ako imas domovnicu ne mogu a da ti ne daju pasos, mogu samo da te cimaju pa da dolazis vise puta. Moj primer, rodjen sam tamo, dosao u bg 1989 pre rata jer je keva odavde i cim je pocelo da se kuva mi dosli cale ostao u cro. Posle rata, mog matorog, hrvati u odsustvu osude na 2x12god zatvora [:D] , hvala Bogu dosao je ziv i zdrav sa olujom. Kad je keva ( ja jos bio klinja, bolelo me bas) podnosila zahtev za moje drzavljanstvo, glatko su me odbijali(citaj zbog caleta). Keva unajmi advokata, moj slucaj ode na ustavni sud u hr i na kraju dobijem domovnicu. E sad tu moje igre nisu prestale, u konzulat sam isao oko 10 puta, svaki put su me odbijali zbog neceg drugog. Posto sam zavrsio nasu vojsku i time se resio njihove, trazili su da sve papire prevedem na hrvatski [:D] i svasta tako nesto. U formularu traze da popunis nacionalnost, nasta sam ja uvek pisao Srbin, jbiga tvrdoglav ja tvrdoglavi oni. Na kraju sam dobio pasos, i evo vec par godina uzivam u putovanjima sa pasosom lepe njihove (ne lepe moje, to nije moja drzava, i nemam nikakvih problema sa tim da putujem sa njihovim pasosem, bar dok nas ne postane podjednako vredan)

Znaci, okreni broj, raspitaj se, ali ako dosad nisi podnosio zahtev za domovnicu jako tesko.......

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...